konuyu nereye açıcağımı bilemedim kusura bakmayın :)

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
herkese merhaba size birşey sorucam :) bisikletimin pedallarını değiştirmek istedim ama pedalları ters takmısım ve sağ sol yapa yapa bisikletciye gittim bisikletci aynakolun dişlerinin yalama olduğunu söyledi yeni aynakol almam gerekliymiş aynakol almadan başka bir şekilde yapamazmıyız yardımlarınız için teşekkürler :(
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdnwMcwYERLVZm9Wfok8YIVegIIpixz7EcPXYShVyNvwZjbZ3RIw

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisikletci ile evinizin arası 500 km felanmı nasıl hemen yalama olmuş halt etmiş o bisikletci bence.ilk bisikletim 170 tl idi ağır adını sanını bilmediğim marka demeye bin şahit ister ne freni marka ne gidonu ne kadrosu ama ben onla öyle şeyler yaptım akla zarar ve en sonunda kadro kırıldı da öyle gitmişdim bisikletciye öyle 2 pedal çevirmeye dişliler yalama olsaydı yanmışdık.

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
@oguzhan kadıoglu

oğuzhan arkadaş pedalları ters takımışım diyor pedalın takıldığı yerdeki dişler yalamam yapmış yani pedalın mili vardır pedalı taktınmı sıkarsın sonra o mil sabit olur pedal döner anlatamadım geliba tam olarak :)

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
@Deniz Caz

pedalı ters takmısım aynakolun pedal taktımız yeri yalama olmuş yeni aynakol almadan yaptıramammı sizce ?

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
ya onu galiba sanayide yapıyorlardı diye hatırlıyorum genede başkalarıda cevap yazsın bence

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
@Deniz Caz

büyük bi olasılık yeni aynakol alcaz :( teşekkürler :)

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
ucuz bir masrafla yapıyorlar diye hatırlıyorum ben eski aynakolumu yaptırmıştım hemen ümidinizi kesmeyin

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
yemişsin aynakolu böyle basit bi hatayı nasıl yapdınız hayret. parmak gücü ile dönüp giriyosa devam yoksa döndürmeye devam etmiceksniz bukadar basit. yeni aynakol almak zorundasınız.

fatih kaan

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
pedalı aynakolun arka kısmından takmayı deneyin. paso yürürse sonuna kadar sıkın. sonra çıkarıp normal şekilde takın. olmaz ise yeni aynakol alacaksınız.