Konu Silinmesi

Mustafa Y.

Aktif Üye
Tepki
331
Merhaba.

Anlam veremediğim bir şey var. Forumda sürekli konular siliniyor. Bildiğin büsbütün siliniyor.
Küfür etmiyoruz, hakaret etmiyoruz, fikrimizi yazıyoruz. Bakıyorsun iki dakika sonra konu tamamen silinmiş.
Bu kadar fikirleri kısıtlamak istemenizin amacı nedir ? Nasıl bir zihniyet bu ya.

Yazılan şey herkese doğru gelmeyebilir. Gayette normal bir şey bu. Herkes birbirinin fikrini illa sevecek diye de bir şey yok.
Bakarsın yazılan şeye küfür veya hakaret içeriyor mu diye, içeriyorsa küfür veya hakaret eden kişiye karşı gerekli önlemi alırsın.

İlk defa burada görüyorum bir konunun büsbütün silindiğini.
En fazla artan gerilimi önlemek için bir konu kilitlenir ya da hakaret içeren mesajlar silinir.
O kadar lüzumsuz vede mükerrer konu var, hepsi duruyor. Ama sen ciddi bir konuda bir fikir beyan ediyorsun hemen siliniyor.

Kaçıncı bu ya. Her zaman her şey iyi olacak diye bir şey yok.
Hayat bu, bir gün ağlıyorsun bir gün gülüyorsun. Bir gün kızıyorsun bir gün seviyorsun.
Kimse bir birine hakaret etmediği sürece bırakın kim ne yazıyorsa yazsın ya.
Bir şey olmaz. Korkmayın bu kadar fikirlerden.

Scudo

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Hangi konu silinmiş isim de verseniz ya da link?

Mustafa Y.

Aktif Üye
Tepki
331
@BF Okuru Hayır Ali Bey. Büsbütün silindi. Ve bu sadece bugün de olmadı. Daha önce de karşılaştım.

Konuyu arıyorum bulamıyorum. "Yazdığınız Mesajlar" bölümünde konuya yazmış olduğum mesaj da yok.

Eminim benim dışımda bir çok kişi daha karşılaşmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa Y.
Silinmiş olduğunu iddia ertiğiniz konularınızdan birinin başlığını yazabilirmisiniz hatırlıyorsanız, bir araştıralım bakalım. Çünkü böyle birşeyin olması mümkün değil.

Mustafa Y.

Aktif Üye
Tepki
331
@BF Okuru Bey böyle bir şey bugün oldu. Silindiğinden adım gibi eminim. Kimin sildiğini bilmiyorum. Ama tahminim @BF Okuru.

Dolar 3 TL oldu gibisinden bir başlıktı. Tam olarak hatırlamam mümkün değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet o konuya yazdığınız bir yorum var.

Yorumunuz pek doğru üslup içermediği için yayınlayamadım.

Yorumlar veya konu silinmiyor sadece böylesine gereksiz olan ve tartışma çıkan konuları geri dönüşüm kutusuna atıyoruz. Görememe sebebiniz bundan ibarettir ;)

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Gayette iyi yapılıyor @BF Okuru te katılıyorum birçok gereksiz konu var, mesela geçenlerde titanyum yol bisikleti olanların bizi takmaması gibi bir konu açmıştı biri sanki hayatında bisikletini geçtim titanyum görmüş, birçok insan konu açmış olmak için konu açıyor, adminlerin bu denli ilgili olması beni mutlu ediyor ve teşekkür ediyorum :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Yıllardır bu foruma girerim , bu dönemin adminleri gelmiş geçmiş en adil , objektif ve sabırlı adminler.

Geçmişte üyelerle tartışmaya giren kişisel sebeplerle üye ve konu silen "adminci" denilebilecek sahışlar vardı.

Şimdiki adminlere teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: tolga akyol

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
kendi açtığımız konuları nasıl siliyoruz??? silebiliyormuyuz

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Abi zaten günlük hayatın stresi fazlasıyla bizleri üzüyor.Lanet olası terör, kötü ekonomi, tarafsızlığını yitirmiş medya vs gibi nedenlerle fazlasıyla stres yapıyoruz ve üzülüyoruz.Bence bari bu tip konuları bu foruma taşımayalım ki, şurada bir nebze de olsa iyi hissetmeye devam edelim

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen hafta satılık ilanı açtım (adınız kısmına adınızı yazın) adlı özel mesaj aldım.adımı yazdım satılık ilanım 5 dakika içinde onaylandı.daha ne olsun.bizler her şeyi düzgün yaptıktan sonra forumun bir hatası yok bence.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar ülkenin özellikle şu zamanlarında, din, siyaset ile ilgili konular kişileri ilk fırsatta karşı karşıya getirip çatışmaya yol açmaktadır. Sadece bu platformda değil internetin hemen hemen her yerinde. Burada saygı sevgi çerçevesinde mesajlaştığınız adamla bir gün karşıt görüşlere sahip olarak din siyaset ortamında karşılaştığınızda birbirinize giriyorsunuz. Bu nedenle buraya bu konuların açılmaması grup içi çatışmaları önleyecektir. Şahsi olarak bunun ne kadar doğru olduğunu sorarsanız yeteri kadar medeni olmamamızdan, saygı konusunda noksan olduğumuzdan ve tartışma özürlü olmamaızdan ötütü kararı doğru bulmaktayım. Zaten dikkat ederseniz bu tip konular 2-3 kişinin birbirine laf atmaya başlaması sonrası siliniyor. Siyaset ve din görüşlerinde her kesim birbirine çeşitli sebeplerle çok kızgın bu nedenle bırakın en azından burada bisikletten, havadan, sudan konuşalım.

• Beğen
Tepkiler: Ehlikeyif

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@oguzhan0101

Silemiyorsunuz, isteklerinizi veya taleplerinizi özel mesaj yoluyla yönetici arkadaşlara bildirdiğiniz taktirde sorularınız cevap bulacaktır.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Adaletli yaklaşımları çıkar gütmeden yapılan bi ortam sağladığınız için şahsım adıma teşekkür ederim.. Bilmemek değil öğrenmemek için engel yokmuş meğer!

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
3 TL mesajlarını bende okuyordum. Açıkça görüşümü belirteyim; olay siyaset, din vb. konular değil aslında kişilerin birbirini tehdit etmesi, hakaretler vb. uzun süredir forumda karşılaşmadığım türden seviyenin yerlerde gezdiği mesajlar vardı. Zaten toplumumuzda sorun din, siyaset tartışması değil, sorun bu konularda açılan tartışmaların bir süre sonra kişilerin karakterlerine, ahlakına yönelik aşağılamalara, hakaretlere dönmesi nedeniyle insanlar birbirine giriyor. Yerinde olmuş.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Bence yaptığınız çok doğru...Zaten yeterince insanlar normal hayatlarında geriliyor, bir de burada gerginlik çıktı mı uzadıkça uzuyor o yazılanlar kaldığında...Silin zaten gerginlik istemiyoruz kimseyede bir faydası olmuyor...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
konu silinmesine hiç denk gelmedim de başlıktaki konu siyasete ve inançlara kaymaya başladığında bir kaç atarlı arkadaşımız atışmaya başlıyor ve konu kilitleniyor.
en doğrusu yapılıyor.