Kışın 15 Dakika Yanan Sönmeyen Kibrit Karda Ve Kampta Ateş Yakma

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğada ateş yakabilmek önemlidir. Hele mevsim kışsa hayati önem taşır. Yakamazsanız soğuktan donarsınız. Meşale gibi yanan bu kibrit ve antipas yağı birlikteliği iyi bir ateş başlatıcı. Gliserin de kullanabilirsiniz. Minik bir kaba önceden yağ sıktığınız pamuğu yanınızda kav malzemesi olarak götürebilirsiniz. Spreyi kampa pikniğe götürmeniz şart değil :) Kışın karda soğuk da hamak kampı yaparken yanan güçlü ateş bize hamakta ısınmakta kolaylık sağlar. Hamak önüne dal değilde ağaç kütüğünden ateş yakmalıdır bunun içinde bu şekilde karda kış şartlarında ateş yakabilme bilgisi önemlidir. Gerekli kav ve sıcaklık sağlanamaz ise ateşi yakamayız. Hamak da sırtınız poponuz donar :)

Scudo

katabasis

Üye
Tepki
32
İsim
Cihat
selamlar, makyaj silme pamuklarını da kullanabilirsiniz.
-en ucuzundan vazelin alıp eski bir konserve içinde eriterek makyaj silme pamuklarını içine daldırıp yağlı kağıt üzerinde kurutabilirsiniz.
kuruttuğunuz pamukları ateş başlatıcı top olarak kullanabilirsiniz. Ben küçük bir metal kaba koyuyorum 10-15 tane hazırlayıp 3-4 kamp idare ediyor beni.
-Eğer imkanınız varsa vazelin yerine parafin de bulabilirseniz aynı mantıkta kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız kaba 2-3 tane de çıra ilave ederseniz ateş başlatıcı bir kit elde etmiş olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD