Kızılayda kısa film gösterimleri. 21-30 Ağustos 2009

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında çağda ş tarafından paylaşıldı.

 1. çağda ş

  çağda ş Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  126
  Beğeniler:
  114
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  SAKARYA CADDESİ’NDE KISA FİLM KEYFİ

  Çankaya Belediyesi Kısa Film Günleri başlıyor...

  Çekirdekli gazozlu, açık havada sinema keyfi...

  Geçtiğimiz haziran ayından bu yana Sakarya Caddesi’ni bir kültür ortamına dönüştüren Çankaya Belediyesi, merkezlerden sokağa taşan sanatın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Ahşap Heykel Sempozyumu ve Beşte Sanat konserleriyle Sakarya’ya renk getiren Çankaya Belediyesi, ‘Kısa Film Günleri’ ile sokağa yeni bir soluk katacak.

  Ankara Uluslararası Film Festivali, Gezici Festival, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, Ankara Kızılay ve Çevresi Esnaf Dayanışma Derneği ve United Design’ın destekleriyle Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kısa Film Günleri’ sinemaseverleri yazlık sinema tadıyla yeniden buluşturacak. Pek çok festivalde övgüye değer bulunan kısa filmlerden oluşturulan programda 58 film sanatseverlerle buluşacak.

  “Amacımız, Çankaya’dan yayılan kültür ve sanat ışığının tüm Türkiye’ye aydınlık yaymasıdır” diyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Ankaralıları 21-30 Ağustos tarihleri arasında akşam saat 21.00’de başlayacak Çankaya Belediyesi Kısa Film Günleri’ne davet etti.

  Bugün oradaydım, saymadım ama 10-15 gösterimde toplamda bir uzun metraj film süresi kadar gösterim yapılıyor. Yaklaşık 100 kişilik sandalye mevcudu ile erken gidilir ise yer tutulabilir. Olmazsa da ayaktada izlenebilir. Gösterim 22:20'de bitmişti.

  Oruç tutan bisikletdaşlara uzun turlar önerip onları yormak yerine sadece kızılaya inip beraber film izleyerek 1-2 saat geçirebilecekleri bir ortam mevcut. Hatta ailelerini de alıp gelebilirler.

  Gelecek arkadaşlar yazarsa orada olmak için gösterim başlamadan önce uygun bir saat ayarlayalım.
   
  Mert Kabtan bunu beğendi.
 2. #2
  çağda ş

  çağda ş Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  126
  Beğeniler:
  114
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Tam 21'de caddedeydim. Herkes yerlerine oturmuştu çekirdeğini, (efsaneee) gazozunu götürüyordu. Gösterim saatine kadar sıkılmasınlar diye bir konserden bölüm vermişlerdi.

  Bugünün programı;
  Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali
  Doğum
  Karşılaşma
  Tarihi Erkekler Yazar*

  Ankara Uluslararası Film Festivali
  Böcek*
  Helin
  Oyun
  Aynanın İçindeki Canavarlar

  Gezici Festival
  Ölene Kadar Seninleyiz
  Doğal Gözlükler*
  Bulmaca

  *Beğendiklerim
   

İlginizi Çekebilir

diz-1.jpg
Merhabalar, üç haftadır taze bir bisiklet sürücüsüyüm. Yaşım 37, boyum 180 cm kilom ise 81 kg. Bisiklete binmeye başlamadan önceki iki hafta her gün 4-5 km yürüyüş hafif tempo yürüyüş yaptım....
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...