Tayt veya şort önerileri

T. Yıldırım

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Cervélo
Fiyatlar bana çok yüksek geldi. Kişiden kişiye değişir ama bence kaliteli bir içlik ve uzun kollu forma yeterli olur. Askılı veya normal tayt ve uzun bir alt iş görecektir.

Scudo

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@T. Yıldırım
Şunu buldum decathlonda (link) iş yapar mı sizce ?

@ebubekir sözbir içlik alırım tamam 20tl bişeymiş ama benim göbeğim var fermuarlı şeyler pek olmuyor :D o forma bana olur mu ki ? :D
forma olmuyor diye gittim mtb tişörtü aldım çok daha rahat :D yağmurluğum da var, o gösterdiğin eldivene baktım ben ama o harbiden rüzgar geçirmiyor mu ? kullanıyo musun sen ?

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Aceleniz yoksa ayakkabı kılıfını aliexpressden de alabilirsiniz(daha uygun).

(link)

Reha Oğuz Altuğ

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet
Trek
Askılı bisiklet tayt 7 bende var.
10 dereceye kadar sorun olmaz, muhtemelen sizin oralarda çok kara kış harici idare edecektir.
Ancak benim yaşadığım yerde sıfır civarı genelde kış sıcaklık, 5 derecede üşütüyor biraz.
Rüzgar pek geçirmiyor diyebilirim.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
spd ayakkabıda özellikle yol ayakkabısında kılıf şart 10 derece altında 3 çift de giyseniz kılıf kadar korumuyor

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@evrenozbilen

10 dolar :D
5te 1 fiyat için beklenir ya :D hatta kargo bile veririm 10 dolar 1 haftada elimde olur :D

tayt için ne olarak aramalıyım aliexpreste ?

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
spd ayakkabı kılıfı yerine bir seçenek. pahalı ama kesin çözüm
(link)
aliexpress den alınan ucuz kılıflar çamur ve toz için miş suya dayanıklı değilmişler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
5-10$'lık kılıftan ne beklediğinizi açıkçası merak ediyorum. Rüzgar ve yağmur da o kılıf sizi ne derece koruyacak? Fotoğraflar da bile ne kadar ince ve basit malzemeden yapıldıkları belli oluyor.

Alibaba, Aliexpres, ebay, ve benzeri yerleri, şayet doğru düzgün kıyafet almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum. ebay üzerinden 50 kez ürün almış olmama rağmen tavsiye etmiyorum.

Bisiklet kıyafeti sürekli alınmaz, yazlık ve kışlık bir kez alınır. İleri de çeşit olsun diye ilave yapılabilir. Bu yüzdendir ki paranızı doğru kıyafete ve doğru yere harcamalısınız.

Buyrun size uzun yıllar kullanacağınız soğuk ve yağmura karşı koruyan spd ayakkabı kılıfı. Bizzat kendim 7-8 saatlik yağmurlu tur da tek çift çorap ile kullandım. Ayak üşümesi hiç bir şeye benzemez. 3 çift çorap ile olacak iş değildir.

29$
(link)
http://www.wigglestatic.com/product-media/5360060452/BBB-HardWear-Shoe-Covers-Overshoes-Black-AW14-2989730429.jpg?w=430&h=430&a=7

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diğer kıyafetlere gelince.

(link)
Termal alt ve üst içliklerinizi bu siteden alabilirsiniz. Fiyatları uygundur ve ürünleri kalitelidir. Mağazalarına gitme durumunuz olursa yazlık, kışlık taytlar ve yol bisikleti üstünde rahatça kullanabileceğiniz montlar alabilirsiniz. Örneğin KV+ , RH gibi montları çok iyidir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu ürün ilk baharın sonları ve yaz ayları için idealdir. Soğuk havalar da kullanırsanız hasta olursunuz. Kışın ara katman yada en alt katman iyi olursa kullanılabilir.Kullandım oradan biliyorum.
(link)

Yağmurluk ve rüzgarlık tavsiyem- Forumda kullanan arkadaşlar var. Uzun süreli sağanak yağışta bile içerisine yağmur geçirmez. Bizzat denenmiştir. Altına termal içlik ve ara katman olarak uzun kollu forma ile kışın kullanılabilir.
(link)

Uzun kollu forma tavsiyem
(link)

Eldiven tavsiyem
(link)

Türkiye'de 200-300 TL'sına satılan ceketler, buyrun. 90-160 TL
(link)
(link)
(link)

Tayt tavsiyem. Altına termal içlik ile kışın rahatlıkla kullanırsınız. İlkbahar ve çok sıcak olmayan yaz aylarının başlarında kullanırsınız. 200 TL değil, sadece 65 TL.
(link)

Askılı kışlık tayt.
(link)

Yurt dışına yönelecekseniz eğer aşağıdaki siteleri göz ardı etmeyin derim. Pişman olmazsınız.

(link)

(link)

Son olarak dip not : Exuma'nın Türkiye'de yer alan outlet mağazalarını, araştırıp bulun ve mutlaka uğrayın. Normal mağaza değil, outlet olacak unutmayın.

Decathlon bazen mağazalara özel indirimler yapıyor. Sitelerinde 100-150 TL olan ürünü yarı fiyatına bulabiliyorsunuz. Ara sıra uğrayıp göz atmakta fayda var.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@Erdal YILMAZ çok teşekkürler bilgi yığını oldu burada. Sormak istediğim birşey var bu wiggle ve merlinden söyleyeceğimiz şeyler ne kadar sürede elimizde olur ? Tam olarak şu kadar gün diyemezsiniz biliyorum ama birşeyler söyleyebilirsiniz sanıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
75 euro gümrük sınırını geçmediği sürece 5 ile 8 gün içerisinde elinize ulaşır. Aslında ürünlerin ülkemize girişi 2-3 gün sürüyor , sonrası malum hava limanı sevkiyatı, ptt dağıtımı, memurun keyfi derken uzayabiliyor.

Gümrük sınırını geçen alış verişlerde ise bu süre 8 ile 15 günü bulabiliyor. Bunun sebebi de, 81 ilin ilk gümrük kontrol noktasını İstanbul Başakşehir'e bağlamış olmaları.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
En kötü 10 güne elimde olursa çok çok iyi. Hem çabuk hem kaliteli hem de ucuz ürün alıyoruz. Bu durum son derece hoşuma gitti diyebilirim. Yalnız şu durum kafamı karıştırıyor benim. İçlik dediğimiz şeyi taytın altına giyecez değil mi ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Verdiğim süreler daha önce yaptığım alış verişlere istinaden ortalama sürelerdir. Atıyorum yurt dışından uçakla 1 gün de Türkiye'ye gelir, 20 gün de 40 km. ötede ki adresinize gelmez mesela. Az çok anlamışsınızdır demek istediğimi. :) 10 günden önce alırsınız ama.

Termal içlik en alt katman olarak giyilmeli. Altına atlet ve iç çamaşırı giyilmemeli.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
bakalım yarın vereceğim siparişler ne kadar sürede gelecek
merlinden tayt wiggledan eldiven ve ayakakbı kılıfı alıcam

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Kalleri kışlık botlarımızın altını delip içten somun pul kullanarak ayağımıza rahatsızlık vermeyecek şekilde vidalasak nasıl olur acaba eski bot bulup denemem lazım.

Ayakkabı kılıfı olarak da şemsiye kumaşı rüzgarı geçireceği için kalın naylon kullanarak orjinal kılıflara bakarak ayakkabıya göre kılıf dikme düşüncem var ayakkabı da tutması içinde bildiğimiz ince geniş don lastiği kullanabilirim bu işler deneme yanılma işi masrafta yok. sıcak tutmasından yana endişelerim var.

Ve Orjinal ayakkabı kılıflarının altından kallerin deliklerinin olduğu yerden içeri su almıyor mu giriyor diye biliyorum orayada içten parça şambrelle yama yapmayı düşünüyorum.

Tabi bunlar bir plan sadece kışın bisiklet kullanmayı düşünmediğim için uğraşmak istemiyorum aslında eğlenceli bile olabilir bunlarla uğraşmak hevesim de var öbür yandan. :D

• Beğen
Tepkiler: irfanyazicitunc

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Alacağınız malzemeler tek parça ve çok küçük şeyler olmadığı sürece giyim ve bisiklet parçası alışverişlerinizde yurt dışından şaşmayın. Ülkemizde ürün çeşitliliği diye bir şey yok. Bulabildiğinize razı olup bir de tonla para vermeyin. Buradaki esnafların artık anlaması lazım bu durumu.

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
@Mert Ahmet
Ben 1.75 boy 115 Kilo ile aldım benzer ürünleri gayet rahat. Daha dün gece turda giydim gram üşümedim.

• Beğen
Tepkiler: Mert Ahmet

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@mustafa genç
bot olayını bilemem ama kaller pedala geçeceği için oralardan su gelmez ayakkabıyı da stretch filmle sarıyolarmış deneyebilirsiniz :) kaskı da sarabiliriz aslında :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oldu olacak komple vücudu streçleyip öyle çıkalım. Kaller için size uygun olan koruyuculardan alırsanız, hem ayağınız güvende olur hem de yürüme zorluğu yaşamazsınız. Kaller bölgesinden ayakkabı su almaz. Çevresinde havalandırma amaçlı yerler varsa ancak oralardan alabilir, o da ayağınızı derin bir suya sokmanız koşulu ile olabilir.