Köpek korkusu

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
asla köpek kovucu almadım,
neden alayımki
köpeklere karşı içimde tek bir korku yok
korku negatif enerjidir
korku duyduğunuz an enerji negatife dönüşür
başınızın etrafında kırmızı hale olur ,
köpek onu görür,

sivas kangal dört nala geliyor idi,
durdum hemen indim,
dizlerimin üstüne çöktüm
yüzleşmedim başımı öne eğdim
1 metre ötemde durdu ,yaklaşmadı
sonra bir iki adım geldi,
kocaman bir ayak
ayağı ile omzuma hafifçe vurdu
sen ne ayaksın diye
ben taş gibiyim
nötürüm korku yok
sonra kulağımı koca dili ile yaladı
hayvan demiyorum ben ona insan kangal diyorum,

https://i.hizliresim.com/KgGjL2.jpg

korkmayın besleyin,

https://i.hizliresim.com/xAbZ6L.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herkes olmasa bile çoğu insan köpeklere sakin yaklaşsa, yanında varsa yiyecek onlarla paylaşsa; korkulan köpekler kalmayacak aslında...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BF Okuru

bisiklet kullananların kesin olarak korkularını yok edecek tek şey onları beslemek,üşenmeyeceğiz yanımızda getirdiğimiz nevaleleri vereceğiz ,böylelikle köpekler ile dost olacağız,yukardaki köpekler asla unutmayacak beni köpek hatırlar unutmaz,kendisini defalarca besleyeni niye unutsun sele üstünde bu işi çok yapmalıyız.

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Kudret abi çok doğru söylüyorsun,köpek yemek verdiği kişiyi asla unutmaz ve saldırmaz.Bunlar sadece birkaç resim ve daha bir çok fotoğraflayamadığım onlarca karede mevcut.

http://i1087.photobucket.com/albums/j474/crackbaba1/SNV30473_zpsfc754a1e.jpg

http://i1087.photobucket.com/albums/j474/crackbaba1/SNV30470_zps08e4ff9a.jpg

http://i1087.photobucket.com/albums/j474/crackbaba1/SNV30192_zps424f683a.jpg

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Ben de köpekleri çok severim , ablamın küçük bi köpeği var, çok iyi anlaşıyoruz ama büyük köpeklerden korkuyorum bisikletle giderken de karşılaşmaktan çok korkuyorum. Nasıl davranmam gerektiğini de bilmiyorum açıkçası hiç durmamak mantıklı mı?

samroomes

Üye
Tepki
29
Hiç durmamak mantıklı bir davranış değil bence, eğer av olarak bellediyse bisikleti zaten sizden hızlı koşacaktır ki forumda kaç tane köpek yüzünden kaza yaptım başlıkları var. Benim şahsi düşüncem tekerleklerin hareketlerine ve zincirin vs çıkardığı seslere karşı hassaslar. Arabada da öyle değil mi? Arabayı koşturur araba durunca hemen uzaklaşır. Evet beslemek de bir yöntem. Özellikle sürekli geçtiğiniz güzergahlardaki köpekleri beslerseniz size daha fazla yararı olur. Ha bu demek değil ki sadece kendi güzargahındaki köpekleri besle geri kalanı salla. Elinizden geldiğince yardımcı olmak elbette hoş ve medeni bir davranış olur.

Çok tasvip etmesem de bir kaç kere denediğim bir yöntem var. Köpek eğer çok tehtidkar ise suluğumdan biraz su döküyorum bir süre köpeği şaşırtmaya yetiyor. Daha fazla sinirlenir mi? Bilemem, o da şans işi malesef.

• Beğen
Tepkiler: nevzatsercanoktay

Hüesyin

Üye
Tepki
62
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Kron
14361301_1144329942269338_5351939317272208599_o.jpg biraz yemek ile ehlileşmemiş yaşam formu yok sanırım,ama...:koptum:

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

mmehmedd

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
mehmed çelebi
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer tekerin çapı kadarsa kesinlikle durman lazımç

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Dün gece 02:15 civarı her zamanki istikametimden eve dönüyorum. Daha önce bu yoldan hiç bu saatte geçmemiştim. Sağdan soldan 8-9 tane köpek fırladı. Hiç istifimi bozmadım. Ağır ağır pedallamaya devam ettim. Hayvanların yüzlerine bile bakmadım. Sağdan soldan taciz edip durdular. Beni bölgelerinden çıkartmaya çalışıyorlardı, anladım. Nitekim sokak bitip farklı bir sokak başladığında ses kesildi. Arkama baktığımda hepsi köşe başında durup arkamdan sessizce bakıyordu :)

Bu akşam yine aynı saatlerde aynı yerden geçeceğim. Bu sefer kerataları besleyeceğim. Bakalım... Belki kanka oluruz :D

Düzenleme: yemek fayda etmedi. Bunlar serseri çıktı :) Sonraki geçişimde gözlerine biber gazı sıkacağım artık (şaka tabi)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün saat 18:00-18:30 civarlarinda sehirinde irmak kenarindaki yola gireyim dedim.

Giris yolu ciddi derecede egimli oldugu icin hemen hizlandim, yaklasik 22-23 Km/H ile gidiyorum birde baktimki 3 tane köpek.

Hemen abandim frene, oldugum yerde durdum. Köpekler bana dogru geliyor.
Hemen elimle tas atiyor gibi yaptim bir tanesi cçalilarin arasina girdi. Diger ikiside bana dogru bakmaya devam ediyor. Hemen elimle yerden tas aliyormus gibi yapip onlara atiyormus gibi yaptim ve sansima yerde tas yoktu.

Bir baktimki çalilarin arasina giren köpekte çikti, öndeki köpek bana dogru geliyor.
Aha dedim ayvayi yedik kesin simdi.

Bana dogru köpekler gelirken hemen bisikletten inip kadroyu önüme aldim, o sirada köpegin boynunda tasma oldugunu farkettim ve korkum geçmeye basladi. O sirada köpege sabit 30 saniye bakip yerimde sabit kaldim. Köpekler ben sabit kalinca yavas yavas gittiler.

Köpekler biraz uzaklasinca hemen pedallamaya basladim. En son gördügümde yokusu 9. viteste 120+ kadansla çikiyordum :D

Korku baska birsey abi.
Forumda birkaç gün önce köpekten kurtulma yazisini okudugum ve taktigini denedigim abiye saygilar. Kangal köpeginden kurtulmustu hatta taktigini uygulayip basarili oldugum abi, hatta çoban abimiz "ne ettin yav nasil yaptin" diye sormustu hikayrsinde. :)

Saygilar abi, hareketsiz kalma taktigine hayran kaldim gerçekten çok ise yariyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sspl

iyi köpek kötü köpek yoktur,sivas kangalı kuzuya çevirdim çene dağına giderken,diz çöktüm yüzüne bakmadım, suratımı yaladı ,köpeklerden asla korkmayacaksınız,kudurmuş köpek en tehlikelisi odur,,,bisikleti kalkan olarak kullanacaksınız..

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe Kudret abi kesinlikle katılıyorum, benim yaptığım küçük bi latife; umarım yanlış anlamazsın. Bu hayvanları biz bu hale getiriyoruz biz vahşi yetiştiriyoruz.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Köpekle alt alta üst üste kavga etmişliğim var. Evet bunun izini hala taşıyorum bileğimde. Köpekten hiç korkmazdım o kavgadan sonra köpekten önce ben saldırıyorum bir tanesi bile cesaret edip peşimden gelemiyor. :koptum: Yalnış anlamayın ama dostlar bu resimlerdeki köpekleri ben köpek yerine bile koymuyorum. Hoşt dedinmi giden cinsinden bunlar. Sürüsünü koruyan kendi mekanında boyun kadar bir aksaray malaklısı yada kapısını koruyan aynı zamanda av ustası saldırgan ve inatçı kurttan bile korkmayan asla geri adım atmayan bir Trabzon zerdavası, yada yine sürüsünü koruyan ve sadece bir kişiye bağlanan Kars çoban köpeğine, yine bir koruyucu köpek olarak kullanılan fakat kurt ve ayılara karşı son derece saldırgan olan yürüyen ve hareket eden herşeye karşı bölgesini koruyan akbaş köpeğine (huy ve davranış özellikleri bakımından kangaldan daha üstün bir ırktır.), ve buna benzer güçlü ve safkan ırklara denk geldiğinizde size tek önerim şu olur sadece kaçın :komik:

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Ben Almanya'da doğdum. Dolayısı ile bende bayağı bir köpek korkusu vardır. Bunlar bisiklet düşmanı arkadaş :) neyine gıcık olurlar bilmiyorum ama özellikle Antalya'da Hisarçandır, Geyikbayırı gibi köy yollarında bisiklet sürdüğümde çoğu zaman turumu yarım bırakmama sebep olurlar. Yüz metre öteden köy yolunu çete gibi kesmiş olurlar ve beni gördükleri anda kuyrukları dik bir vaziyette koşmaya başlarlar havlaya havlaya :) ben çoğu zaman geri dönerim koruma alanları sınırının dışına çıkana kadar pedal basarım. Yanımda sosis bulundursam bile korkumdan köpeklere atamam. Yapacak bir şey yok benim tarzım rota değiştirmektir.

Tepki
64
İsim
Bora Adıgüzel
Bisiklet
Bianchi
Sakin olmak en önemli husus bence burda =)

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanına yaklaş ve usulca ''Hoşşt'' de :koptum::cool:

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Köpekleri severi ama bisiklet üstündeyken değil maalesef...Yok abi sağı solu belli olmuyor. Kİm ne derse desin
Daha geçen gün çok yorgunum, tepeyi çıkıyorum belediyenin meğer yemek verdiği köpekler oradaymış 10 tane kadardı. Bir giriştiler su sıktım bir an şaşırttım o anda sağ tarafıma devrildim. Kilitli pedal meselesi...selenin kenarı yırtıldı.

okulda sürekli yemek verdiğim köpek bisiklete binince beni tanımıyor harrr!! diye yanımda koşuyor herif
Sabah erken saatlerde çok tehlikeli olabiliyorlar. Oysa trafik sakin diye erkenden çıkmaya çalıştıgımız saatler...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.