Kisa bir Frankfurt Turu

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@HaliliOzturk

kardeşim biliyosun,imkan olsa seni hiç yalnız bırakmam.ancak maalesef sınırlar tutuyor beni:)
gün gelir devran döner elbet karşılaşırız Frankfurt sokaklarında:)(hayal da olsa bunu aktarmak bile güzel).kendine iyi bak oralarda:)

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Avrupada bisiklete verilen önemin bir diger kanıtı daha! :eek: bizler ise genelde otomobil alıyoruz benzinle faiziyle vergisiyle yabancıları besliyoruz maalesef:(

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@unlu

Bisiklet cok ucuz degil aslinda, 100 € verdim ancak burada eski yol bisikletlerinin garip bir degeri var, eBay'den falan garip fiyatlara alici buluyorlar :)

2. Turkiye ne yazik ki Frankfurt degil, Berlin, ama diger yandan Almanya'da Turkiye'nin bir cok ilinden daha fazla Turk yasiyor o ayri.

@BMX_rider07

Gariptir, burada otomobil de asiri yaygin ancak bu insanlari bisikletten uzaklastirmamis. O kadar cok otomobilin arkasinda bisiklet tasiyici gordum ki, artik olmayanlari garipsemeye basladim neredeyse...

Bir de ek bilgi, Almanya Turkiye'den sonra benzin'in en pahali oldugu 2. ulke sanirim. Bir ara dizel, benzinden 3 cent pahaliydi :)

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Teşekküreler Halil. Ne güzel bir şehir-şehirli profilidir bu. Harika gerçekten.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Çok keyifli bir gezi olmuş Halilcim, sende orda olup turlamak varmış :) Almanya yazılarının ve maceralarının devamını bekliyoruz ;)

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Gezin muhteşem olmuş abi.İnsan oradaki ortamı görünce ister istemez bisiklet sürmek ister.Muhteşem bir ortam.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Hakan Yazman

Beklerim Hakan Abi :) Hatta yol bisikletinle gel bak bir kez daha seveceksin yol bisikletini ;)

Hakan Abi'ye hatirlatma notudur: Almanya otobanlarinin (ki otoban adi bile Autobahn'dan gelir) cok buyuk bolumunde hiz siniri yoktur :D (bisikletle girmek yasak tabi ama olsun, deneriz :p :D:D)

sonsus

Üye
Tepki
29
bize frak furtuda tanıttın teşekkürler diyorum başka ne diyebilirim:D:F

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
abi resimler ve anlatım çok güzel devamını bekliyoruz :)

dil öğrenirken kültür aktarıyorsun çok teşekkrler (:)

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
Paylaşım için çok teşekkürler. Resimlerden yayılan o huzurlu havanın etkisi ile içime mutluluk doldu. Bittiğinde keşke daha yüzlerce kare olabilseydi dedim. Gezilerinin devamını dört gözle bekliyoruz. Tekrar teşekkürler.

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
halil abi güzel gezmissin bişeyi fark ettım gencı yaşlısı bisiklet suruyor okuldan cıkan kız birşeyler içiyor orada hayat cok daha rahat arka fondakı bınalara bakıyorumda baya büyük bu yerleri bize gösterdiğin için teşekkürler ayrıca eğitiminde de başarılar dilerim.

erhana

Aktif Üye
Tepki
72
Vay ki vay, hey ki hey. Tadını çıkar Halil. HIBIKE'a uğramayı da ihmal etmezsin artık :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@erhana

:) Gidip bir ayna kol alayim diyorum Erhan Abi...

Ama acelem yok, bu sefer baya bir uzun kalacak gibiyim, tadini cikarta cikarta gezeyim diyorum ;)

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
merhaba Halil.. çok güzel bi gezi olmuş.. beğendim. bisikletin de çok güzel ayrıca.. 100€ ya '' bulmuşsun bence.. zira burada bisikletler çok pahalı :S

ben de heidelberg'teyim 1 haftadır. yaz sonuna kadar da burada olacağım.. frankfurta 80km mesafede bi şehir. yalnız halen uygun fiyata bi bisiklet bulamadım.. burada da bi bit pazarı oluyormuş sanırsam. ben de bugün oraya gideceğim. belki roada bişiler bulabilirm..

bisikletsizlikten acaip canım sıkıldı :D

toplu taşıma zaten çok pahalı (2 km yol gitmek için otobüse 2 euro veriyosunuz, düşünün işte...)

umarım bugün bi bisiklet bulabilirim kendime..

sevgilerle...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@emreden

Emre merhaba,

Bak keske 1 gun once mesaj yazsaymissin, benim su anda gittigim dil okulu bugun Heidelberg'e bir gezi duzenledi ama ben gitmedim :( Gelirdim yanina gorusurduk... Ne kadar kalacaksin orada?

Bu arada 2. el bisiklet konusunda ne aralikta birsey dusunuyorsun? Buradaki bit pazari cok buyuk, her Cumartesi nehir kenarinda kuruluyor ve her cesit bisiklet bulmak mumkun. Belki yardimci olabilirim.

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@HaliliOzturk

tüh yaa.. siteyi pek yakından takip edemiyorum şu günlerde.. keşke daha önce baksaymışım.. tanışmış olurduk..

ya ben 26 ağustosa kadar buralardayım.. bugün de bisiklet bulamadım ayrıca :( bit pazarı falan da göremedim :/ almanca bilgim de yok sorayım esnaflara.. birinci eller çok pahalı.. çok dehşet bisikletler tamam ama ben o kadar para veremem şu an için.

100euro'luk bi şey bulaydım ben de senin gibi.. o kadar parayı verirdim. tabi daha azı daha makbul :D

lakin, frankfurtta bulsak bile güzel bi tane, ben onu oradan buraya nasıl getirebilirim ki? trene binsem gelsem, o da ayrı bi masraf tutar zaten :/

gerçi dönüşü kolay. eğer oradan gün içerisinde erken bi saatte çıkarsam, bisiklet üstünde gelebilirim belki ~90km yi :)

ben de bu heidelberg'e staj sebebiyle geldim. burada bi enstitüde labta çalışıyorum.

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@HaliliOzturk

ben de bu konudan müzdaribim halil :) ha bisiklet alamadım zaten her halukarda turlayamıyorum bisiklet ile ama normal yürüyerek gezmeye de birilerini bulamadım henüz..

alıştıkça buralara onlar da olur yavaş yavaş tahminim