Km Değerleri?

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Bugün assize marka as-829 model bi kilometre saati aldım.Bisiklete taktim, uygun değerleri girdim(26 inç).Yolda ilerlerken acaba doğru mu gösterio bu alet die düşünmeye başladım.Anayolda gözüme araçların hızını gösteren ekran takıldı.Yolun boş olduğu bir anda gerilerden hızımı alıp yol kenarındaki göstergenin yanından geçtiğimde 39 u gösteriyordu, benim alet ise 44. Arada 5 km fark var.Km saati için gerekli değerleri doğru girdiğime eminim. Sizce hangisi doğru?

Acaba yol kenarındaki hız ölçer, arabalara oranla küçük olduğum için beni tam fark edemedi mi?:D

Scudo

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tam menüsünü bilmiyorum km sayacınızın ama bazı modellerde 26 inç seceneği dışında tekerler çevre ölçüsü girmenizi de ister. doğru girdiğinizde daha hassas olacaktır.cevresini olçmek için yere bastığı noktaya çizgi çekin, 1 tam tur attığında başlangıç noktasının bastığı yeri yerde tekrar çizin ve arasını ölçün.

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
yanılmıosam bu modelde lastiğin kalınlığı girilmio.Sadece jant kaç inç se onu girebiliyorsun.
Sonradan aklıma gelen bir şey:
Onun yerine jant inç kısmına yazdığım degeri düşürsem(kademeli olarak) doğru değerlere ulaşır mıyım acaba?

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Aldığın kilometre saati profesyonel bi ürün değil.Bu yüzden doğru sonuç almayı beklemesen iyi edersin.Sana tavsiyem sigma alman.Aldığın km saati 15 tl civarındaydı.Kesin sonuç veren bir km saati almak istiyosan biraz paraya kıyıp sigma nın bc906 modelini almanı tavsiye ederim. fiyatı 20 avro

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
en garantisi düzgün ayarlanmış bir bisikletle yanyana giderken hız değerleri aynı mı kontrol etmek. zaten hassas ayarlayamıyorsan at o km sayacını çöpe.

• Beğen
Tepkiler: yaminkutlu

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
O km saatlerini biliyorum.İnce ayar yok.Sadece jantın inch değerlerini girebiliyorsunuz.1-Almak hata 2-Alıp da doğru çalışmasını beklemek hata 3-Böyle olduğunu bile bile kullanmak hata
Bence de at gitsin.

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
o km saatinden bende kullanmıştım ama bi hafta sürmeden bozuldu güneşten ekranı gitmişti.
Keşke birazdaha bekleyip sigma alsaydınız

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Arkadaşlar.Özür diliyorum.Baştan beri yanlış bilgi için....

Bugün arkadaşın arabasıyla karşılaştırma yaptık.Arabaya tutunarak giderken(doğru bir davranış değil, denemeyin!) hem bendeki hemde arabadaki değerlere baktım.Birbirinin tamamen aynı değerleri okudum.

Boşu boşuna saate b.k atmışız. :D Heralde yol kenarındaki hız göstergesi benim kim olduğumu tam olarak anlayamadı, :p ondan çıktı bu karışıklık.:)
Baştan beri yanlış bilgi için tekrar özür diliyorum.

İyi günler..

Bu arada herkesin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nı kutlarım!!!...

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Benzer bir kilometre saati bende var. Tek çözemediğim olay, 3 tane farklı hız gösteriyor. aynen şu şekilde 38 - 72-96 birer saniye arayla bu rakamlar çıkıyor değişiyor tabi ama ben genelde en düşüğüne bakıyorum doğal olarak ama biraz yavaşlayınca durum çok karışık bir hal alıyor...:D bu kilometre saatinin dilinden anlayan var mı ? Birde sıfırlayınca 4 haneli rakam girmem gerekiyor. sondan başlıyor sola doğru ilk 3 hane 9 a kadar seçilebiliyor. en baştaki soldaki hane ise sadece 3 e kadar seçilebiliyor. . . Bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Derecesi ve mesefe ölçmesi doğru...