Klasik tarz Şehir Bisikleti!!!

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
herkese selamlar. aslında foruma üye olur olmaz böyle bir başlık kirliliği yaratmak istemedim ama benim aradağım tarzda bir başlık bulamadım o yüzden açmak zorunda kaldım.neyse lafı uzatmayım. dostlar ben bisiklete yeni heves ettim. geçici bir heves mi yoksa kalıcı bir şey mi bilmiyorum. fakat en azından denemek istiyorum. amacım klasik görünümlü bir şehir bisikleyi almak. fakat bütcem 750 TL daha fazlasını şimdilik düşünemem. ikinci el bisiklette olabilir hiç önemli değil. yeterki satıcı kazık atmak derdinde olmasın. düzenli olarak haftada 3 gün bibisiklet sürmek istiyorum. hatta beğenirsem işe bile gitmeyi istiyorum bisikletle. ama işte benim için görünüş çok önemli. o klasik tatta bisikleri bir türlü bulamdım. Salcano Flyer M için ne dersiniz. biraz fazla süslü ve 26 J ama başka bulamadım henüz. Gazelleler dudak uçuklatıyor. geçici bir heves olmadığına karar verebilsem hadi neyse alırız belki. benim için öncelik başlangıç gibi düşündüğüm klasik görünümlü,hafif ve 3 veya 6,7 vitesli bir şehir bisikleti. lütfen bana bir yol gösterin. bazı sitelerde 2. el bisiklerler var ama güvenemedim henüz. kötü görünümlü bisiklere bile 600 tl demişler. mesela şu linkteki bisikletin erkek tibi olsa tadından yenmez (link)
lütfen yardım edin :(

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İkinci el Gazelle, Batavus modellerini düşünmez misiniz? Her halükarda iyidir Salcano'nun modellerinden.

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
bu tarzlar hoşunuza gitmiyor mu ?

(link)

(link)

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@ahmetcan44
benim için ikinci el vs. hiç önemi yok inanın. yeter ki satıcı kazıklama derdinde olmasın. malum bu işi bilmiyoruz kandırmaya çalışan(sözüm meclisten dışarı) mutlaka olacaktır. o yüzden hiç önemi yok ikinci el veya sıfır. yeter ki temiz olsun ve istediğim o klasik görünümlü olsun. likteki gibi mesela.
birde gazellenin ucuzunu hiç göremedim ki ben :(

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Tolga Can ağabey onlar hiç hoşuma gitmiyor :( benim istediğim klasik görünümlü bisiklet. bunlardan vardı benim ne zincirinin kırılması bitti nede rahat bir konforu oldu benim için sürekli kambur gibi durmak zorunda olmak istemiyorum. eğer bisikletçiler yapabilirse istediğim tarzda bir şey tarif edin ne diyeceğimi bisikletçilere söyleyim :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Biraz pazarlıkla bence aşağıdaki gibi bir şey alabilirsiniz;

(link)

(link)

Sadece bir örnek. Klasik bir şehir bisikleti için sayısız ilan var. Bütçenize uygun bulmanız zor değil bence.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@ahmetcan44
peki sizce değer mi bu fiyat? daha doğrusu pişman olur muyuz aldığımıza? son olarak bu bisikletler neden bu kadar pahalı? çok teşekkür ederim ilginize

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
bu arada bu nasıl dostlar? (link)
benim hoşuma gitti. kadro bana uygun olur mu? boyum 1.81 kilom 85
bu arada bu bayan tipi bisiklet mi oluyor? erkek içinde uygun olmaz mı?
saçma sorularsa kusura bakmayın

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ilker özmüş

ilker bey bu bayan bisikleti kadroyu v şeklinde olanlardan seçerseniz yani unisex tipli olanlardan daha iyi olur..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kawasaki Rose LX 28 Jant Bisiklet mesela kadrosu bu ve benzeri olabilir bendede bu tipe yakın İngiliz kadrolu beyaz bisan var 1970 model.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Oğuzhan aydın
yani bunun gibi değil mi? (link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ilker özmüş

Yollarınız Konya gibi düzse ve temizse, bu bisikletlerle keyif yaparsınız. Parasını sonuna kadar hak eden bisikletler. Fakat ağırlıkları 18-20 kilogram olur en az. O yüzden yokuş falan mahveder. Bozuk yola da pek gelemezler. Arayıp görüşmenizi tavsiye ederim. Klasik şehir bisikleti denince akla Gazelle, Batavus gibi markalar gelir.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@ahmetcan44Adana'da oturuyorum. yollar kısmen de olsa düz sayılır. benim amacım 1 yıl bisiklete binmeye alışmak. 1 yıl sonunda da uzun yol bisikleti veya dağ bisikleti gibi bir şey almak. birde bunları buldum. fiyatlar bana uçuk geliyor aslında :S hadi gazelle anladıkta bunlar biraz pahalı değil mi? ben elimdeki bisanı 50 tlye satmıştım geçen sene. bilseydim bende yazardım 250 tl diye... sizce bunlar nasıl?
(link)
(link)
(link)

son olarak bu göbekten vites dedikleri ne oluyor? yokuşlarda yardımcı olur mu bu göbekten 3 vites olayı. herkese teşekkür ederim. kusura bakmayın meşgul ettim.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ilker özmüş

Göbekten vites arka göbeğin iç kısmında bulunan birer difransiyel gibi düşünülebilir. Göbekten vitesler yılına göre elle manuel mantıkta ve shifters (vites değiştirici) ile de değiştirilebilen modeller şeklinde de mevcuttur.
50 / 100 gibi fiyatlandırmaya gelince benzer olması aynı ya da yakın fiyatta bir değere de sahip olacağı anlamına gelmez. Fiyat kriterleri genelde menşeii, klasman ve dönemi içerisindeki durumuna ve ne şekilde korunaraktan günümüze kadar geldiği ile de alakalıdır. Kimi orjinal der, kimi şöyle böyle der ama bu işlerde gerçekten bilgi birikimi, bu bisikletlerin tarihteki yeri ve kullanılan malzemelerin birbiri ile ilişkisini iyi bilmek gerekir. Aksi takdirde her orjinal, bilen bilir tarzındaki önüne gelenin atıp tuttuğu her eskinin klasik olarak nitelendirildiği bir ortam doğar.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Dogukanaksuteşekkür ederim hocam. eğer bulursam HP alırım bir bisiklet. klasik bir dümen takar kullanırım.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ilker özmüş

Philippe tarzı postacı gidonlar ile güzel bir mixte tarzı bisiklet kombinasyonu hiç fena olmaz, tavsiye ederim.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Dogukanaksuişte bende öyle bir şey istiyorum. ama tarif edemedim. onu toplarız? çatısı, dümeni vs. sağlam bir şey olsun istiyorum tabi. zinciri kırılmayan ve birazda hafif

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
yok arkadaş ben uygun fiyatlı bir klasik bulamayacağım :(