Kitap Okumayı Sevenlere

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Eylül’ün ilk haftasında okurla buluşan kitaplar
  Hıfzı Topuz’un “Kara Çığlık”, Aydoğan Vatandaş’ın “Apokrifal: Kayıp Kitap, Ergenekon ve Bir Cinayetin Anatomisi”nin de aralarında bulunduğu bazı kitaplar okurla buluştu
  İSTANBUL - 1960’lardan bu yana 27 kez Afrika ülkelerine giden Topuz’un Remzi Kitabevi’nden yayımlanan “Kara Çığlık” adlı belgesel romanın konusu, İstanbul’da başlayıp yine bu kentte bitiyor. Romanda, Kongo’nun bağımsızlığı ve özgürlüğü için savaşan ve korkunç bir biçimde öldürülen Lumumba ve arkadaşlarının yaşadığı olaylar anlatılıyor.

  Aydoğan Vatandaş’ın “Apokrifal: Kayıp Kitap, Ergenekon ve Bir Cinayetin Anatomisi” adlı kitabı da Timaş Yayınları tarafından yayımlandı. Aziz Barnabas’ın incilinin 1981 yılında Hakkari’de köylüler tarafından bir mağarada bulunması ile başlayan roman, söz konusu incilin 4 nüshası peşinde yaşanan ilginç çekişmeleri konu alıyor.

  Anadili Arnavutça, eğitim dili Makedonca olan yazar Luan Starova’nın, merkezinde Osmanlı kadı sicillerinin bulunduğu “Kül Kalesi” adlı kitabı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.

  Romanda, Osmanlı’nın 16. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar olan dönemdeki Osmanlı mahkeme sicillerinin Manastır kentinde ortaya çıkarılmasıyla siciller üzerinde çalışmakla görevlendirilen roman kahramanı Baba’nın yaşadıkları anlatılıyor. Baba için siciller, Balkan halklarının ortak hazinesidir, çünkü siciller olmadan her Balkan ulusunun kimliği büyük bir muamma olarak kalmaktadır.

  DİĞER KİTAPLAR
  Reşit Ülker’in yayına hazırladığı “Atatürk’ün Gizlenen Bursa Nutku” Nokta Yayınları, Türk Musevi Cemaati Onursal Başkanı Bensiyon Pinto’nun anılarını kaleme aldığı “Anlatmasam Olmazdı”, Ruşen Çakır’ın “Mahalle Baskısı”, Metin Heper’in “Devlet ve Kürtler” ile Özcan Yüksek’in “Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair” Doğan Kitap tarafından, Bülent Ruscuklu’nun “Demokrat Parti’den 12 Eylül’e” Alfa Basım Yayım Dağıtım, Abdurrahman Şarkavi’nin “Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed” Profil Yayıncılık tarafından yayımlandı.

  Bu hafta okurla buluşan diğer kitaplar arasında, Can Yayınları’ndan yayımlanan Lawrence Durrell’ın “Mekan Ruhu Akdeniz Yazıları” ve Sezer Ateş Ayvaz’ın “Aynalarda Yaz” da yer alıyor.
   
 2. cazz

  cazz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2006
  Mesajlar:
  357
  Beğeniler:
  120
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler. devamını bekleriz.
   
 3. fecredall

  fecredall Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  570
  Beğeniler:
  498
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Bilgiler için teşekkürler Nedret abi. :)
   

İlginizi Çekebilir

20150521_075115.jpg
Herkese Merhabalar, Beylikdüzü yokuşunu merak edenlere, "Bu nasıl bir yokuştur?" diyenlere ithaf ettiğim videyomu paylaşmak istedim. :harika: Videyo Beylikdüzü Florya dönüşü çekilmiştir....
image.jpg
Arkadaşlar yaptığımız turlarda güzel yerleri resmetmek, yeni yerler keşfetmek istiyor insan ama gerekli tedbirler alınmadığı taktirde zor durumlara düşebiliyor insan. Son turum çiseli şelalesi...
upload_2017-2-6_15-28-11.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...