Köpek Isırdı :(

doganizm

Üye
Tepki
35
İsim
Doğan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Kurusıkı tabanca kullansak olmazmı köpekler tehlikeli gerçekten hele 3-5 tane oldular mı?

Scudo

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.242
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Polisin yaptığı gibi(TV den gördüklerime göre söylüyorum) olmayacak. Azcık o kokuyu hissetsem yeter gibime geliyor.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Köpeklerin en çekindiği şey sopa arkadaşlar. Köpekli bir yerden geçerken şöyle bir metrelik bir sopa alın. Gidonla birlikte onu da tutun bir elinizle.
Defalarca, inatla, azimle saldıran köpekler üzerinde denedim. Sopayı görünce vazgeçtiler.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O değilde polis bizi çevirse derdimizi nasıl anlatacaz. Elektroşok cihazı , biber gazı bi de bu sopa ile yakalansak ne desek inandıramayız. Kuru sıkı da alsak vay halimize.

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nedir bu hayvanlarla alıb veremediğiniz ?!
Karşılaştığınızda kolay gelsin deyib geçin . Hâlâ saldırmaya devam ediyorsa Türkçe bilmiyordur uzaklaşın ordan . ?

Şaka bir yana bu aletlere gerek yok . Hayvanları rahatsız edici ses dalgaları yayan cihazlar mevcut onları araştıra bilirsiniz . Şiddet kesinlikle çözüm değildir. ( ınsan görünümüller hariç )

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay

doganizm

Üye
Tepki
35
İsim
Doğan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Yanımda çoğu zaman şunlar oluyor ama kampa genelde tek çıkarım.

Bıçak
Testere
Balta
Pala
Elektroşok
Biber gazı
Torpil
Köpek Kovucu
Mini Kürek/Kazma
Telsiz

Polis Jandarma beni çevirse artık düşünemiyorum :D

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@doganizm

Başınıza Rambo'nun İlk Kan filmindeki gibi kırmızı kurdela da takarsanız bence kimse çevirmez sizi.

(link):

• Beğen
Tepkiler: doganizm

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sokak köpeği zaten durduğunuzda korkup çekiliyor. Kangal ise 5-10 dakika sonra yorulup etrafınızda dolanarak saldırmaya çalışmaktan vazgeçiyor. Tek yapmanız gereken bisikleti kucaklayıp bariyer olarak kullanarak semazen gibi dönmek. Yüklü tur bisikleti ile yaptım, o kadar adrenalin pompalanırken zor değil.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@turcudede
Abi 5-10 dakika nedir? İzmir’de küçücük köpek peşimden kovalıyordu 35 km ile takip ediyor. Bir yerden sonra ben yorulup teslim oldum o da bana acıdı bıraktı. Kangal olsa en az 40-45 km/s gider ben de 10 dk sonra iyice tavına gelirim ilk rampada sıcak sıcak yer hayvan ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tehlike bölgesini geçene kadar ele alacaksınız yazılanlara bak ne kadar laçka varmış forumda . Ne anlatsak fayda etmiyeceginden fazla yazmayacagım.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turcudede
Süratlı giderken zaten durmamak gerek, yoksa panik fren falan yapılıyor. Tecrübeyle sabit. :) Yavaş giderken, köpekle göz göze geldiğinizde zaten saldırıp saldırmayacağını belli ediyor. Yinede iyice yavaşlayıp öyle geçersen dalmıyor ama atak yaparsan oda atak yapmaya kalkıyor. Bir tanesi bir evinde bahçe duvarından atladı, havlaya havlaya önüme geldi. O günde baya canım sıkkındı. Bende eli mi kaldırıp "Ne var lan ne var!" diye bir çıkıştım, hayvan bir süre bana baktı sonra tekrar duvardan atlayıp gitti. İçinden dermiştir, deli galiba bulaşmamak lazım en iyisi.:komik: Bazen, günün stresi, sporun yorgunluğu, susuzluğu, açlığı vs üst üstte binince bisiklet rahatlatmaktan çok cansıkıcı hale gelebiliyor... :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@-Skynet-

Aynen. Bir gün 200-300 metre iniş, ardından bir o kadarda yokuş olan yolda gidiyorum. Aşağı doğru hızımı alıp yokuşu bedava çıkayım diye plan yaparken aşağıdan bir köpek yola fırlayıverdi. O hızla durmaya çalışsam kaza riski yüksek, devam etsem yokuşta yakalayacak, ne yapacağımı şaşırdım. Panikle frenledim, köpek geri kaçtı. Çok şükür kaza olmadı, ama itin itliği yüzünden boştan yere yokuş tırmandım.

Köpeğin saldırmasından çok, sürat halindeyken kazaya sebep olmasından korkuyorum. Birden önünüze fırlıyorlar, ya da arkadan tekeri ısırıyorlar, hiç olmadı panik yaptırıyorlar.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turcudede
Köpek saldırırsa durulmalı, bilgisinden ötürü ani fren yapıp takla atmışlığım vardır. Aslında köpek saldırmaya hazırlanırken yavaşlayıp durulmalı. Bende giderken böyle durumlarda, ister istemez ani fren yapıyorum. Bir şekilde bunu aşmak gerekiyorda işte...

Tepki
95
İsim
Arda
Bisiklet
Carraro
Sağır köpeklerde işe yaramıyor bunun haricinde birçok köpeği uzaklaştırıyor deezer.

• Beğen
Tepkiler: Yorgun