Kısa tayt askılı mı askısız mı olmalı

scientist

Üye
Tepki
10
Merhaba
Kısa pedli tayt almayı istiyorum. Ancak askısız almayı düşünürken bir arkadaşım askılı taytların çok rahat olduğundan söz edip kararsızlığa düşmememe neden oldu. Genellikle Antalya'da bisiklet kullanıyorum ve askılı tayt ile ilgili en büyük kaygım sıcak havalarda vücudumdan ısı transferini engelleme olasılığı. Genellikle yol bisikleti kullanıyorum ve parkurum yaklaşık 80 kilometre ve bol yokuşlu bir parkur. Yani epey ısınıyorum. Önerilerinizi bekliyorum
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Askılı tayt şiddetle öneririm. Eğer ki ciddi spor yapıyorsanız, taytınız mutlaka askılı olmalı. Diğerleri vücutta sabit kalsın diye belinden iple bağlanıyor ve bu da çok randımanlı olmuyor. Askılılar iseo rahatsız duyguyu size vermiyor ve vücudunuzla daha bir bütün oluyor.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
kesınlıkle askılı tayt tabıkı.tayt nasıl insanı sarıyorsa daha taft bır surus saglıyorsa aslılı taytların 2 mıslı daha fırlamaya hazır hıssettırdıgını soyleyebılırım.ayrıyeten butun pro cyclıstler askılı kullanır ve askıları cok ıncedır fazlalık hıssetmezsınız

scientist

Üye
Tepki
10
Haliliozturk ve burgazz'a cok teşekkürler
Önerilerinizi dikkate alacağım.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@scientist

askılı taytı kesinlikle öneririm.bunlar arasında da seçici olmak gerekiyor,pearl izumi nin 12 mm ped kalınlıklı askılısını şiddetle öneririm ama ben türkiyede bulamadım,yabancı bir siteden getirttim.

scientist

Üye
Tepki
10
Artık askılı tayt almam gerektiği konusunda ikna oldum. Model konusunda yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Genelde Antalya'da yol bisikletine biniyorum ve cok da rahat olmayan bir selesi var (velo carbon, 189 gram olduğu için almıştım.). Parkurum 3,5 saat sürüyor ve tahmin edebileceğiniz gibi hava genelde epey sıcak ve nemli oluyor. Bu koşullarda bana önerebileceğiniz, Türkiye'de bulabileceğim herhangi bir model var mı? Antalya'da bulabilmemin imkansız olduğunu biliyorum ama bazı hafta sonları gittiğim izmir'de ata bisiklette güzel scott marka taytlar görmüştüm bir de yine izmirde seda bisiklete de bakabilirim.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler
Keşke bu sitenin, birçok malzeme almadan önce farkına varsaymışım.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@scientist

seda bisikletten bülent abi ile görüşebilirsin, yurtiçi olarak pedalbisiklet.com da orjinal takım taytları bulunuyor.Ben oradan aldığım tayttan memnun kaldım,ama çok ünlü bir markadan da aldım ayrıca ama iki günde pedi eriyip gitti

Serkan Yazıcı

Daimi Üye
Tepki
800
Neden askılı tayt?
Sürüş esnasında sele üstündeki kıvrılmalarınızda ayağı kalkıp oturmalarınızda taytın vücutta ki konumu değişmiyor.Askılar,ıslandığınızda pedli bölümün sarkmasını engelliyor.
Halil'in de dediği gibi beldeki ipler yada lastik sarma bölümü olmadığından,rahatsızlık verecek ve kan dolaşımını etkileyecek bir etken yok.
Boşaltım ihtiyaçları için genelde tercih etmeyenler var ama bence çokta sorun olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: Hyildiz2

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
askılı taytları nasıl giyiyorsunuz?

yani demek istediğim şey, üst tarafa askıların altına bir yarım kollu/kolsuz tişört falan mı giyiyorsunuz? ya da askıların üstüne mi üstlük vari bi şey giyiyorsunuz?

yoksa hiç bi şey giymiyo musunuz? :eek:
giymemek garip kaçar gibime geliyor çünkü o askıların orta kısmı falan çok açık yani; şahsen ben rahatsız olurum o şekilde?

askılı bir tayt almayı düşünüyorum da...

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
eee yok o sekılde gurescıler gıyıyor bız askılı taytın ustune jersey gıyıyoruz normal olarak:cool:

• Beğen
Tepkiler: erginn ve emreden

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
Peki, bir soru sormak istiyorum: Sogukta filan iclik olarak kullandigimiz katmani askilarin altina giyiyoruz, degil mi??

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Benim de bir sorum veya merakım olacak.

Şimdi nasıl olurda edepli bir şekilde sorarım diye düşünüyorum.

İdrar durumu olduğunda işlemi gerçekleştirmek zor olmuyor mu?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Askılı taytlar oldukça esnek oldukları için, boşaltım sisteminizden kaynaklanan ihtiyaçlarınızı zorlanmadan giderebiliyorsunuz.

levo askılı tayt aslında en alt katman. Ancak üst vücud için eğer giymek istediğin bir içlik varsa, onu askıların altına da giyebilirsin. Ben genelde üstüne giymeyi tercih ederim...

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Bilgi için Her ikinize de teşekkür ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
askılı tayt kullanmanızı kesinlikle öneririm ve birde MTB kulanıyorsanız askısız tayt kullanmayın derim .bir kere kullandın üst lasikleri her yerimi tahriş etti birde lastikleri gevşedi altımdan kaçıp duruyor :D

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
konuyu hortlattıracağım ancak askılı taytların arka kısmı çok fazla ter tutuyor, bu sorunu nasıl çözüyorsunuz?