Konya

Scudo

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
@MustafaAslankangalGezimiz çok güzeldi. Yorgunluğunu 2 gün atamadım. Tadı damağımda kaldı ama yine de şunları da söyleyeyim tecrube edindim. Continantal race king 2.2 bu lastiği almayın.Bu lastikle 3 tura çıktım. Sadece 3 tur. Stablize yoldaydık ilk turda bir kere patladı. İkinci tur turda hiç patlamadı. %80 asfalt yol+%20 köy yoluGelelim 3. tura. (24.06.2012 tarihli sille altınapa salarlı köseler meram dere yolu) %80 arazi yaptım. Yolda 5 defa lastik patladı. İlkinde yedekle değiştim.İkincisinde yapıştırdım.Üçüncüsünde de yapıştırdım. Dördüncüsünde (meğer lastik gene patlağı varmış havası inmiş) dik bir rampadan inerken bir kasiste cant ısırığı derizya işte o şey başıma geldi ve birden hava boşalınca dengemi kaybettim ve ortalama 25-30 km hızla 3 takla attım, spd çıkmayınca bisiklet en son taklada kafama düştü. Kask ve eldiven sayesinde hiç birşey olmadı. (Ufak çizikler var ama sıkıntı yok) Allah korudu diyorum sadece yoksa tecrube filan o an aklıma hiç birşey gelmedi. Düşeceğimi anladım sadece o.Yedek lastiği tekrar yaptık arkadaşlarla. Olanlara güldüm geçtim. Arazi işi bitti eve dönmek için yola vurduk. Asfaltta bir kere daha patladı oldu beşinci patlak. Kızdım ve eve cant üstünde gittim. Kararım: Bu continantal race king 2.2 hafifliği güzel ama bir işime yaramadı. Ben bu lastiği suda mı kullanacağım diye düşündüm. Lastiğin 2 sini de satayım dedim: Satacağım kişi ye de hayrı olmaz diye satmaktan da vazgeçtim. Lastiği salcano firmasına göndereceğim. Böyle üretim hatası olmaz. Şimdi kendime soruyorum: Ben bu lastiği satarak alacak kişiyi mağdur etmek istemiyorum. Çünkü benim bir gururum var. Benden mal alacak adam maldan memnun kalmalı veya kusurunu bilip ona göre almalı. Salcano firması benim düşündüğümü düşünür mü bilmem. Buraya yazdıklarımı firmaya da yazacağım malı iade edeceğim.

Eve geldim lastikleri inceledim. İç lastiği tamir için yama takımı aldım. Zira yama takımı bitti. Bakın abartmıyorum Allah var. Gezi akşamı tam 4 yerden yapıştırdım iç lastikleri. Dün akşam tekrar inceledim suya soktuk ve irili ufaklı 12 tane patlak yapıştırdım. Bir gezide toplam patlak yapıştırma sayısı 22. Şu guinness'in rekorlar kitabına girer miyim_? (Bu akşam yine kontrol yapacağım belki yeni patlaklar olabilir. Rekoru geliştirebilirim)

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Realin arka taraflarında bisikletçi arkadaşlar var mı? Ben Bahçeşehir sitelerinde oturuyorum.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@bisikletseven

Abi Race King'lerde evet bir sıkıntı var ama sendeki artık sınırı aşmış gibi. Çok çok geçmiş olsun abi aman dikkat. Lastikleri göndersen bile net bir cevap alacağını sanmıyorum. Eğer vizyonları geniş bir firmaysa muhakkak ilgileneceklerdir. Tekrardan geçmiş olsun...

@Kadir.Celik

Binkonutlarda M.Nuri Küçükköylü okulunun yanında oturuyorum. Defne sitelerinde ve menekşe sitelerinde oturan 2 arkadaşımız daha var :)

Bu arada;

Eski günlere geri mi dönüyoruz ne :)

http://img19.imageshack.us/img19/1042/fotoraf0801.jpg

sadık1964

Daimi Üye
Tepki
402
İsmail geçmiş olsun.Anlatmana göre büyük bir kaza geçirmişsin.Sen benim kullandığım marka lastikleri kullan kolay kolay patlamaz ve dört her mevsim kullanırsın:D :in:

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Konya'da sıfır gözlük alabileceğim neresi var?Elinde 2.el olan da varsa görüşebiliriz.(50 60 lira civarı)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
@Kadir.Celik

Gezi olursa pazar günleri olur ama önümüzdeki birkaç gün beraber pedallayabiliriz.

AHMTB

Daimi Üye
Tepki
1.262
GEZİ ANONSU....
01 TEMMUZ PAZAR günü saat 07.15'de REAL yanı Akaryakıt İstasyonu önünde MTB'ler ile buluşup KESTEL'e gideceğiz inşaallah.
Bizlere Kestel'e vardığımızda Mangal Partisi yaparak lojistik destek sağlayacak bir ekip de araçları ile orada olacaklar.
Saat 10.30-11.00 gibi yemekler yenildikten sonra tekrar Konya'ya döneceğiz inşaallah. Yapılacak masrafa dahil olmak açısından; Herkes yanında 8-10 TL gibi bir meblağ ile gelirse münasip olur derim.

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
:) uyanabilirsem katılmak istiyorum :) geçenki geziye uyku yüzünden katılamadık orada görüşmek dileği ile inş. :D

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
her gün gezebilirim :D saatler uygun olduğu sürece :D MTB var. Faruk ilede gezmişiniz zaten bende katılırım sıkıntı yok :D

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
yer yeni yol akşamları 7 gibi müsaitim gezmek isteyen olursa 5457195503 bana mesaj atsın ben ona ulaşırım :D bol pedallar :D

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
pınarelliyi var öz ceylan var meram eski yol köprüsünün oraya yeni bir yer açılmış bide var ykbike var :d varda var :D

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
@sadık1964

Abi sağol önereceğin marka ve fiyatı hakkında bilgi veri misin

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
her gün önünden geçiom ama ismine hiç dikkat etmedim :D esnaflığı bir işe yaramıyor ama :((