Kızla ne konuşulur?

Fırat7

Üye
Tepki
19
Arkadaşlar kafama göre bir kız buldum şuan sadece arkadaşız.İlişkimi nasıl ilerletebilirim.Ne konuşurum?

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman
Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Farklı şekillere girmeden olduğun gibi olursan; yani kendin olursan, içten ve dürüst olursan gerisi gelir.

Kızlar genellikle kendilerinin anlaşılmasını isterler. Bunun en güzel yolu da onu dinlemektir, konuşurken onu gerçekten anlamak için dinlemek; hemen cevap vermek için değil. Yani çoğu zaman konuşmaktan çok gerçek bir dinleyici olmak daha önemlidir.

Bu konuda kısa bir not; iletişimde konuşmadan çok bedenimizin verdiği mesajlar önemlidir. Daha çok bedenden gelen mesajları algılarız yani karşı tarafı iyi anlamak için beden dili çok faydalıdır; bedeninin verdiği mesajlar ruh halni ve fikirlerini anlamada yardımcı olur.

Son olarak sevgi emek işidir. Sevgi bir fidana benzer. Herşey gibi sevginin kendisi de sevgi ister. Sevgi içten gelen ve kendiliğinden büyüyen sihirli bir duygu değil, emek ve özveriyle gelişen bir ağaç gibidir. Sağlıklı olur büyür ve gelişirse yıllara meydan okuyan çınar olur. Bu işlerin reçetesi de olmaz aslında. Çünkü sen dünyada bir tanesin, o bir tane. Erich Fromm'un ' Sevme Sanatı ' isimli kitabını şidettle öneririm. Eğer anlamaz ve bilmezsek, büyük umutlar ve baş döndürücü hayallerle başlayan sevgi eylemi, dünyada pek çok kez yaşandığı gibi hayal kırıklığı ve üzüntüyle biter. ( Burada Mustafa ağbimize katılıyorum, zamanla anlarsın .) Sahip olmak değil varolmak lazım kısaca, sahip olmak değil almayı beklemeden vermek, çıkarcılık değil, şarta bağlı değil, sırf sen olduğun için sevmeli seni, sen de onu... Bu biraz da ' ben' değil 'biz' olmak. Ama önce zaman ve deneyim...

Başka bir eylem olsa insanlar belki de bunca başarısızlık ve hayalkırıklığından sonra sevmekten vazgeçerlerdi.

Sevgi bir eylemdir, bir emektir; hayattaki gerçek altındır.

Kolay gelsin

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Kardeşim yaşını bilmiyorum ama, Eğer 14-20 arası geziyorsan kafana göre birini bulman çok zor bence. Yanlış anlamanı istemem ama kişilik iki taraf için de tam oturmamış oluyor iki tarafta ne istediğini tam anlamıyla bilmiyor. Yaş ilerledikçe kişilikler, görüşler, bakış açıları ve bu gibi birçok şey değişiyor ve sonunda bir bakmışsın ondan nefret bile edebiliyorsun. Tabi ben ilerisi için konuşuyorum ama sen eğlence peşindeysen dicem bişey yok. Bence birbirini kırmadan arkadaş olarak devam edersen senin için daha hayırlı olur görüşündeyim. Hakkında hayırlısı olsun.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
yas 17.5 ınc :D Takma kafana eğlenmene bak :D

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@Fırat7

tamam bende diyorum ki takma kafana eğlenmene bak kendin ol. Kızla aran iyi olduğundada sen sen olursun. Kızı elde ederken yaptığın yapmacık davranışlarından elin soğur. Sen sen oluncada kızdan olmayasın :)

Fırat7

Üye
Tepki
19
@Mehmet Ser

Elde etmek mi ?:rolleyes: düşünmedim.:D Dediniz gibi yapayım ozaman ...

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Ne konuşacağından ziyade ne konuşmayacağını söyleyeyim ben, sakın ola hava yapayım diye şu kızla şöyle yaptım bununla böyle yaptım gibisinden konulara girme:D ilerleyen zamanda sana olumsuz bir şekilde kesin döner:D

Fırat7

Üye
Tepki
19
@binRR

Yok öyle yapmam.Arkadaşlar hava atmak için kızların önünde bisikletle kayardı,ben sağdan çok cool şekilde giderdim böyleyim ben .:D

• Beğen
Tepkiler: binRR

Erdem Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
592
Sana Bİr Tavsİye ......lÜtfen Cİddİye Al Kadinlardan Uzak Duuuuuur Sonra PİŞman Oluyorsun :)

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@Erdem Akcan

çünkü bali gibiler :D

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ona bisikletleri anlat, bunny hoptan bahset, bisikletforumdan bahset. biraz politika konuş, birer bira açıp ülkeyi kurtarın beraber, ösymden bahsedin, en favori rock sanatçınız olsun ve ortak bir şarkınız. ah vre delikanlı böyle soru mu olur???

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
rahat ol, muhabbetli ve sabırlı bir dinleyici ol. kıza gider yapma ters teper :) o senin erkek arkadaşın değil bunu unutma ve boş muhabbetlere girme. konuşacak birşey yok ise, ona soru sor , sorulara boğ :D

• Beğen
Tepkiler: Fırat7