Konya'ya Yarış Pisti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Cycleone tarafından paylaşıldı.

 1. Cycleone

  Cycleone Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  856
  Beğeniler:
  481
  Şehir:
  İstanbul-Erenköy
  Seviye:
  Türkiye Futbol Federasyonu, 2016 UEFA Avrupa Şampiyonası adaylık dosyasını UEFA'ya teslim etti.
  UEFA teslim edilen dosyanın içerisinde varolan statların yapılacak revizyondan sonraki halleri ve yeni yapılması planlanan statların projeleri de yer aldı.

  Türk Telekom Arena, Kayseri Kadir Has Stadı, İzmir, Konya, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Ankara'da yapılacak yeni statlar da şampiyonaya hazır hale getirilecek.

  Yeni Konya Stadı

  Yeni Konya Stadı, içinde yeni bir çok amaçlı spor salonunu, bir atletizm stadyumunu, bir bisiklet yarış pistini ve farklı spor alanlarını barındıran büyük bir kompleksin bir parçası olarak inşa edilecek.

  40 hektarlık bir alana yayılacak ve şehrin 8 km kuzeyinde kurulacak stadyum ve Spor Parkı’nın etrafı, yapımı devam etmekte olan yeni bir yerleşim alanıyla çevrelenecek.

  Yeni stadyumun tasarımı Konya bölgesine, tarihine, geleneklerine ve halkına bir saygı göstergesi; Semazenlerin Dansı’nın (Sema Gösterisi) bir alegorisi olarak ve Konya’nın Bisiklet Şehri unvanı göz önüne alınarak yapıldı. Dalgalanan çember şeklindeki tribünler Semazenler’in dansını andırırken, stadın üstü ise “Bisiklet Tekerleği” şeklinde bir tasarıma sahip olacak. Bütün bu özelliklerin bir araya gelmesiyle oluşan benzersiz atmosfer, yeni stadı, özellikle de geceleri, Konya şehrinin simgesi haline getirecek.

  Yapılacak olan bu çok amaçlı stadyumda ayrıca fitness ve fizyoterapi merkezleriyle beraber çeşitli mağazalar da yer alacak. VIP bölümü hem restoran hem de kiralanabilir etkinlik alanı olarak kullanılabilecek. Ayrıca kuzey ve güney tribünlerinin tasarımı da özel dinlenme alanları ve açık hava bahçeleri haline getirilmeye izin verecek şekilde yapılacak.

  Konya’daki konaklama projeleri kapsamında, Spor Parkı içerisinde yapılacak birçok yapı, UEFA Euro 2016 sonrasında yurt ve konut olarak kullanılacak şekilde inşa edilecek.

  Mevcut tren hattı yeni yapılacak Spor Parkı’na kadar uzatılarak, stadyumdan şehir merkezine ulaşım süresi 15 dakikaya indirilecek. Ek otobüs hatları da gerektiğinde devreye girerek alternatif bir hızlı ulaşım kaynağı olarak kullanılabilecek.
   
  nükleer kedi ve Ahmet ERPINAR bunu beğendi.
 2. S. YILDIRIM

  S. YILDIRIM Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  203
  Beğeniler:
  242
  Şehir:
  Asker // Erzinan // Ordu Evi..
  Seviye:
  bU 2016 YAZILDIYS 2036 DA HAZIR OLUR.Adana da metro 15-20 sene oldu halen yapılacak.Ama bir hedef olması dahi güzel.
   

İlginizi Çekebilir

5.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
tp.JPG
Merhaba bir hatırlatma yapayım: Bu forumda tanıdığım ve performansı benden çok yukarılarda olan bisikletçi arkadaşlarım var. Burada yazacağım şeyler, bu işin doğrusu budur diye tecrübeli...
upload_2017-1-21_18-23-21.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...