km saatler

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
km saatler hızlı giderken çukura girip çıksap yada engebeli bi yolda saatlerce gitsek.kısaca km saatler çabuk bozulur mu?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hayır..digital km saatleri (tabiki kaliteli olmak kaydıyla-cateye felam) çabucak bozulmazlar..bendeki ikinci yılını doldurmuş durumda ve hala süper:)

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Km. saatini bozmak icin bir kac kere yere düşürmek lazim, yada bol yagmurlu havada seyahat etmek lazim. Ben noname aldim, yerede dustu, yagmurda da bisiklete bindim 2 senedir bozulamadi gitti, bi bozulsada degistirsem. :rolleyes:

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
evet bende de AS411 diye bir km saati var, cateye ya da sigma degil yani ama gayet başarılı gerçekten..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
zaten sirkece de aslı bisiklet'i bilmeyen yoktur.oraya sormuştum.sıgma sport mu cat eye mı diye.adam hiç düşünmeden sıgma dedi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
hehehehe...iyi bi konuya temas ettik şimdi..bakın anketler konusuna taşıdım bu durumu...aşağıdaki linketen oylayalım:p

(link)

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
deltabisiklet'ten de ne cateye ne de sigmaya bosuna para verme dediler, 30 ytl'ye aldım ben AS411 dedigim aleti, gayet de cok fonksiyonlu ve başarılı bir km. saati.. memnunum ben..

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
ben bunu kdv dahil 30 YTL ye aldım iki hafta önce, markasını bilmiyorum ama modeli AS411, bir de 15 YTL ye daha az fonksiyonlu AS408 modelini gördüm..

3 bilgi ekranı var ayar ekranları dışında..

3. fotoğrafta ilk ekran görülüyor, burada km veya mil olarak hız, trip time, trip distance ve saat görülüyor..

4. fotoğrafta ikinci ekranı görüyorsunuz, bu ekranda en üstte yine anlık hız, altında ortalama hız, onun altında toplam yapılan km., en altta da maksimum hız var..

5. fotoğraftaki üçüncü ekranda ise yine en üstte anlık hız, altında kronometre, altında pedal devir sayısı, en altta da yakılan kalori miktarı (sanırım tahmini) var..

dediğim gibi aradığım bütün fonksiyonlar var ve malzeme kalitesi de tatmin edici, dandik durmuyor.. ankara fiyatı 30 ytl olduğuna göre istanbulda daha ucuza da bulunabilir sanırım..

km. saati almayı düşünenlere tavsiye ederim..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi km saati kullanmadan anlamazsın.ama ekranın güzelmiş.geniş bir ekran var ve ekran çitaları ince zarif duruyor.rakamların büyüklüğü gayet iyi..güle güle kullan..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
AS 411 fiyatına göre gayet iyi bir saattir.. (13,5 YTL)..Büyük ekranı çok hoş..Tabii ki Cat-Eye ve Sigma da iyidir de bu fiyatlara onlarda model yoktur.(Varsa da o kadar işlevi yoktur.)
Ne kadar ekmek, o kadar köfte olayı yani..
Gürsel

bikerboy

Üye
Tepki
21
:bilmiom: :bilmiom: ben de cateye tomo xc modeli var ve saati devamlı geri kalıyor yavas ama emin adımlarla hep geri kalıyo. acıkcası daha evvel assize felan kullandım onlar da yolu tam larak ölcemiyordu. cateye aldım ama bundan da tam emin değilim kesin bi rakam cıkarmak kolay değil. birisi bana bi sey tarif etmişti tekeri belirli bi yerine ip bağlayıp tam capını bul diye ama tam hatırlamıyorum. her neyse siz nasıl tam olarak emin misiniz km saatinizin doğru bilgileri verdiğinden? ben değilim....

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
tomo xc modeli bendede war
bisikleti aldığımdan beri onu kullanıyorum bence oldukça güsel 1 saat....
ayrıca aldığı yoldan falanda eminim...
dediğin ip bağlama işinin doğru olduğunu düşünmüyorum
cateye in kitapçığında lastiğine göre ayarı war...

T

Tuğrul

Misafir

Tomo nun değerleri aşağıdadır.

Bir yöntemide ;
Tekerleğe ve yere tebeşirle işaret koyup, tekerleği tam bir tur çevirip tekerleğe koyduğumuz işaret yere gelince tekrar yeri çizmek , başlangıçta çizdiğimiz ve tam bir tur sonun da çizdiğimiz yeri ölçmektir. o değeri de mm cinsinden(yanılmış olabilirim) Tomo ya ayarlamaktır.

Selamlar.

bikerboy

Üye
Tepki
21
abi kitapcık bende de var ama gecen dikkatlice incelediğimde bi sey farkettim yol ölcme ve saat olayında artı eksi oynamalar olabileceğini yazmış. yani dürüstler.... sonuc ta elektronik olduğu için normaldir bir de polar marka saatleri duymustum nasıldır acep ama epey pahalı...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Tuğrul'un yolladığı tabloda değerler cm cinsinden..
Artı-eksi oynama olur derler çünkü lastiğin havası ve diş yapısı bile bunu etkiler. Hem sonra yasal durumlar için hep öyle yazarlar..
Gürsel

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
yazdıkları da çok ufak oynamalardır nsl böle meyvesuyu kaplarında falanda olur ya ama o kadar ufak oynamalarki ciddi anlamda etkilediğini zannetmiom.. öyle olsa bu kadar insan kulanmaz....

mavisiyah

Üye
Tepki
0

ben de delta'dan AS820 aldım ama kalibre edemedim...
bende drag blade var circunference girin diyor yaani çevresi demek gaaliba..
cm cinsinden ne girmem gerekiyor?
28'' için?
yardım edebilir misiniz?

ya da ben şöyle yaptım doğru mudur?
28X2,54X"pi"=223,43

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
ben de dijital saatlerin arızası konusuna değinmek istiyorum...

tecrübe ile sabit ki kablosuz (cordless) saatler kablolulara göre daha kısa ömürlü ve kullanışsız oluyor.hava koşullarından ve elektromanyetik ortamlardan etkilenebiliyorlar. düşünsenize yüksek gerilim hattının altından geçerken saat saçmalıyor. :mad:
yada karakışda bisiklete binmek istediğinizde o çalışmamak için direniyor :mad:

bunlar illa ki olmazsa olmaz değil elbette.ama yazdıklarım dediğim gibi tecrübe ile sabit.

bir de başımıza gelen bir saat arızası.aklınızda olsun.saatin takıldığı ataşmanda maşadaki sensörden gelen impulsları aktaran küçük metal temas noktaları vardır.bunlar zamanla yamulur,içeri göçer yada herhangi bir sebeple tahrip olursa saatinizin bir esprisi kalmıyor.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
peki nu yamulmalar km 'den sonra meydana gelir..ben yakın bi zaman km saat alacam.sıgma BC 1600 iyi diyorlar..sizce nasıl*