Kocaeli için bisiklet seçimi

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
herkese merhabalar öncelikle,
eskiden yoğun bir bisiklet kullanıcısı olmamam rağmen yıllardır hayatın akışından dolay bu hobime ara vermek zorunda kaldım fakat tekrar bisiklete başlamak istiyorum. son bisikletim bana babamın bir kaçakçıdan aldığı ve bir daha hiç bir yerde adını dahi duymadığım seguro - particulo marka/model bisikletti. tahminimce fason bir marka idi fakat dağ bisikleti olmasına rağmen grubun en hızlısıydım (-ki fizik olarak en güçsüzlerden biri olmama rağmen) bunun sebebi sanırım o zaman diğer bisiklet jantlarının benimkiler gibi alüminyum olmamasıydı (96-97 senenleri) ve lastiklerin yine dağ bisikleti olmasına rağmen kalın olmamasıydı belki de. bir de göbek dişlide "cpi fast trak" diye bir ibare vardı ki nedir ne değildir bilmiyorum ama en ağır viteste bile pedal zorlanmadan çevrilebiliyordu. o bisikleti çok sevmiştim ve onun gibi sağlam bir bisikletle tabiri caizse sahalara geri dönüş yapmak istiyorum. geçen sene yapacaktım bunu ve bir igman almaya karar vermiştim fakat yaşadığım bazı olaylar sebebiyle ertelemek zorunda kaldım. seçimi kimseye danışmadan yapmak istemiyorum çünkü kilom 90 civarı ve boyum 1.70 (kiloyu çok sonradan aldım eskiden yoktu böyle bir problemim) kilolu olduğum için lastik ve jant hususuna ekstra bir özen göstermeilimiyim bunu düşünüyorum. birde kocaeli yahyakaptan'da ikamet ediyorum ve servisi veya bayiisi tercihen yakın olmasınıda önemsiyorum (tabii çok sorunsuz yada bakımı çok kolay bir marka/model önerilebilirse bu koşul önemini yitirebilir).
fiyat olarakta üst limitim taksitli olarak 600-750 tl. (belki 3-5 yukarısı olur ama fazlada zorlamayayım)
görüş ve önerilerinizi bekliyorum
saygılar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
600-750tl ye cok temiz scooter motorlar var tavsıye ederım. haa ama illa bisiklet diyosan (diger markaları bilmem) bianchi scorpion kullanıorum cok memnunum gerisi bnm için yalan :)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Size o fiyata önerdiğim 2 marka var, Kron ve Sedona, Kronun bu seneki modellerinde özellikle gidon+gidon boğazı+seleborusu gibi kompenentleri raceface, onun haricinde zaten kadrosu bakımından tatmin edici bir marka, ömür boyu garanti sunan tek Türk markası bildiğim kadarıyla. Sedona 711 veya 721 de tavsiye ederim. Benim bakış açım hep ilk kadrodan yana olduğu için o fiyata iyi kadro sunan markaları söylemekteyim. Yabancı markaların kadrolarına bir lafım yok hatta daha da iyiler fakat fiyatları daha tuzlu. Bisiklet alırken en önemlisi öncelikle amacınıza uygun bir Bisikleti aramak - mtb mi hybrid mi yol mu- ve uygun kadro boyunu tercih etmektir. Bianchi ni ürettiği alt modeller ki çocuklar için olduğunu bildiğimiz ucuz hi-tensile çelikten kadrolu Bisiklet biliminden nasibini almamış scorpion tarzı Bisikletlerden uzak durmalısınız.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Harun Sayı, kron'u kesinlikle inceleyeceğim, bu seneki fiyatlarının rekabet dolayısıyla da uygun olduğu söyleniyor. sedona ise hiç bir şekilde açıklama getiremeyeceğim şekilde bana uzak bir marka, neden sevemedim neyini sevemedim bilmiyorum ama sevemedim gitti işte.

başka fikri olan varsa lütfen paylaşmaktan çekinmesin

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan Kayalica

Burası Bisiklet Forum, yanlış yerdesin! İyi oku bakalım konuyu, araç için mi tavsiye istenmiş yoksa Bisiklet için mi? Başlıkta bisiklet seçimi diyor sen tutmuş motor diyorsun.
"haa ama illa" motor ve scooter diyorsan seni, motorunu ve scorpionunu bizim yalan dünyamızdan uzak tutalım.

Alakalı alakasız mesajlar yazmayalım. Özellikle tavsiye veya bir konu hakkında bilgi arayan birisine yalan-yanlış bilgiler de aktarmayalım lütfen!

Konuya dönecek olursak. Söylediğiniz bütçeye göre iyi diyebileceğimiz başlangıç seviyesi bisikletlerde pek seçenek yok malesef.
Peşin almayı düşünüyorsanız forumda satılan ikinci el bisikletleri de incelemenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Eser Sevinç, arkadaşın ciddiyetsiz cevabına yazdığın yorum için teşekkür ederim, bende yazacaktım fakat forumda yeniyim diye bir şey söylemek istemedim.
konuya dönecek olursak, fazla seçenek yok demişsiniz ama az olan seçeneklerimden örnek vermemişsiniz, önerebileceğiniz model veya modeller varsa öğrenmek isterim.
teşekkürler

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
yorumlarınızı ve fikirlerinizi esirgemesseniz sevinirim arkadaşlar

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kron XC 250
Salcano 240 SV
carraro 417 - 419
Ben alacak olsam bunların içerisinden Salcanoyu veya kronu alırdım. Servis pekte önemli değil garanti belgesine kaşeyi alırken bastırın gerisini herhangi bir bisikletçi de yapabilir.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
hocam çok teşekkürler yardım için sanırım ayırdığım bütçede bir artış söz konusu olacak (inşallah olur) bu yüzden miktarı aralığını tekrar belirtip ona göre öneri isteyeceğim