Klasik Basso bisikletler hakkında

hodor

Üye
Kayıt
11 Mayıs 2017
Başlık
3
Mesaj
89
Tepki
284
Yaş
27
Şehir
Kayseri
İsim
Serkan Kara
Bisiklet
Diğer
Merhabalar Değerli forum üyleleri,

Konu isminden de anlaşılacağı gibi Basso Klasik Bisikletleri hakkında bilgi edinmek ve kullanıcı deneyimlerini ortaya çıkarmak amaçlı bir konu açma gereği duydum. Forumda araştırdığım kadarıyla Klasik Basso sahibi ya da kullanıcısı çok az sayıda ve bu konuda bilgi oranı da oldukça düşük.

Nereden yola çıktığımı soracak olursanız uzun süreli MTB kullanımı sonrası ilgi duyduğum Klasik Road Bike deneyimini tatmak amaçlı yaklaşık bir yıl önce aldığım BASSO GAP modeli bisikletim hakkında bilgi sahibi olanlardan bilgi almak ve Basso Markası hakkında düşüncelerinizden yararlanmak istedim.

Öncelikle merak ettiğim nokta Basso Markası'nın Kullandığı Boru sistemi. Çoğu bisikleti üzerinde Columbus SL-SLX yanında Basso Tube Concept etiketi ile sunuluyor. Bu durumda kullanılan boruların kalitesi ve detayı hakkında bilgi sahibi olanlar var mı teşekkür ederim.
 

Dosyalar

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Kayıt
2 Ağustos 2009
Başlık
99
Mesaj
2.161
Tepki
4.186
Şehir
Ankara / Çankaya
Bisiklet
Diğer


Kadro'nun işçiliği fena durmuyor. Brake-bridge, seat cluster işçiliği güzel... Yalnız lugların kesimi Belçika menşeili custom kadro setlerde kullanılanları aratmıyor. Neyse konuya dönecek olursak, ( :D ) Tube-concept; Dedacciai ve SL boruların ortak ve karma kullanımını kapsayan kadro setlerdeki genel sınıflandırmaydı. Özetle SL boru setlerinin ağırlıkta olduğu kadrolardı. Doublebutted :harika:
 

Massaka35

Üye
Kayıt
15 Ağustos 2018
Başlık
4
Mesaj
22
Tepki
21
Yaş
22
Şehir
İzmir
İsim
Burak
Bisiklet
Diğer
Bende de chesini var hocam SLX
 
Yukarı Alt