km saati kullanmak gerekli mi?

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
merhaba arkadaşlar. ben de kilometre saati almak istiyorum fakat bunun ne derece gerekli olduğu konusun da biraz şüphelerim var. yani gerçekten önemli mi? önemliyse neden? profesyonel bisikletçilerin kullnması gereken bir şey mi bu km? yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

Scudo

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kendinizi geliştirmek istiyorsanız güzel oluyor.belli bir mesafeyi gidiş süresi,ortalama hız, max hız toplam süre gibi bilgilere sahip olursunuz.

bu bilgileri kullanarak zaman içinde gelişmenizi gözlemlersiniz.elde veri olmayınca neye göre haraket edeceksiniz.?

• Beğen
Tepkiler: Alperen KIR

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
tabi elimizde veri olması çok güzel. fakat bi de şundan çekiniyorum. bisikletin görüntüsünü bozuyor. ve hangi kilometre saati alabirilim.piyasada o kadar çok var ki. tercih etmesi çok güç:cool:

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
hocam bence senin kendini geliştirmen için yararı olucaktır bende şuan bicanchi var mesalat scott um toplanana kadar buna Sigma 1609 modelini aldım bence gayet şık istersen netten bakabilirsin :) 70 e almıştım ben

• Beğen

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
anladım kardeşim. seninki wireless li mi yoksa kablolu mu? ve ne tür özellikleri var? :)

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Km sayacı kişinin gelişimini gün ve gün test etmesi için bence gereklidir. Olmazsa olmazlardan değildir elbette ama bütçeniz uygunsa size Sigma Sport BC 1609 STS+Kadans kablosuz (kadans aparatları dahil) olanı tavsiye ederim.

Ürünü yükse gerilim hatları altında pc ve pc ekranı yanında, yağmur altında, cep telefonu yanında bir çok kez denedim ve herhangi bir problmele karşılaşmadım.

Ürünü satın aldığım yer aşağıdaki linkte mevcuttur ve peşin fiyatına tek çekim yaptırdım 130 TL artı Malatyaya 3,50 TL kargo ödedim.

(link)

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Bisiklet için olmazsa olmazlardan değil km saati. Fakat senin belli km'yi belli zamanda gitmek, toplam km yi ölçmek, her gün belli bir km yol gittiğini görmek vs için gerekli olduğunu düşünüyorum.. tabi karar senin..

Tacir Tahsilat

Aktif Üye
Tepki
23
Km saatini aldıktan sonra kmsiz bisiklet sürmek biraz sıkıcı olmaya başladı :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Nasıl kullandığına bağlı eğer günlük ne kadar yol yaptığını kaçla gittiğini , ne zaman kendini frenlemen gerektiğini söyler sana ama eğer km saatini kendinle yada arabalarla yarışmak için alıyorsan hiç hiç alma derim :)

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
olmazsa olmaz değildir ama faydalıdır..benim görüşüme göre..nekadar yol gittiğin bazen önemli oluyor..özellikle uzun turlarda ..tabela veya yerleşim olmayan yerlerde km saati ve haritayla gideceğin yere yada uygarlığa ne kadar yolun kaldığını çıkartman kolay oluyor..bi çeşit motivasyonda oluyor bu insana..yararlı bir şey bence..

• Beğen

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
bi bakmıssın 40km e cıkmsısın vay be deyip devam edersin basmaya acayip gaz veriyomus :D

• Beğen

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
@burak altınsoy

anladım. bende ciclo sport 2.2 ve sıgma bc 1609 arasında kaldım. bi türlü karar veremiyorum :cool: ne yapacağımı bilemiyorum. birisini alacağım ama hangisini??? :)