KNK Bisiklet Taşıyıcı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar hepsiburada.com'dan sportive 224 almışken bir de bisiklet taşıyıcı aldım. Aldığım ürün şu linkte (link) olan ürün olup ve bu ürünü 49 TL'ye aldım (+kargo).

Ürünün genel anlamda montajı çok zor değil. Araca tutturulan kancaların silikonumsu bir maddeyle kaplandığından boyayı çizme gibi bir derdi yok (En azından şimdilik).

Taşıyıcıyı üstten, yandan ve tamponun altından araca bağlıyoruz. Kayışları iyice gerdirdikten sonra rahatlıkla 2 bisikleti sorunsuzca taşıyabiliyorsunuz. Kayışların arta kalan kısımlarıyla bisikletleri bağlıyorsunuz.

(link)

(link)

Eğer alttaki kancaları da tamponun altına tutturursanız bagaj kapağı açılmıyor. Ben bagajdan birşey alacaksam arka koltuğu yatırarak eşyalara ulaşabiliyorum. Bu sebeple aparatı araçtan pek sökmüyorum.

Şimdi gelelim ürünün eksi yönlerine. İlk olarak üründe ciddi bir tasarım hatası var. Altta kırmızı ile işaretlediğim bisikleti taşıyan kollara açı vermeye yarayan metal bölüm herhangi bir koruma olmaksızın açıkta bırakılmış, burasının kadroya zarar vereceğini düşünerek ilk gün bisikleti taşımadan önce bu bölümün üzerine bez koymama rağmen yoldaki sarsıntıdan kadrom çizildi.

(link)

Ürünün diğer bir kusuru da, taşıyıcının, aracın kaportası ile buluştuğu yerlere konulan süngerleri son derece kalitesiz, hatta ikinci günden resimdeki gibi baya bir ezildi.

(link)

(link)

Ben de bu duruma çözüm bulmak için Bauhaus dan sünger alarak bu kısımları kapladım.

(link)

(link)

Kapladığım bölümleri ve orjinal kısmı resimde görebilirsiniz. Sünger seçerken orjinalindeki gibi 2 günde ezilip büzülmemesi için yoğunluğu fazla bir sünger seçtim. Bulduğum çözüm peteklerin arkasına konulan izolasyon süngerleri oldu. :)

(link)

(link)

(link)

Şu an itibariyle bisikletleri taşırken çizilme bir sıkıntım olmuyor. 6 TL lik bir sünger takviyesiyle taşıma aparatını epey iyileştirdim.

Scudo

soner34

Üye
Tepki
4
İsim
soner
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun.aynısından bende aldım .yarın elime ulaşacak.uyarılarınız çok işime yaradı

kursatihtilali

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Kürşat ERSOY
Bisiklet
Carraro
Simdi kafamdaki butun sorular cevaplandi. Tesekkurler@Ömer Özdaş

Tepki
25
Bisiklet
Bianchi
Ömer Özdaş misafir olarak gözüküyor forumu terk etmiş olabilir ama başkaları için yazayım. :)

Bu taşıyıcıdan geçen yılın başında ben de almıştım. Genel kalitesine bakarak söylüyorum: Şu anki aklım olsa hayatta almazdım.

Kenarda duruyordu. Şimdi lazım oldu. Tozunu aldım, kancalarına izolasyon bandı sardım aracın boyasını çizmesin diye. Nasıl kuracağım diye bakarken fark ettim "bisikleti taşıyan kollara açı vermeye yarayan metal bölüm"de sabitleme vidaları yok, göndermemişler. Nalburdan vs temin etmeye çalışacağım.

Tepki
11
İsim
Tolga Şerbet
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba bayramda uzun yola çıkacağım ve bisikleti aynı taşıyıcı ile taşıyacağım 100 km ve altında bisiklet fırlmaz inşallah çünkü bisikletin gövdeaine bağlanan birşey yok bu yüzden lütfen ne yapmalıyım gibi öneri veriniz.Teşekkürler

Denizcagan

Üye
Tepki
27
İsim
Deniz Çağan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga1serbet
Birmilyoncularda satılan kancalı lastiklerden kullanabilirsiniz.OA_5565625.jpg

• Beğen
Tepkiler: Tolga1serbet

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Eski iç lastıkleri kullanabilirsin .Hem geniş olduğu için hem de kauçuk olduğundan kaydırmaz .

• Beğen
Tepkiler: Tolga1serbet