koltukaltı terlemesine çözüm: maxim

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
arkadaşlar, koltukaltı terlemesi doğal bir olaydır, fakat bazı insanlarda aşırı salgılandığı için bu durum sosyal hayatınızı etkileyecek kadar rahatsız edici olabiliyor. ameliyatla tedavisi ve botoks yöntemiyle geçici olarak durdurmak mümkün. fakat bu yöntemler hem maddi hem zaman açısından sorun teşkil edebiliyor. hem de cesaret istediği için bir çok kişi erteleyerek böyle yaşamaya devam ediyor. biraz araştırma sonucunda maxim adında roll on tavsiye ettiler. ve kullanmaya başladım. yaz, kış, gece, gündüz terleyen koltuk altım şu anda kuru ve çok rahatım. benim gibi bu dertten muzdarip arkadaşlara tavsiyemdir. belirlenen bir yan etkisi olmadığı yazıyor prospektüsünde. paylaşmak istedim

Scudo

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
paylasım ıcın tesekkurler
bana bu pek de sağlıklı gelmedı acaba terlemeyı nsl engellıyor eger gozeneklerı tıkıyor falansa sonu pek de iyi olmayabılır..

• Beğen
Tepkiler: ahmedbilal

Ercx

Aktif Üye
Tepki
37
@Çağlar Akkoyun

dostum nerden aldın, fiyatı nedir. bunları da yazarsan çok seviniriz. teşekkürler

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
@tuninger_haa

aşağıdaki söylediğim şeylerin hiçbir bilimsel yanı yoktur. sadece internetten ve ordan buradan duyma bilgilerdir:

amerika' da çok sık kullanılan reçetesiz satılan bir ilaç. dermatologlar ve doktorlar tarafından tavsiye ediliyor.(gerçi bir doktorun ak dediğine ertesi gün başka bir doktor kara diyebiliyor.) bazı hassas ciltlerde hafif tahrişe neden olabiliyor. bu gibi durumlarda hemen kesmek yeterli. içinde bulunan alüminyum klorid terlemeye sebep olan gözenekleri küçültüyor ve uzun süreli kullanımda tedavi olanlar da var. bu ilacı akşam yatmadan önce kullanıyoruz. ilk kullandığınızda hafif yanma ve kaşıntıya neden oluyor. ama ben ertesi gün koltuk altımın kuru olması için buna çok rahat katlanabilirim. hafta sonları basketbol ve masa tenisi oynadığım için belki zararı olabilir düşüncesiyle kullanmıyorum. sonuçta yoğun fiziksel aktivitede terlemekten daha doğal ve güzel birşey yok.

arkadaşlar bu hiper hidroz belasını çeken bilir. artık normal insanlar kadar terliyorum. maxim i artık 2 günde 1 kullanıyorum. 1 2 hafta sonra daha da azaltacağım. hayat şimdi daha zevkli geliyor. istediğim renk giyebilmek, elbisenin içinde rahat etmek müthiş bir şey.

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
@Ercx

daha önce 65 liraya internetten Karşıyaka Bereket eczanesinden sipariş etmiştim. şimdi 50 liraya yine karşıyaka' da iskelenin hemen karşısında *** eczanesinden aldım. ilk kutu 3 ay gidiyor. sonraki daha uzun. sonraki daha da uzun...
Google'dan "maxim antipersipirant" yazınca bayağı bir şey bulursunuz.

FFGG

Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar, bu konu birçok insan için ciddi bir sıkıntı sebebidir fakat bunu kimyasallarla çözmek doğru değildir, nihayetinde terleme denilen olay vücudumuzun bir ihtiyacıdır ve bahsi geçen yöntemle bu ihtiyacı engellemiş oluyoruz ve bu durumda vücut farklı tepkiler verebiliyor. Bu tepkiler genelde bu gibi ürünlerin kullanıldığı bölgelerde şişme, deri altında top şeklinde yağ birikmeleri gibi sonuçlara sebep olabiliyor. Bir arkadaşım bu kadar ciddi bir ürün kullanmamasına rağmen yani piyasada satılan bildiğimiz parfümlerin roll-on larından kullanmasına rağmen 1 senenin sonunda deri altından yağ bezesi gibi şeyleri ameliyatla aldırmak zorunda kaldı.Bence sürekli olarak ıslak mendille silmek ve deodorant(antiperspirant olmayan) kullanmak daha mantıklıdır. Bence kullanmamakta yarar var, tabii herkesin kendi tercihi ama arkadaşlarımızın sağlığı daha önemli.

• Beğen
Tepkiler: 42FY