Km Saatini Sökmek

edo

Üye
Tepki
35
Merhaba arkadaşlar,
2-3 hafta önce Sigma BC506 km saati almıştım. Takarken saati biraz aşağıya doğru takmışım giderken direk bakınca göstergeleri göremiyorum eğilip bakmam gerekiyor ve süratli giderken bu da tehlike arz ediyor. Acaba bunu nasıl söküp tekrar yukarıya bakacak şekilde yapıştırabilirim. Söktükten sonra yapoışkanın bir daha işe yarayacağını sanmıyorum ama yerinden nasıl sökebilirim o konuda bile fikrim yok :( Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

İyi forumlar

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@edo

Sanırım saatinizde plastik kelepçeler var ve alt kısmıda çift taraflı bant yardımıyla yapıştırılmış durumda. Eğer böyle ise bir nalburdan plastik kelepçe ve çift taraflı bant almanız yeterli. Eskileri kelepçeleri kesmeniz gerekiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yolda giderken, özellikle de süratli giderken km saatine bakmamanı öneririm. Çok dikkat dağıtıyor ve kazaya sebebiyet verebilir. Genelde yoldan emin olduğun zamanlarda tempo ayarlamak için göz atmanı tavsiye ederim. Tecrübeyle sabit. :)

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@edo

Selam
Sigmalar, gerdiricili lastik yardımıyla gidona bağlanmakta.
Büyük alışveriş merkezlerinden 2 tarafıda yapışkanlı bant bulabilirsiniz.
Alttaki gerdirici lastiği koparmadan çıkarıp sonra km. saatini taktığınız minik sehpayı öne arkaya çekiştirerek yerinden sökebilirsiniz. 2 taraflı bant yardımıyla istediğiniz hizada tekrardan yapıştırıp lastik gergiyle sabitleyiniz.
Kolay gelsin.

edo

Üye
Tepki
35
@Turhan Evci

Evet abi aynen dediğin gibi gerdirici ve iki tarafı yapışkanlı bant ile tutturuluyor. Bu iki taraflı bant dediğimiz şeyin özel bir adı var mı yoksa carrefour veya benzeri bir yerde bu isimle sorsam bulur muyum :D Cevabınız için tekrar teşekkür ederim. Birde bu yapışkanı çıkarınca iz olur mu? Olursa nasıl çıkarıcaz (mazotla mı?) Son olarak bu lastikler de satılıyor mu :D

İyi forumlar

edo

Üye
Tepki
35
Son sorduklarıma yok mu bir cevap :( Biraz çok oldum ama :D

İyi forumlar

basar

Daimi Üye
Tepki
189
Çift taraflı bantı nalburlarda, carrefourda kolayca bulabilirsiniz.

Bantı söktüğünde parçaları kalacaktır. Çizmeden bir plastik bıçak gibi bir şey ile kabasını alıp kalanını wd40 ile temizleyin. Sonra da wd40 ı temizlersiniz.

Lastikler satılıyor mu bilmiyorum.