Kış Lastiği

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar kışın karda buzda her türlü koşulda kullanabilicek lastik önerisi lütfen :)

Scudo

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
BONTRAGER XR1 26X2,40 580g :cok memnundum ama eskıdı yenısını alamadım masallah uçmus fiyatlar.
SCHWALBE CRAYZ BOB 26x2,35 950g:agırlıgını saymazsak ewet bob danda memnunum xr1 kesınlıkle daha uygun ama butce meselesı cok cesıtlı dıslerı her sertlıktekı kardan anlıyo.
SCHWALBE ICE PRO:alalı 1 hafta olmustu sattım derin karda ıyıydı ama-17c dekıi buzda azdaha benı öldürüyordu ezilmiş sertleşmiş buzda vasat(asvaltdada).
denedıgım lastik coktu ama keske elımde olsaydıda o paralarla 1 çift daha xr1 alsaydım.
kat ediceğiniz guzergahın %de kaçından kacına kar asfalt ve buzlanma bide rampa derecelerine gore alternatıfler vardaha ama butçenizi zorlamaz ise 365 gün kullanan bırı olarak kar,buz,ıslak kar da xr1 e kefilim.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
http://img185.imageshack.us/img185/6774/17897539.jpg
By (link) at 2010-10-27
40cm i gecmeyen karda maroton supreme bile gider sorun grayder ler yoldaki karı küreyip bu hale getirdimi korkulan olur uzerınden 5-10 tane araba geçer gece dona çeker sabah bildiğiniz bir cam ama ıslak camdan bir yol sizi bekler.eğerki bu tarz coğrafi acımasızlıklar olucaksa çivililerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@kuduzk9

Hayret. İsmine bakarak "buzda iyi demek ki, acaba karda nasıl" diye düşünüyordum ama siz buzda kötü olduğunu yazmışsınız. Amaca uygun isim koysalarmış daha iyi olacakmış bence. Ice yerine Snow gibi... :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: kuduzk9

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
@Serden Us

50 eu verdikten sonra bende çok şaşırmıştım :)
yalnız bende sunu anladım deniyerek bulunuyor en uygun lastik yüzlerine çok vurdum al diyen adamın gerıde almadı bilseydim böyle olucağını XR1 alırdım.
yalnız okadarda yerden yere vurmiyim çünkü biyere kadar iyi sulu kar dona çekince düz buz olan zeminde su koyveriyo ama tozlasmış buzda iyi performansı var dişleri balıklama dalıveriyo sıkıntısız yol alabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: S26