Kırmızıda Geçen Yaya Yüzünden Kaza Yaptım Üstüne Suçlandım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 4danger2 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. 4danger2

4danger2 Yeni Üye

Adı:
    Daim Çağlayan D.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Olay Mart ayında 18:00 civarlarında gerçekleşti. Öncelikle abilerim, ablalarım söylemeliyim yaşım 13 ama kurallara ve yasalara çok fazla hakimimdir.

Yine bir gün ikizim ile ufak bir tura çıktık. Sürerken içimde kötü bir his vardı. Araçlara yeşil yayalara ise kırmızı yanıyordu. İkizim araçlara ışığın sönmesine ben ise 20 saniye kala geçti. Ben geriden geldiğim için ben yaklaştığımda 13 saniye kaldığını gördüm. Yolun sağ tarafında olduğum için yol mıcır denilen ufak taşlarla kaplıydı. Bir anda yolun sol tarafından sağ tarafına geçmeye çalışan kadını ve kızını gördüm. Yolun sol tarafı ışık düzenlemesi yüzünden bomboştu. Bulunduğum yol 2 gidiş 2 gelişli idi. Sol tarafı geçip karşıya geçmek için 2 tarafını ayıran şerit çizgisinin üstünde biraz bekleyip aniden yola atladılar. Az kalsın minibüs ezecekti onları. Ben bir anda önüme atlayacaklarını tahmin edemedim. O an ki panikle direk frenlere bastım ve refleks olarak yol tutuşunu arttırmak için maşaya bastırdım ama çok kısa bir mesafe vardı. O an tek hatırladığım ''Abla, abla'' diye bağırdığım ve arka lastikten çıkan kayma sesi. Ne kadar çabalasam da duramadım. Kadına ve kızına ne kadar inanmasam da çarpıştım. Direk kendimi yerde, kadını ve kızını yerde yatarken gördüm. Kaskımı kaldırım taşına çarpmıştım ve beni kurtaran kaskım oldu. Kaskım olmasaydı kafamın sağ tarafı yarılacaktı. Eldivenim de olmasaydı elim çok kötü bir şekilde hasar alacaktı. Direk ikizime seslendikten sonra, yayalara yeşil yanmasını bekleyen bir abinin ayağına düştüm. Beni elimden tutup ''İyi misin kardeşim?'' dedi. Ben ise kitlenmiştim. Kadının kızı ağlıyordu, kadın bayılmıştı. O anda orası işlek bir cadde olduğu için 50'den fazla kişi toplandı. Hemen ambulans çağırdılar. O kadar kişi arasından sadece ''1'' kişi iyi olup olmadığı sordu. Bir grup cahil ''Bu kadar hızlı mı gidilir?(Çok iyi hatırlıyorum 15.4’tü), Burada bisiklet mi sürülür?’’ gibi cahilce sorular sordular ve hakaret ettiler. Olayın şokunu atlattıktan sonra ‘‘Demir Atlı Grup’’ WhatsApp grubunda ki abilerime ne yapabileceğimi sordum. Onlar cevap yazmadan bir grup cahil insanın sinirli bir şekilde bize kızmaya geldiğini gördük. Yaptığımız ne kadar yanlış olsa da korkudan oradan ayrıldık. Grupta ki abilerle biraz konuştuk, sağolsunlar çok iyi destek verdiler. Benim sadece sağ diz kapağım ağrıyordu ama o yediğim hakaretlere rağmen hiçbir şeydi. Siz siz olun kaskınızı takın. Bol pedallamalar…

İlginizi Çekebilir

fatman_1591.jpg
1- Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı arttıracaktır....
pedaling-technique-2.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
upload_2016-8-24_11-11-12.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...