Kışlık bisiklet giyimi nasıl olmalı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
7.633
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İçi polarlıysa uzak durun derim. Terledikten sonra ıslanan polar durduğunuz anda zangır zangır titremenize sebep oluyor.

elric1982

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
359
İsim
Murat
Bisiklet
KTM
@-Skynet-
bisiklet ceketi üzerine değil de forma veya içlik üzerine kullanabilirsiniz. bisiklet ceketiyle birlikte kullanılırsa çok kalın olur diye düşünüyorum. tabi iklime göre değişir yine de.
eşime aldım bunun kadın modelinden, gayet memnun.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.748
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Önerdiğiniz,bu fiyat aralığında bir ürün var mıdır?

@elric1982
En altta içlik,üzerinde uzun kollu forma, üzerinde kışlık bisiklet ceketi (btwin). Sürerken hafif üşüdüğünü hissediyorsun,durduğunda ise baya üşüyorsun.Hızı 30km/sa üzerine çıktığında yine üşüyorsun.O yüzden tek bir katman daha eklemek istiyorum.Aslında içeriye bir kaç adet kısa kol tshirt ve eşofman üstü giydiğimde biraz daha iyi oluyor ama ondada kollarım biraz mumya gibi duruyor. :) Diğer yandan sadece bisiklete yönelikte bir şey almak istemiyorum,hayatımız bisiklet üzerinde geçmiyor.O yüzden hem bisiklet,hemde günlük kullanımda işe yarayacak bir şey bakıyorum.

umutcelik

Aktif Üye
Başlık
9
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Arkadaslar tecrubelerini yazmis, ben de yazayim.

Yilin 6 ayi rezil havalarda bisiklet kullanmak zorunda kaldigimiz icin beraber surus yaptigim ne kadar arkadas varsa colugun cocugun rizkini kislik kiyafete yatiriyor. Yerler kuru, buz tutmadi surece -2, -3 dereceye kadar cikiyoruz suruse. Ruzgarla beraber hissedilen -5'in altina dusuyor rahatlikla, bisiklet uzerinde de 30 km/s uzerine cikinca daha da dusuyordur. Bu sartlarda genelde soyle cikiyorum

Corap: Zamaninda dechatlon'dan aldigim kalin, yunlu kayak coraplari.
Overshoe: Ruzgar gecirmiyor, ici hafif polarli, sagnak yagmurda ise 15-20 dk'dan uzun kaldiktan sonra su almaya basliyor.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Tayt: Benimle ayni tayti kullandigi holde uzerine bacak isiticisi giyen arkadasim var, benim bacaklarda hala yag var sanirim o yuzden koruyordur. Water repellent tabir edilecebilecek urun. Hafif yagmurda su akip gidiyor, sagnak yagmurda hic sansi olmasa da ben cok memnunum.

Iclik: Termal, nefes alabilen iclik 5 derecenin altinda surusler icin sart bence. Sicak tutmasi iyi guzel ama iyi nefes almiyorsa terlemeye basladiktan 15 dk sonra surus iskence haline geliyor. Bu icligi almadan once kisa kollu ince iclik, uzerine forma, onun ustune ceket giyiyordum ama 3 kat olunca rahat edemiyordum, havalandirma da iyi degildi. Sadece iclik ve uzun kollu forma ile -2'de ciktim sorun yasamadim. Bu pazar hissedilen -5 olacakmis, yine ayni setle cikmayi planliyorum

Forma: Ceket giyiyordum onceden yukarida yazdigim gibi ama kollarim su icinde kaliyordu. Surus sonrasi cikartinca koldan ter akiyordu, ben bi turlu rahat edemedim. Termal iclik, uzun kollu formaya gectim. Bu da tayt gibi sagmak yagmur olmadigi surece su gecirmiyor, ruzgar gecirmezligi ise gayet iyi. Boyun bolgesi de yuksek oldugu icin boyunluk takma ihtiyaci da hissetmiyorum.
Bere: Eger ruzgar cok ise mecburen takiyorum. Sacim uzun oldugu icin acip icine sikistiriyorum. Kafayi tamamen sariyor, havalandirmaasi fena degil. Kenarlarinda da silikon bant var, kaskin kaymasini engelliyor.

Eldiven: Ellerim cok terliyor, bu yuzden bir suru eldiven arastirdim, arkadaslarimdan odunc aldim denedim vs. sonunda bunda karar kildim. Gayet ince, her ne kadar %100 waterproof dense de muslugun altinda tutunca bir sure sonra su gecirmeye basliyor.

Bu urunlerin hepsi kendi sitelerinde fantastik fiyatlara satiliyor ama ben hepsini internet uzerinden sezon sonu indirimlerinde neredeyse yari fiyatina topladim yavas yavas.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.748
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik
Bilgi paylaşımın için teşekkür ederim,lakin bu ürünler Türkiye şartlarına kıyasla sadece geliri çok yüksek olan kişilere hitap eden ürünler olur. :)Sadece ayakkabı koruyucu nereden baksan 400TL'ye gelir.:D
1$=5,32TL
1Euro=6,05TL
:hımm:
Bizim içindeki durumumuz:
:D

Tepkiler: Çağdaş78

umutcelik

Aktif Üye
Başlık
9
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Bahsettiğim gibi kendi sitelerindeki fiyatlar çok yüksek. Ben indirimleri takip edip daha uygun fiyatlara denk getirdim. Bere kendi sitesinde 30 fakat ben internet üzerinden 6'ya aldım mesela.
Castelli ürünlerini de kendi sitesindeki fiyatlarinin neredeyse yarısına sigmasports sitesi üzerinden aldım.
Yine de haklısınız, malesef euronun şimdiki hali ile yüksek fiyatlar.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.748
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün güneşin ışığına aldandım,buff veya balaklava takmadan çıktım. Yüzüm,burnum dondu. :D Nefes almaktan nefret ettim yani,umarım hasta olmayız, güneşe aldanmayın arkadaşlar., görüldüğü gibi değil. :)

Tepkiler: ahlaksız

Haluk Eke

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
676
Bisiklet
Specialized

186153
Bu ayakkabı kılıfını 11 Ocak 2019 günü sipariş verdiğimde fiyatı 18 € idi. Şimdi 31 € olmuş olmasına rağmen tavsiye ederim. Brüksel'de 0 derece ayaz havada ince çorapla kullandım ve 40 dakika sürdüm, hiçbir şekilde ayaklarım üşümedi ve çakıllı zeminde de yürümeme rağmen tabanlarında herhangi bir yıpranma belirtisi yok (içeriğindeki biraz kevlar katkısı nedeniyle sanırım). Üst malzemesi ince neophren ve hafif.

Merlin'de satılıyor ama Çin yapımı. 44 numara ayakkabım için tabelaya bakarak L beden aldım. Biraz sıkı geçiyor fakat kabul edilebilir. 43 için L tam uyar, 45 ve üstü ayakkabı numaraları için XL sipariş etmek gerekir.

Fiyatı artmış olmasına rağmen kaliteli ve almaya değer bir ürün.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.473
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@-Skynet-
Ceket 3. katman, bu ürün de 3. katman. Üst üste giymek sorun olacaktır. Altına en fazla kışlık forma giymeli bu mont giyilecekse :harika:

Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.748
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Nefes alır yapıda olsaymış bisiklet ceketi yerinede kullanılırmış. Şimdi bunu 3 katman olarak kullansak nefes almayacağı için terletebilir bak.Geçen yıl siz mi bir arkadaş,kapşonlu hırka tarzında olan,sıcak tutan,su geçirmez özellikteki bir ürünü önermişti.O zamanlar fazla ihtiyaç duymadığımdan almamıştım,keşke o zaman alsaymışım.Katman sayısını arttırınca baya rahatsız ediyor.2 ve 3. katman arasına bir kaç tane tshirt ve bir tane eşoftman üstü giyiyorum şimdilik,normal bir sıcaklık sağlıyor ama şişirilmiş balon gibi duruyor elbiseler,ayakkabının bağını bağlamak bile zorlaşıyor eğilmedeki zorluktan ötürü. :)

Kudret Kurtcebe

Siteden ayrıldı
Başlık
482
Tepki
49.064
geçen pazar 133 km boyunca kısa mola tempo yapılmıştır,asla terlemedim en altta termal uzun kollu üstüne yazlık bisiklet forma üstüne rüzgarlık ,alta uzun kışılık tayt petli üç çift çorap kışlık eldiven ,kar maske,pet şişe rüzgarlığın cebinde, en içte yazlık bisiklet formanın arka cebinde iç lastik yedek ve pompa vardı ,tekeri janttan çıkarmak için l biçiminde aparatlar ayrıca fındık vardı ,,çıkın olarak köpekler için bisküvide vardı her zaman vardır bizim bölgede çok köpek var onları beslemek vazifemiz..

Tepkiler: elric1982

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.748
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün 2kmlik bir mesafeye gidip gelmem gerekti.Normal giydiğim ekipmanları giyme durumum olmadı, zaten mesafe yakın diye çıktım. Arkadaş bu ne soğukmuş, özellikle gözlük olmadan kışın bisiklet sürmek çok çok zormuş. :D Gözümden yaşlar şıpır şıpır damladı.Parmaklarım dondu,freni zor sıktım. :)Kışlık ekipmanlar gerçekten pahallı ve hazırlığı uzun sürüyor ama onlarda olmadan kışın bisiklet sürülmezmiş. :)

Tepkiler: trainspotting35
Yukarı Alt