Kocaeli Üniversitesi Bisiklet Kulübü

KÜBİK

Üye
Tepki
16
Merhaba Arkadaşlar;

2004 yılı mart ayı içerisinde kurulmuş olan Kocaeli Üniversitesi Bisiklet Kulübü aktivitelerine devam etmektedir. Biz Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan, bisiklet sporunu seven ve bu hobiye gönül vermiş olan bir grup öğrenciyiz. Bisiklet gönüllüleriyle birlikte toplumsal yaşamda var olduğumuzu göstermek ve bu amaca uygun faaliyetler düzenlemek için çalışıyoruz.Hedefimiz ; bisiklet kullanımını ve sevgisini öncelikle Kocaeli Üniversitesi bünyesinde daha sonra il çapında yaygınlaştırmaktır ve hatta tüm ülke çapında yaygınlaştırmaktır. Şimdiye kadar kulüp bünyesinde 25 den fazla gezi düzenlenmiştir.Bu geziler ; kısa mesafeli geziler, orta mesafeli geziler, uzun mesafeli geziler ve turlar olarak nitelendirilebilir.

Hemen hemen her pazar günü kısa mesafeli bir gezi düzenlemeye çalışıyoruz. Gezilere gelen her üyemizin, kendi bisikletleri var. Bisikleti olmayan arkadaşlarımıza maalesef bisiklet temin edemiyoruz. Eğer bir bisikletiniz yok ise, bir bisiklet sahibi olmalısınız. Gezilerimizde kask kullanımını zorunlu tutuyoruz.Gezilerimizi , yeni üyelerimizin performanslarını , bisiklet tecrübelerini göz önünde bulundurarak yapıyoruz.Gezilerimizde kimse sizden üstün bir performansla yol almanızı beklemiyor.Bizim için önemli olan gideceğimiz yere varmak değil, yolda olmaktır.

Scudo

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
sizleri tebrik ederım,emeği gecen herkesede slmlar,ayrıca bursa gezımız var 22 sın de,dönüste arkadaşlarla bır plan yapıp sızlerle bır gezı düzenleyebılırız,irtibatta olalım hoşçakalınnn

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bende bu KÜBİK ekibinin bir üyesiyim. Forumda konu hakkında benle irtibata geçebilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: gölg3

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
baymineralle turladıktan sonra terminal mevkisinde kübik arkadaşımızla tesadüfen tanıştım merhaba bisiklet foruma
üyemisin dedim üniversite bisiklet kulübünden biri olduğunu söyledi:D valla bisikletçi görmek insanı mutlu ediyor inşallah diğer arkadaşlarlada tanışırızz

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
@MACHOO

bizde bisikletçi görmekten gerçekten çok mutlu oluruz ama kübik nickli arkadaşımız pek mutlu olmuyor galiba :)
İstanbul'dan bisiklete atlayıp yanınıza kadar gelip tur yapmak istiyoruz eğer isterseniz zamanı ortak belirleyebiliriz ilgililer özelden yazarsa sevinirim
görüşmek üzere bye

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
@keremkeke

size baymineralle keşfettiğimiz yerleri gezdirebiliriz berkciğim senin adına da konuşuyorum kusura bakma... yani gezdirebiliriz dimi :D

derya.yildirim

Daimi Üye
Tepki
746
Merhaba arkadaşlar. Üniversitelerde yaygınlaşan bisiklet topluluklarını görebilmek gerçekten mutluluk verici. Keşke bisikleti olmayan üyelere de bisiklet sağlama imkanınız olabilseydi ve bu şekilde insanları teşvik etme şansınız daha da artmış olsaydı. Öğrenci topluluklarının ortak kaderi = Malzeme sıkıntısı.

İzmir'e yolunuz düştüğünde muhakkak haberimiz olsun. Gezilecek çok yer var. ;)

Bu arada tüm bsikletçileri ortak bir etkinlikte buluşturma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yakın zamanda program ayrıntıları ile sizlere geri dönüş yapacağız. O zaman tüm toplulukların (bireysel katılım gösterecek olan bisikletçilerin) kaynaşması ve tek bilek olması daha da kolaylaşacak.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Machoo ve KÜBİK

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
@MACHOO

sağolun havanın uygun ollduğu bi hafta sonu gelmeye çalışıcam :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@derya.yildirim

Bu sorunu eski bisikletlerimizi bisikleti olmayan üyelere temin ederek çözmeye çalışıyoruz..

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
Kulüp olarak son aktivitemiz İzmit-Yalova-İstanbul(Çamlıca Tepesi) oldu.

(link)

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
selam arkadaşlar Kocaeli Üniversitesi Bisiklet Kulübü olarak gercekleştirmeyi düşündüğümüz son aktivitemiz çok önemli bir sorun çıkmazsa geleneksel 3. Çanakkale Şehitleri Anma Turu olacak.. umarız okulumuz bize gerekli maddi desteği sağlar ve bu turu gerçekleştirmemiz kolaylaşır..

(link)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende kocaeli üniversitesi öğrencisiyim kandıra myo da okuyordum birkaç ders yüzünden okulumu uzattım turlara katılmayı çok istiyorum bi yardımcı olursanız çok sevinirim

Bora Köse

Aktif Üye
Tepki
69
arkadaşlar merhaba,
ben ebitten bora. çannakkale faaliyetine katılmak istiyoruz. faaliyet hakkında detaylı bilgi almak için telefonla görüşmemiz daha sağlıklı olur sanırım. kiminle görüşmem gerekiyor, bi yardımcı olursanız sevirim. en kısa zamanda görüşmek üzere...

cedfaruk

Daimi Üye
Tepki
100
arkadaşlar bende ktü de bisiklet klübü kuruyorum inş ama bana yardımcı olabilirseniz sevinirim... bu klüp kurulurken hazırlanan tüzük ve gerekli diger belgelerin bir örnegini bana mail atabilirseniz bende onu ktü ye göre uyarlayıp bisiklet klübünü daha kolay bir şekilde kurabilirim.. böylece bu güzel bisiklet sporunu tüm türkiye de yaygınlaştırabiliriz
silbir_omer@hotmail.com yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
kulübümüzün başkanı bu konuda sana gereken yardımı verecektir, ben tam olarak prosedürü bilemiyorum size şimdiden kolay gelsin

rockbu

Aktif Üye
Tepki
167
Çanakkale turunun tarihi bellimi??

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
arkadaşlar okulumuzun ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bize verdiği "büyük destek!!" sayesinde bu turu iptal etmek zorunda kaldık..