Klasik bisiklet ön ve arka fren ölçüsü

earendil05

Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet Yıldız
Bisiklet
Diğer
aliexpress'ten fren siparişi vereceğim.
27. 1/4 jant ölçüsü, ince teker, sarı yanak
fren kaç cm olmalı? 55 mm olan uyar mı?
ya da anlayan bir arkadaş bakıp link gönderebilir mi?

Dosyalar

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Eski freninizin bacak ölcüsüne göre alacaksiniz. Fotografdan bizim ölcmemiz imkansiz.

Fren bacagi nasil ölcülür.....

Ya böyle...
brs100-rennrad-bremse-silber-179254_600x600@2x.jpg

Yada böyle...
2.jpg

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Selam,
bisikletinizin, standart melez bir şehir bisikleti geometrisinde olduğunu vermiş olduğunuz görselden varsayarsak "long reach" bir kaliper almanız gerek merkez / fren yüzeyi gerekse mevcut lastikleriniz ölçüsüne göre pabuç aralığındaki mesafe olarak yeterli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bendede aynı lastik ebatlı klasik yol var bunca zaman boşuna öyle kullanmışım benim normal yolun ön tekerini söküp bu klasiğe taktım sonuç şaşırtıcı frenler ve jant harika uydu şimdi benim klasiğe 28 jant alıp takacağım fren kollarını değişmeme gerek kalmadı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende ayni problemle karsilasmistim ebaydan 27 dolara alhonga long reach fren takimi aldim on arka . sunu soyleyebilirim ki oldukca kalitesizler . aslinda malzeme kaliteli gorunuyor fakat uzun bacak olmasi ve frenin geometrisi takimin rijidliginde epey birsey kaybettirmis . aliexpresste ayni fiyata diacompe satiliyordu , gormedim denemedim ama ben oradan al derim . begenmezsen bir miktar para iadesi alirsin en azindan . 700 kmdir frenleri kullaniyorum , bir kazaya sebeo olmadilar , fren kollarina biraz daha asilmak gerekiyor sadece.

Bu arada lastikleri 23 mm lik alacaksan quick release mandalina gerek yok , fakat daha kalin bir lastik takimi kullanacaksan hizli cikartma mandalina ihtiyacin olacak. Benim aldigim modelde bu mandal yoktu .