Kondromalazi patella'dan muzdarip olanlar

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Farkettiğim problemlerimden biri de antrenman yaparken dizlerim içeriye doğru bükülüyor, bunu düzeltirsem büyük bir rahatlama olacağını öğrendim. Sizin de dizleriniz içeriye doğru gitmeye meyilli ise onu da düzeltmenizi öneririm :harika::harika:

Scudo

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Hemstring ve kalça bölgesindeki güçlendirme antrenmanları sonrasında tek ayak squad yaparken dizimin içeriye gitmesi azaldı, havalar kötü olduğu için bisiklete binemedim ama mantıken pedala güç uygularken de dizim içeriye kaymazsa sorunlarım kağıt üzerinde çözülmüş gözüküyor :) Ama bu antrenmanları ve ısınmaları artık ölene kadar devam ettirmek gerek ki bir daha uğraşmayalım :harika::harika:

akuma

Üye
Tepki
8
Deneyimlerimi paylaşma vakti;
-Kantaron yağıyla masaj etkisiz kaldı,sonrasında netten bulduğum kırkkilit otu(at kuyruğu) ve kırmızı biber kürünü uyguladım daha 3. günde etkisini hissettim,ağrıyı inanılmaz derecede geçirdi şişlik hala var ama ağrı konusunda müthiş etkili kesinlikle öneririm,hatta dün rüyamda bisiklet sürüyordum :D Ben bu işi çözücem,tamam modern tıp bi çare bulamamış senmi bulacaksın diyceksiniz ama buyrun işte ağrı kesiciye gerek kalmadı,bi tanesini elimine ettik sırada şişlik ve rejenerasyon var,olacak bu iş,gerekirse çinden bitki getirtir onlarıda denerim,daha öncede dediğim gibi konfor ve yaşam kalitesi konusunda ne kadar ilerlesek kâr

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
@akuma Paylasim icin tesekkurler, hocam kurun hazirlanisindan bahsedebilir misiniz? Yada link varsa gonderirseniz sevinirim. Gecmis olsun.

akuma

Üye
Tepki
8
@zekixx sağolun Kür tarifi şöyle;2 çorba kaşığı kırkkilit 1 çorba kaşığı kırmızı biber 2 bardak su bi cezvede 5 dk kadar kaynatın sonra altını kapatın 5 dk da demlensin sonra onu geniş kase benzeri bir kaba koyup küçük bir havluya emdirin yere oturun bacak düz olsun ve direk dizinize sıkıca sarın 15 dk kadar bekletin korkmayın sıcak gibi görünüyor ama direk dize sarinca yakmıyor tabi eşinizden yada annenizden fırça yemek istemiyorsanız altınıza 2 kat gazete benzeri birşey koymayıda unutmayın :D Ağrı konusunu hallettim sayılır bugün şişlik için balkabaklı bi kür buldum ona başlıycam etiyopyalı birinin tarifi,bakalım yeni gelişmeler oldukça güncellerim

• Beğen
Tepkiler: zekixx

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Sanırım paça çorbası diz sorunları için dışarıdan alınabilecek zararsız ve bir o kadar da faydalı en iyi besin. Bu çorbayı yıllardır tüketip 70-80 yaşına gelmiş, eğilip kalkarken hiç bir ağrısı sızı olmayan bir çok insan var. Yapılışı bayağı zahmetli, kendim yaparsam gördüğüm manzaradan sonra içebileceğimi düşünmüyorum. Paça da, dizler için faydalı olan jelatinin ortaya çıkması için uzun süre kaynatılması gerekiyormuş. Temiz ve kuralına göre yapan bir lokanta arayışındayım, bulursam hafta da 3 gün içmeyi düşünüyorum. Evlerin de yapabilecek olanlar dışarıdan müdahaleler yerine içeriden etkili olan bu çorbayı denesinler.

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar ben de uzun bir aradan sonra tekrar sürüşlere başladım. Fakat daha önceden olmayan bazı sorunlar yaşıyorum. Spor salonunda idman yapıyordum fakat bisiklete zorunlu olarak 7 ay gibi bir ara vermek durumunda kalmıştım.
İlk turumu biraz abartarak 185km genelde düz (karadeniz sahil yolu. Trabzon Rize arasında) bir yolda yaptım. Dönüşte son 30km civarında iki dizimin üst bmlgesinde ve sol dizimin sol arka bağında ağrı hissettim. Durum vücut soğuduktan sonra katlanılmaz bir ağrıya dönüştü. Doktora gittiğimde sadece röngen çekip fazla zorlamışsın kas ağrısı olmuş gibi bir yorumla eve yollandım. Dizimin üst kısmına parmağımla bastırdığımda bile acı hissediyordum. 1 hafta sonra 80km civarı benzer bir güzergahta kendimi denedim ağrılar geçti diye. Turdan sonra tekrar ağrılar oldu. 20160211_160659.jpg 20160211_160709.jpg

Fotoğraflarda belirttiğim bölge her turdan sonra ağrı yapıyor ve 2 3 gün sonra rahatlıyor. Bu rahatsızlıktan muzdarip olanların yorumunu almak istiyorum. Acaba başka bir doktor arayışına girmeli miyim? Yoksa sürüşleri mi kısaltmalıyım? Genelde yüksek kadans sürüyorum. Spd kallerinin konumları da bu durumda ne kadar etkili olur?

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
@Gökhan Taflan Selamlar hocam, cok gecmis olsun. Bence diziniz bu durumda iken binmeyin bisiklete, daha kotu durumlar olusabilir. Dizinizi bukerken ve merdiven inme ve cikmada agri oluyorsa CP olabilir, duzgun rontgen ve emar cektirmek gerekiyor.

Benim dizimde de agri oldugunda hassasiyet vardi ve dokundugumda agriyordu. Ozellikle odem olustugu zaman cok sikintiliydi. Agriyan bolgeye soguk tedavi yapabilirsiniz, buz cidden cok rahatlatiyor.

Vakit kaybetmeden bir doktora gorurunun benze, CP dende bahsedin.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Gökhan Taflan Bence de bir MR çekilmenizde fayda var ama asıl problem gereksiz çok uzun tur yapmanız. Vücudunuz hazır olmadan önce 180 sonra 80 km vücudun kaldırması kolay değil. Bence dizinize soğuk masaj uygulayıp ağrılarınız geçtikten sonra önce ısının ve sonrasında 20-30-40-50 diye zamanla uzatın...

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Bende 2 hafta once gıttım doktora rontgen cekıldı baktı he bısıler olmus dedı al su ılacı kullan 2 ay sonra gecmezse gel mr cekelım dedı ben dayanamıyorum 1 2 ay sonra baslıycaz bınmeye gecmesı lazım pazartesiye randevu aldım gosterıp mr gıdıcem. 50 100 neyse verelim baksınlar boyle olmaz. Bisiklet aldık evde yatıyor bınemedım bıle hatun sen buna bındın mı dıyor yok dedım gulerek o bıle sasırdı nasıl dayanıyosun dıyor bana :D bende sımdı bınersem belkide yazım mahvolacak o yuzden tutuyorum kendımı :D

Tepki
40
Bisiklet
Giant
Cyclist dergisinde gorkem gurcan'in bisiklet sakatliklari yazisinin diz ile ilgili kismi. Okumayanlar icin buraya koyayim. Kuru igne tedavisini duymamistim. Cp ye iyi geldigini okudum.arastirmak lazim.
uploadfromtaptalk1456263378390.jpeg

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Geçen hafta bana da teşhis koyuldu. Doktor çok fazla ilerlememiş dedi, 2 farklı egzersiz önerdi, ağrı için Dolgit ve Tilac SR tablet verdi. Dolgit'in yararını görmedim ama Tilac'ı aldıktan 1 saat kadar sonra ağrım geçiyor. Farkettiğim bir şey var, oturuş şeklimin ağrılarımda rolü çok büyük. Bacak bacak üstüne atarsam, bir ayağımı öbürünün altına/üstüne atarsam ya da ayaklarımı dümdüz karşıya uzatırsam (diz kapağının altında destek olmadan, boşlukta) çok fazla ağrım oluyor.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Eren D. egzersizleri uygularsan ağrılar geçiyor, bence aksatmadan uygula göreceksin hemen faydasını :harika::harika:

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
@taner07 Her akşam uyguluyorum zaten, ağrı konusunda çok yardımcı oluyor evet. Gündüzleri şu anlık ağrı kesici idare ediyor, zamanlar egzersizlerin yardımıyla ağrı kesiciyi bırakabilirim sanıyorum :D

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Eren D. bence çok dayanılmaz ağrıların olmuyorsa vücuduna ilaçlara alıştırma zira okuduğum yorumlarda zamanla vücudun bir ilaçlara alıştığı ve bağımlılık yaptığını okumuştum :(

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Diz için rahatlatıcı bir önlem, çoğumuz bilmeden de olsa uygulamışızdır.

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu konu gerçekten ciddi,devit-3 kullanıyorum diyebilirimki eğimlerde güçlendim,eczanelerde 2 lira reçetesiz satılmakta kemiklere bire bir ,eklemlere ,kıkırdak vs,kansere vs,saymakla bitmez ,d vitamini yediğimiz besinlerde yok,güneşte ise sadece ekvator bölgesinde yaşayan insanlar şanslı.bir adet kapsül ,iyice sallıyorsunuz,baş kısmında sıvı kalmayacak, başını kesin ama dik tutarak ya da baş parmak ile kırın.şap gibi beyaz sıvıdır, bir bardak suya iyice sallayarak boşaltın, için.
ayda bir kapsül yeterlidir ,yalnız kronik hastalığı olanlar ya da alerjisi ,önce doktora danışsın.

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
@taner07 Ağrı rahatsız etmeye başlamadıkça almıyorum ilacı zaten, ama rahatsız etmeye başlayınca almam gerekiyor. Çünkü zaten bendeki ağrı kesici geç devreye giriyor, ağrılar tam başladığı zaman alırsam eğer, son tecrübeme dayanarak söylüyorum, aradaki o zaman ızdırap oluyor bana. Dün geceyarısından beri almadım mesela, şu an bir ağrım yok.

• Beğen
Tepkiler: taner07