Kondisyon Bisikleti

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba arkadaşlar. Dikey kondisyon bisikleti almak istiyorum. Edindiğim bilgiler Voit gibi markaların bu konuda en iyi oldukları. Birde kayışlı yerine manyetik kondisyon bisikletlerinin daha kullanışlı ve sessiz olduğunu öğrendim. Tecrübesi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirse çok sevinirim.
Marka / Model ve özellik olarak.. :)

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Buradan yetkililere sesleniyorum. :D Bilgisi olan birileri konuya gelsin lütfen. Kimse kullanmıyor mu bu aletleri?

• Beğen
Tepkiler: Zuzunay

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Proform tdf 2 kullanıyorum,manyetik, powermetreli ,eğim motorlu teferruatlı bi alet.İfit live seçeneği ile google mapdan rota çizip sanal sürebiliyorsunuz eğimleri simüle ediyor( bisiklete yakın ama gerçek sürüşten daha zor).Çok sessiz bindiğiz odada biri rahatsız olmuyor.Tek sıkıntı iki pedal açıklığı(ayna kol şaftı) normal bisikletten biraz uzun.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@özcan yılmaz

Degerli bilgileriniz için teşekkür ederim ancak bu ürünün fiyatı çok pahalı. 500TL - 600 TL kategorisinde bir ürün için bütçe var.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Turbo trainer almadan önce benzer bir araştırmayı ben de yapmıştım. Lakin kondüsyon bisikletinin ağırlığı ve kapladığı yeri göz önüne alarak yönümü trainer'a çevirdim. Ev antrenmanlarında dışarıda kullandığım bisikleti kullanıyor olmak da daha doğru gelmişti.

Ses konusu apartman dairesinde yaşayanlar için önemli, ancak kullanılacak trainer'ın kalitesi arttıkça ses de problem olmaktan çıkıyor. Bir Tacx Blue Motion kullanıcısı olarak giriş seviye bir trainer'a göre beklentiyi karşılar bir ses seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Decathlon'da 70 TL civarı fiyata satılan Vittoria Zaffiro Pro trainer lastiği kullanmaya başladığımda ise ses sorunu büyük oranda çözülmüş oldu.

Daha iyi bir çözüm için @Edip Dinçer 'in kullandığı Elite Qubo Fluid Trainer, Cycleops Fluid 2 gibi alternatiflere bakmak gerek.

• Beğen

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Sadettin Z.

Bisikleti evin içine sokmak için Milletvekili, Bakan gibi üst düzey bürokratlardan torpil isteme noktasına gelmeden başardım. Ancak evde bisiklet ile antrenman yapmak için Obama gelse nafile. Mümkün değil. :koptum:

• Beğen
Tepkiler: yaboga

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bu probleme benim bulduğum çözüm :

Trainer + Bisiklet = Zayıflama aleti

şeklinde formüle edilebilir. Bisikleti yalnız kendiniz değil, eşiniz de kullandığı zaman bir anda kapılar açılıveriyor.

Kadro boyu sıkıntısı illaki oluyor, onu da ucuz bir sele borusu alıp ayar değiştirerek hallediyoruz.

Eğer bisikletiniz karbon bir kadroya sahipse ve sürekli sele ayarlamak hoşunuza gitmiyorsa sıradaki çözüm daha fantastik : eşinizin boyutlarına uygun ucuz bir yol bisikleti edinin. Sadece trainer'da kullanacağınız için 150 kiloluk XRS070 bile iş görecektir.

Bunu kendi bisikletinizi duvar askısına asıp ortadan kaybettikten sonra yapmanız daha sağlıklı netice verebilir.

Kolaylıklar dilerim.

• Beğen

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Sadettin Z.

Tamam. Evde 5 yıl önce aldığım pro bir koşu bandı var. Bisikletlerimiz evde duvarda asılı. Koşu bandı ile ikisini yan yana koyarsak etkili bir spor yapılır düşüncesindeyim. Trainer için yeni bir bisiklet almak istemiyorum. :D Elimdekini de trainer da harcamak istemiyorum. CC Full süspansiyon Cube var birde elimde. Onunla da bu iş yapılmaz. Yahu nereden soktun şimdi aklıma trainer ı? :D Şimdi senin yüzünden bisiklet bakmak zorunda kalacağım kendime. :)

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Dekatlondaki vm100 u kullaniyorum 10dk 30km hiz ile baya ter icinde birakiyor you tube dan da cycle trip yazip ilk geleni izliyorum onlarla geziyomus gibi oluyor tavsiye ederim .. bu arada hic yer kaplamiyor desem yeridir. Trainer i dusundum ama eve sokmak zul geldi bisikleti bi de habire teker degiatir gobegi oturt disari cikarken tekrar sok tak falan bana gelmez dedim dikey kondusyonu aldim 10numara

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşık iki yıldır dikey kondisyon bisikleti kullanıyorum. Kışın yağışlı havalarda disari çıkamadığım zamanlar benim için ideal bir alet.
Markası. Voit bs -201
İçindeki disk kayisli değil mıknatıslı olmasından dolayı kayış koparma derdi yok ben bu makineyi biraz arastirdiktan sonra bunu almakta karar kilmistim. Gayet memnunun .http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/5584e3b9ae7b7e12acc4fdf54a5c3884.jpg

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni konu olmasın diye yazıyorum.Ben de bir süre uzak kaldığım için ve iyice kilo almamak hem de şeklimi korumak için almak istiyorum kondisyon bisikleti.Ancak 300, 350 en fazla verebiliyorum öğrenciyim diye.Bana önerilebilecek model var mı acaba?

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@I am the Uptown R. soğuk günlerin çoğu gitti azı kaldı. Bu sene için ek masrafa gerek yok ancak gelecek sene için 2. el trainer kovalamanızı tavsiye ederim.Yol bisikleti kullanıcısına kondisyon bisikleti tat vermez.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İbrahim A. Tavsiye için çok dikkat edeceğim.Bisiklet alacağım terslik olmaması durumunda ekim ayı gibi.Ben şu an idareten yol bisikleti kullanıyorum ve performans düşüşü olur gibi olmaya başladı artık.O yüzden dedim alsam mı.Geçici olarak almayayım en iyisi ne de olsa bisiklet'e döneceğim.Çok teşekkür ederim ve zaten bütçemi aşıyormuş kaliteli modeller.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu İp atlama ve mekik var. her gün.Onlar'a devam edeceğim bu durumda.Zaten yapıyordum.Çok teşekkür ederim :srnsml:

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@irfanyazicitunc üstadım bu alet için en ust konumda bıle pedal sertlesmıyor dıyorlar. bır bısıkletcı olarak senın yorumun nedır. ona gore bende karar vereceğim.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mersaultBenim kullandığım bu urun 8 kademeli sertleştirme ayari var. Gayet muntazam çalışıyor, son seviyede oturarak çevirmek Çok zor. Ayaga kalkıp pedala basıyorum.
Zaten bu urun kaysli değil, içersinde büyük bir dısk var, ayar sertlgini mıknatıs ayarladigindan daha uzun ömürlü.kayis kopartma derdi yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@irfanyazicitunc saolasın dostum. aksı yorumlar okumustum, pedal sertleşmıyor vs dıye. Ama en önemli ve dikkate alınacak yorum pedaldaşımındır. En kısa zamanda edineceğim.

• Beğen
Tepkiler: irfanyazicitunc