Konya'dan Alanya'ya transtoros ’09 kamplı bisiklet turu.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

 1. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Konya'dan Alanya'ya transtoros ’09 kamplı bisiklet turu.

  Konya'da ironman (demiradam) bisiklet ekibi amatör bir ruhla bu yıl da transtoros kamplı bir bisiklet turu yaparak Akdeniz'e ulaşmayı planlar. Bu ekip için her sene, İçanadolu'yu Akdeniz'e bağlayan yeni bir rotayı pedal çevirerek geçmek bir gelenek halini almıştır. Bu gezilerde en az 350-400km civarı dağlık mesafe 2.5- 3 gün gibi bir süre de pedal çevirilerek kat edilmekte, yolculuk boyunca sadece çadırlarda gecelenmekte ve mümkün mertebe ekibin kendisinin hazırladığı yemekler yenmektedir.
  30 mayıs 2009, Cumartesi günü sabah 09:00 gibi ekip Mevlana Türbesinin önünde buluşurlar. Bizi uğurlamaya gelen Hakan Bey'e ve ilk fotomuzu çeken Zeki'ye de tekrar teşekkürler.

  Meraklısına:
  Konya Türkiye'nin yüzölçümü en büyük ilidir.
  Konya'da yerleşimin Prehistorik (Tarih öncesi) çağdan başladığı görülmektedir. Konya'nın merkezinde yer alan ve aynı zamanda bir höyük olan, Anadolu Selçuklu sultanı II. Alaeddin Keykubad'a nisbetle Alaaddin Tepesi adı verilen suni tepe ve çevresinde yapılan araştırmalar sonucu, Prehistorik çağ içinde gerek Neolitik (Cilalı Taş Devri) ve Kalkolitik ve gerekse Erken Bronz Çağlarına ait kültürel bulgulara rastlanmıştır.
  Mevlana Türbesi de Alaaddin tepesinin 3-4 km kadar doğusunda bulunmaktadır.
  Mevlânâ Celaleddin-i Belhi Rumi ( d. 30 Eylül 1207 - ö. 17 Aralık 1273), İslam ve tasavvuf dünyasında tanınmış bir Fars/ Tacik) kökenli şair, düşünce adamı ve Mevlevi yolunun öncüsüdür.


  [​IMG]


  Ekibin üç gün sonunda ulaştıkları ve turlarını tamamladıkları yer ise Alanya kalesidir.
  Meraklısına:
  Kandeleri adıyla da bilinen Alanya yarımadasındaki yerleşim, Helenistik döneme kadar inmekle birlikte günümüze kalan tarihi dokusu 13. yüzyıl Selçuklu eseridir.
  Yarımadanın zirvesinde açık alan müzesi olarak değerlendirilen İçkale bulunmaktadır. Sultan Alaeddin Keykubad sarayını burada yaptırmıştır. Kalede yerleşim günümüzde de sürmektedir. Taşıt trafiğine açıktır. Yürüyerek ise yaklaşık 1 saatte çıkılabilir.
  Antalya'nın ilçesi Alanya'nın simgelerinden biri olan kale. Denizden 250 metreye kadar yükselen yarımada üzerinde bulunur. Surlarının uzunluğu 6.5 kilometreyi bulur.


  [​IMG]


  Bu güzel yolculuğun ayrıntılarına geçmeden önce tura katılan demiradamların (şakayla karışık) bazı karakteristik özelliklerini tanıyalım.

  DEDE:

  Rampaları daima çıktığı vitesle yani yüklü kamyon süratinde iner. Bebek gibi uyur, cadı gibi pedal basar. Yemek bulursa yer, çadır bulursa girip yatar, pedal bulursa basar. Bisikletinin üzerindeyken kimse onu durduramaz, tren gibi ancak istasyonlarda mola verir.

  [​IMG]


  AHMET HOCA:

  Soyadı gibi yıldırım misali bisiklet sürer. En dik rampaları da iniş süratinde çıkar. Yemek bulursa en az 3-5 adamın yiyeceğini yer, yolda kalanın dostudur ve bisiklet üstündeyken yola çıkmaya görsün; hiç arkasına bakmaz ve yolun sonuna varmadan durmaz. Etcildir, ottan hiç haz etmez. Yaptığı lezzetli et yemeklerini en fanatik otcullar(hatta inekler) bile yemeden duramaz. Her tura lazım bir eleman olup onsuz bir tur ancak “ot’a” benzer.

  [​IMG]


  HASAN:

  Mümkün olsa bisikletinde nükleer enerjiyi ilk kullanacak kişi olmaya adaydır. Bir bisiklette ancak Hasan'ın bisikletindeki kadar teknoloji olabilir. Ayrıca bisikleti bir kuyumcu dükkanını andırır. Bisikletinin gidonu uçak kokpitinden farksızdır. Aşağıdaki fotoda bisikletinin mobil yakıt(yiyecek) tankıyla birlikte verilmiş bir pozunu görmektesiniz.

  [​IMG]


  İSMAİL:
  Gezgin genlerine sahip başka bir ekip elamanı da İsmail'dir. Sadece dere tepe değil aynı zamanda gittiği karayolunun sağdan sola her şeridinde gezdiği için genelde konvoyun en arkasına atılmaktadır. Zira onun deryarını yakalamak, bir kelebeğin peşinden koşmak kadar zigzak lıdır.
  Eskiden rampalarda okul minübüsü seviyesinde olan performansını bu gezi vesilesiyle en hızlı kargo aracı seviyesine çıkarmıştır. Dakka başı ağzına doğal ve enerjik gıdalar attığı için tur boyunca hiperaktif bir şöför gibi bisiklet sürmüştür.

  [​IMG]

  AHMET VE SEMİH:
  Sessiz yer uçakları. Ben şahsen konuştuklarını hiç duymadım. Demek istediklerini pedal çevirmek suretiyle anlatan, sessiz, efendi, dayanıklı, kahraman kardeşler. Bu gençlerle dünya turuna çıkılır ama bir sakıncası vardır: turu üç kişi yaparsın ama kendinden başka konuşacak birini bulamazsın.

  [​IMG][​IMG]

  MESUT:
  Denetleyici, eleştirmen, fırçacıbaşı, takometre görevlerini üstlenmiş bir gezi ve tur taşeronudur.
  Sanal işyerinin tabelasında şunlar yazar:
  "Karın tokluğuna her türlü kamplı ve kampsız ama mutlaka bisikletli gezi ve tur işleri itinayla organize edilir".

  [​IMG]

  MURAT BEY:
  Misafir gezgin.
  [​IMG]


  ŞİMDİ GEÇELİM TURUN AYRINTILARINA:

  Teknik ayrıntılar:

  Zaman: 30,31 mayıs, 1 haziran 2009.
  Toplam mesafe: Mesut'un evinden Alanya'ya kadar tüm tarihi ve turistik yerler dahil 345km.
  Harita üzerindeki sadece kara yollarının toplam mesafesi: 314 km.
  Toplam süre: 2.5 gün.
  Ulaşılan en düşük ve yüksek rakım: 0-1530 m.
  Turun maliyeti: Herşey dahil kişi başı sadece: 50 TL. (Not: Defterdarımız Ahmet hocaya bu bağlamda teşekkürü borç biliriz.)
  Katılımcı sayısı: 7 kişi Konya'dan Alanya’ya, 1 kişi (Murat Hoca) Behşehir'den İbradıya kadar sadece ikinci gün katıldı.
  Amaç: Yurdumu daha iyi gezmek, daha iyi tanımak, koklamak, kucaklaşmak öpmek ve sarılmak. Ayrıca pektabi bisiklete doymak.
  Görülüp gezilen antik kentler, göller ve denizler: Beyşehir gölü, Oymapınar baraj gölü ve Manavgat çayı, Akdeniz. Ayrıca Lyrbe(Seleukeia) antik kenti.
  Geçilen başlıca yerleşim birimleri: Konya, Behşehir, Huğlu, Gencek, Derebucak, İbradı, Ormana, Ürünlü, Yaylaalan, Tilkiler, Oymapınar, Manavgat, Alanya.
  Konaklama tarzı: Çadır turizmi.
  Eve dönüş: Otobüs marifetiyle. (Önemli not: Konyalı otobüs şirketlerinden bilet almadan önce mutlaka bagaj olarak bisikletinizin olduğunu üstüne basa basa bildirin. Yoksa bazı otobüs şirketleri sizden tam da otobüsün kalkma saatinde bagajınız için de ayrıca bir yolcu ücreti kadar ekstra para isteyebilir. )

  BİRİNCİ GÜN (Konya-Beyşehir etabı)

  [​IMG]

  30 Mayıs Cumartesi öğleden önce Mevlana Türbesinde buluşan demiradamlar daha sonra Beyşehir yoluna doğru pedallamaya koyulurlar.

  [​IMG]

  Bu yıl bahar çok güzel geçmektedir. Kaplumbağa sayısında da muhtemelen bir artış olacak ki demiradamlar karayollarında sayısız kaplumbağa ile karşılaşır ve onlara karşıdan karşıya geçişlerde yardımcı olmaya çalışırlar.

  [​IMG]

  Konya Beyşehir arası yol manzaraları ve makro foto çekimleri. Keyifli seyirler.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ve Behşehir'e varılır.

  Meraklısına:
  Beyşehir:
  Beyşehir ve çevresinin tarihi M.Ö 7000'li yıllara kadar uzanmaktadır. Bölgede Eski ve Orta Taş devri'ne ait buluntuların varlığı söz konusudur. Ama daha çok Cilalı taş devri' ne ait buluntular yoğunlaşır.
  Beyşehir gölü:
  İç Anadolu'nun batısına yakın, Beyşehir, Seydişehir arasındadır. Yüzölçümü 651 km², uzunluğu 45 km, en geniş yeri 25 kilometredir. Suları tatlı olup, derinliği en çok 10 m civarındadır. Çevresi, yüksekliği 2.000 metreyi aşan dağlarla çevrilidir.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Behşehir denip te Eşrefoğlu camisinden bahsetmemek olmaz.
  Meraklısına:
  Eşrefoğlu camisi:
  Orta Asya'da Semerkant, Buhara gibi eski Türkistan şehirlerinde yer alan ağaç direkli camilerin ülkemizdeki bir örneği olan Eşrefoğlu Camii, çok sayıda ahşap sütun üzerinde yükselir. Yüzyıllar boyu kış aylarında camiinin damındaki kar, çatının ortasındaki boşluktan ortadaki havuza atılmış ve ortamı nemlendirerek yakılan sobalardan ötürü ahşap sütunların çatlayıp kurumasını engellemiştir. 1965 yılında karlığın üstü camla kapatılmış ve işlevini yitirmiştir.


  [​IMG]

  [​IMG]
  Behşehir de gün batımı seyri, dünyaca meşhur bir etkinliktir. Dünyanın sayılı yerlerinde güneş bir günün sonunda, ufukta batarken ancak bu kadar güzel, cazibeli ve gizemli olabilir. Siz tam bu güzel seyir an'ına bir de mis gibi envai çeşit çiçek kokularını, gölden gelen hafif dalga seslerini ve göl üzerinde uçan kaz ve ördek mırıltılarını, ormanlardan gelen bülbül şakımalarını ilave edin.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Aynı günün akşamı kamp yerine ulaşılır. Kamp Behşehir izcilik tesisleri olarak ta bilinen bir yerde kurulur.

  [​IMG]

  Akşam yemeğinin menüsü geleneksel demiradam yemeğidir. Yemek: 30 yumurtalı, mevsim sebzeli, zeytinyağı + tereyağlı menemen. Buyrun afiyet olsun. Ahçıbaşı Ahmet hoca sağolsun.

  [​IMG]


  Yemekten sonra gecenin geç saatlerinde sohbet ve çay keyfi. Gözlerde günün yorgunluğu ve uyku hali okunmaya başlamıştır artık. Çadırlar sanki otağ gibi gelir demiradamların gözüne, yerdeki otlar da sanki pufidik yün yatak.

  [​IMG]  İKİNCİ GÜN: (Beyşehir-Oymapınar etabı)

  [​IMG]

  Ekip sabah uyandığında çok güzel bir süprizle karşılaştır. Akşehirden Murat Bey ikinci günkü etapta ekibe katılmak üzere kampa teşrif etmiştir. Tur duyurusunu ve etapları internetten öğrenmiştir.
  Bisikleti, kıyafeti, performansıyla iyi bir bisikletçi olduğu anlaşılan ve içten ve sıcak tavırlarıyla dost canlısı olduğu her halinden belli olan misafir bisikletçi ekiple kısa sürede kaynaşır, birlikte ve keyifle neredeyse gün boyu pedallarlar ve azık karıştırır, ekmek bölüşürler.
  İkinci gün sabah kahvaltısında da menü yine kuvvetli.

  [​IMG]


  Ekip zaman zaman süvari tarzında bisikletleriyle poz veriyor.

  [​IMG]


  Ekip, Anamas dağlarının önünden ikinci günün etabına başlar.
  [​IMG]

  [​IMG]

  İkinci günde geçilen yerleşim merkezlerinden biri Huğlu kasabasıdır.
  Huğlu av tüfeği üretimiyle meşhur bir kasabadır ancak her ne olursa olsun canlıları öldürmeye karşı olan demiradam ekibi Huğlu kadabasında artık öldürmek için değil, atış sporları için tüfek üretildiğini düşündüren bir duvar afişi görmekten mutlu olmuştur.

  [​IMG]

  Huğlu Gencek arası oldukça rampalıdır. Ancak "ne kadar yükseğe çıkarsanız o kadar çok şey görürsünüz" deyişini ıspatlarcasına yükseklerde manzaralar çok çok daha güzelleşir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Gencek kasabasında gelincik çiçekleriyle birlikte 8 adet demiradam böceği tüm bisikletseverler için aile fotosu çektirir. Foto çektirirlerken kalpleri:
  -"Bu dünya bize ait değil. Biz dünyaya aidiz. Misafir olduğumuz gezegene daha çok saygı duymalıyız, bize sunduğu güzellikleri daha çok sevmeli ve korumalıyız" der gibidirler.

  [​IMG]


  Gencek-Derebucak arasında çok güzel kır manzaraları, çiçek kokuları demiradamlara yol arkadaşlığı etmekte ve dağlardan gelen arı uğultuları pedal seslerine karışmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  A Ş A Ğ I D A N D E V A M E D İ Y O R ....
  ...
   
 2. #2
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Derebucaktan sonraki Gölovası gerçektende suyla dolu bir ovayı andırır. Bu görüntü ekip elemanları arasında ikileme yol açar. Bir grup bu ovadaki ekin tarlalarının suyun içinde kaldığını iddia ederken diğer grup burada çeltik yetiştirildiğini savunur. Ama kilometrelerce uzunluğundaki ova yolunda bu ikilemi açıklığa kavuşturacak bir köylü vatandaşa rastlamazlar. Rüzgar arkadan geliyordur, yol dümdüzdür. Sanki bir fırtına öncesi sessizlik gibi yol ekibi bekleyen yaman rampaların sessiz habercisidir sanki. Yolla yaşanan bu balayı dönemi pek de uzun sürmez.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Derebucak ve sonrasında Batı toros dağları artık tüm ihtişamını gözler önüne sererek yolcularını karşılar ve görünen dağ siluetleri buralardan geçmenin hangi araçla olursa olsun insanı biraz terleteceğini haber verir gibidir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Az gittim, uz gittim.
  Dere tepe düz gittim.
  Bir de baktım Batı toroslara
  Bir saatte10 km. yi zor gittim.

  [​IMG]


  Ekip İbradı da ikindi molası verir.
  Bu yörenin evlerinin kendine özgü malzeme ve tekniği dikkat çekicidir.
  Murat Bey burada ekipten ayrılarak Akseki ye doğru hareket eder. Demiradamlar ise Manavgat istikametine doğru devam ederler.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Batı torosların bitki örtüsü, hayvanları ve jeolojik yapısı herşeyiyle çok etkileyicidir ve adeta sürükleyici bir macera filmi gibi yol boyunca seyahat edenleri kendine çeker.
  Torosların zirvelerinde derinlik ve uzaklık hissiniz neredeyse alt üst olur. Bazı tepelerden görülen ova manzaraları insana dünyanın uydu fotolarını çağrıştırmaktadır.
  Vadi tabanında kilometrelerce yol kateden Manavgat çayı Sinanhoca köyü gibi pek çok köy ve kasabanın içinden yada yakınlarından geçerek iki adet baraj gölünü besleyip daha sonra Akdenize kavuşmak için neredeyse koşa koşa yol alır.
  Manavgat çayı İbradıdan sonra Akdenize kadar kilometreler boyu demiradamlara yol arkadaşlığı etmiştir. Manzarasıyla, serinliğiyle onları mutlu etmiştir.
  Bu coğrafyada çoğu hayvan jeolojik yapının kendilerine sağladığı avantajla insanlardan uzakta serbest gezip yaşayabilirler. Tıpkı özgürlüğün simgesi olan atlar gibi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  En son tırmanılan dağ silsilesinin zirvesinden görülebilen Oymapınar köyü ve baraj gölü 25 km. uzaktadır. Onun daha ilerisinde (denize daha yakın) Manavgat barajı da seçilebilmektedir. Hatta 50 km den daha uzaktaki Akdeniz bile bu tepelerden çıplak gözle görülebilmektedir. Buralarda hava tertemiz, açık ve berraktır.
  Kuş uçuşu kolay gibi görülen tüm bu mesafelerin bisikletle hangi zorluklarla aşıldığını aslında demiradamlara sormak lazımdır.

  Meraklısına:
  Manavgat çayı
  Oymapınar Barajı,
  Antalya'da, Manavgat Nehri üzerinde, elektrik enerjisi üretimi amacı ile 1977-1984 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ekip ikinci gün güneşi Toros tepelerinde batırır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ekibin ikinci günün sonunda gecelediği yer Oymapınar köyüdür.
  Bu köyde gece çekilen göl manzarası da oldukça etkileyicidir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  ÜÇÜNCÜ GÜN(Oymapınar-Alanya):

  [​IMG]

  Ekibin sabahki köy kahvaltısı yine muhteşemdir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Üçüncü günkü gezi programında öncelikle "Lyrbe" antik kenti vardır. Bu antik kentin şimdiki ev sahipleri boy boy keçiboynuzu ağaçlarıdır.
  Meraklısına:
  Seleukeia, Antalya ili Manavgat ilçesi yakınlarında bulunan antik kent.
  Kent, Büyük İskender'in haleflerinden Suriye Kralı I. Seleukos Nikator (M.Ö. 321-280) adına kurulmuş olan 9 kentten biridir. Kentin bilinen diğer adı Lyrbe dir.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ekibin gördüğü yerler arasında Melas Çayı üzerindeki Antik Melas Köprüsü de vardır. Bu yöre yerli yabancı pek çok turistin çeşitli sportif faaliyetler yaptıkları bir bölgedir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve Manavgat'ı Manavgat yapan Şelale.

  Meraklısına:
  Manavgat Şelalesi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat Nehri üzerinde bulunan ünlü bir şelaledir.

  Antalya'ya 75 km mesafededir. Manavgat ilçesinin 3 km kuzeyinde bulunan ve adını bu ilçeden alan şelale, ırmak sularının 3-4 m'lik bir falezden düşmesiyle meydana gelir. Az bir yükseklikten dökülmesine rağmen geniş bir alan üzerinde yüksek bir debiyle akar.


  Manavgatlılar Manavgat nehrinden her şekilde faydalanmaktadır. Turizm, ulaşım, eğlence vs vs vs..


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Akdeniz olur da keçi olmaz mı, keçi olur da sütü olmaz mı, süt olur da sıcak havaların vazgeçilmezi dondurma olmaz mı, dondurma olur da demiradamlar yemeden durur mu?

  [​IMG]

  Manavgat-Alanya arası yol manzaralarını seyrederen ekip 3 saatlik yolculuk sonunda Alanya kalesine varırlar.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ve son fotoğraf karesi bu güzel turun bittiğini gösteren kare oluyor..

  [​IMG]


  Herkese, dostça, kardeşçe, mutlu ve esenlik dolu bisikletli turlar dileriz..
  Başka gezi paylaşımlarımızda buluşmak üzere.
   
 3. ralakoç

  ralakoç Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  58
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Sevgili Mesut ve değerli diğer katılımcı arkadaşlar bir başka turu başarıyla tamamlamış olmanız çok güzel bu gibi girişimlere her zaman olumlu yaklaşmışsanki bende varmış hissine kapılırım eminim çok güzel vakit geçirdiniz ancak bunu çokdaha anlamlı daha mükemmel kılmak gerekli emniyet tedbirlerini alarak mümkün diye düşünüyorum.Bunu bisikletci sorumluluğu kapsamında hatırlatma gereği duydum ki mükemmel fotoğraf karelerinde ne yazıkki kask kullanmadığınız dikkatimi çekti kusura bakmayın ama bu mantığı anlamakta güçlük çekiyorum oysaki profosyonellik önce güvenliği gerektirir detay değil asıl olan bu önemli faktörü dikkate alacağınızı ümit ediyorum.Nice emniyetli turlar dilerim.
   
  exacbachay ve Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
 4. Aybars Öge Sürücü

  Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.552
  Beğeniler:
  1.520
  Şehir:
  Izmir / Istanbul
  Seviye:
  Olay budur... Ayağınıza elinize sağlık.
   
  smh42 ve sgtalper bunu beğendi.
 5. Ahmet ERPINAR

  Ahmet ERPINAR Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  355
  Beğeniler:
  755
  Şehir:
  KONYA
  Seviye:
  Çok güzel bir gezi oldu.Doğayla başbaşaydık.Özgür bir şekilde dağları taşları geçtik.:D Mesut abinin muhteşem resimleri de gezimizi ölümsüzleştirdi.Geziye katılan ve uğurlamaya gelenlere çok teşekkürler.Artık diğer uzun turlarda görüşmek üzere.  Yöneticinin notu:
  İsmailin fotoları ilk sayfada da izlenebilsin diye Ahmetin mesajına girerek bazı alıntı fotolar ilave ettim.
  Birşey demeyeceği için Ahmete, fotoları için ise İsmail e teşekkürler :)

   
 6. ALAETTİN DEMİRKESEN

  ALAETTİN DEMİRKESEN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Mart 2006
  Mesajlar:
  289
  Beğeniler:
  879
  Seviye:
  Mesut Hocam,
  Yazacak bir şey bulamıyorum. Her şey o kadar mükemmel ki. Bu turumuz esnasında her olayda uyumluluk gösteren, hiç bir sorun çıkartmayan tur arkadaşlarımın her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşa Allah başka turlarda da birlikte pedallarız.
  DEDE
   
 7. smh42

  smh42 Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  113
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  K0NYA
  Seviye:
  Tek kelimeyle muhteşem bir geziydi..Doğanın birebir içindeydik..Ve çok güzel yerler gördük,gezdik,eğlendik,pedal bastık...:) Kısacası tadı damağımızda kaldı..:D.. Resimler ve Geziye katılan herkese teşekkürler... Başka turlarda görüşmek dileğiyle..
   
 8. alonebag

  alonebag Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  53
  Beğeniler:
  75
  Şehir:
  KONYA/AKŞEHİR
  Seviye:
  gezinin en güzel tarafı benim için bu güzel insanlar tanışmış olmak...her birini tanımaktan tek tek mutluluk ve onur duyduğum bu güzel dostlarla nice turlara..
   
 9. KaanDurgut

  KaanDurgut Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  200
  Beğeniler:
  135
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Çok güzel bir gezi olmuş , ayaklarınıza sağlık.Hele makro fotoğraflara bittim.
   
 10. #10
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Eyvallah, teşekkürler. :)  İnşallah..
  Ama şunu itiraf edeyim ki, şehirlerarası otobüs şöförlerinin bisikletçilere karşı olan rijit tutumlarından dolayı otobüs olayından biraz soğudum.
  Bundan sonra bu konuyu hesaba katarak tur düzenlersek daha iyi olur diye düşünüyorum. Gerekirse kamyon şöförlerini tercih edelim derim.. :)


  Dede inşallah..
  ekipteki tek sorun bizim Ahmet Hocamızı yavaşlatıyor olmamız. Başka bir kusurumuz yok inşallah. Bu sebeple kendisi de bizi şimdi ve bundan sonra mazur görür umarız.. :)


  İnşallah. :)  Biz de sizi tanımaktan mutluluk duyduk. Misafir koltuğumuz her zaman size açıktır. :)
   
 11. ALAETTİN DEMİRKESEN

  ALAETTİN DEMİRKESEN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Mart 2006
  Mesajlar:
  289
  Beğeniler:
  879
  Seviye:
  Mesut Hocam,
  Ahmet Hocamızı yavaşlattığımız kesin ama biz, seninde dedeiğin gibi Ahmet Hocasız yapamayız. Ne yapalım o da bize katlanma sabrını gösteriri inşaAllah
  DEDE
   
 12. AHMTB

  AHMTB Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  305
  Beğeniler:
  1.457
  Şehir:
  KONYA
  Seviye:
  Ciğerim DEDE'm benim.... "Keşke sen benim, essahtan dedem olaymışsın....." demiyorum. Zaten sen benim ve bizim öp-öz dedemismissin. Yani bu 'dedemismissin' kelimesinin açılımı...:"Sen bizim 'mis' gibi dedemizsin..." demek. Değil senin beni yavaşlattığın için mahcup olman.... Benim seni o yokuşlarda sırtımda taşısam bile hakkını ödeyemeyeceğimi... bilmeni isterim. Bunu bir kompliman olarak algılama lütfen. Senin bu ekibin içinde olman bizim için bir gurur vesilesidir. Senin hoşgörün, insanlığındır... bu ekibi IRONMAN yapan.
  Bünyemiz IRON gibi olsa da.... Kalbimiz COTTON gibidir evvelallah... Bu yollar vücudumuzu bir demir gibi kızdırıp-su verse de.... Kalbimizi bir hallaç gibi yumuşatır ve merhamet sahibi yapar. Tüm pedal dostlarıma saygı duyuyorum....

  Pamuktan prenses mi olur? Prenses dediğin taş gibi olur.
  Pamuktan IRONMAN mi olur? IRONMAN dediğin de taş gibi olur.:D
   
 13. heisenberg3910

  heisenberg3910 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  710
  Beğeniler:
  450
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  vallaha hayran kaldım fotoğraflara, yollara, dağlara, taşlara, sizlere...
  hepinizin ayaklarına yüreklerine sağlık.
  bu sezonki gezileri sabırsızlıkla bekliyorum :)
   
 14. kubilay toka

  kubilay toka Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  135
  Beğeniler:
  71
  Şehir:
  mersin
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  bak mesut abi bunlar senin sıfatların;

  harika
  mükemmel
  inanılmaz
  dehşet verici
  ağzı iki karış açık bırakıcı
  süper
  doğaüstü!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  bi tanesin mesut abicim seni çok seviyoruz.nice turlara ve gezilere inşallah.dünyada iyilikler,mutluluklar ve şans hep senin yanında olsun.kalbimiz seninle.daha nice turlara ve gezilere...sizi seviyorum İRONMAN!!!!!
   
 15. Serkan Çoban

  Serkan Çoban Forum Bağımlısı

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  7 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  730
  Beğeniler:
  1.098
  Şehir:
  Çanakkale/Yenice
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Harika! Harika! Harika!

  Bu tur için daha ne söylenebilir ki..
  Ekip, bölge, fotoğraflar, anlatım, kısacası her şey harika!

  Bizlerle paylaşıp bu güzel anlarınıza bilgisayarlarımız başından da olsa bizleri de ortak ettiğiniz için teşekkürler.

  Ironman ekibine ve Konya'ya kucak dolusu selamlar
   
 16. #16
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Bu sözlerinden sonra diyeğim tek şey var.
  Şımarmamak için Allahtan yardım istemek. :)

  Güzel olan güzel görür, güzel gören güzel söyler.. Tıpkı senin gibi... :in: ;) :)
  Mesajınız vesilesiyle sizin şahsınızda mesaj yazan herkese birkez daha ve ayrıca ekip arkadaşlarıma da teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.....

  İyiki hepiniz varsınız, iyiki hepimiz varız,
  hepiniz hepimiziz,
  hepimiz, hepinizsiniz. :)

  Yok aslında birbirimizden farkımız.
  Öz'de hepimiz biriz.. :)
   
  Erdem Yıldırım ve Serkan Çoban bunu beğendi.
 17. Abdullah Ilgaz

  Abdullah Ilgaz Üye

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  21
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  süpersiniz... bir günlük gezilere bizde katılmayı düşünüyoruz.
   
 18. halil önen

  halil önen Üye

  Kayıt:
  18 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  56
  Beğeniler:
  30
  Şehir:
  bursa
  Seviye:
  tebrik ediyorum ama bazı arkadaşların kafasında kaskı yok en önemlisi can güvenliği lütfen ihmal etmeyelim
   
 19. #19
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Yeni Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  12.625
  Şehir:
  Konya
  Tabiki katılabilirsiniz.
  Konya topiğini zaten biliyorsunuz, bizim gezi anonslarını oradan takip edebilirsiniz. ;)
   
 20. sadık1964

  sadık1964 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Şubat 2009
  Mesajlar:
  337
  Beğeniler:
  473
  Şehir:
  konya
  Seviye:
  çok güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık.Fotoğraf lar için ayrıca teşekkürler
   

İlginizi Çekebilir

2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
20160630_084931.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
Wind_Tunnel_Drafting_1024x1024.jpg
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...