kırık köprücük kemiği

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Geçmiş olsun...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@d.berkay

tesekkurler . baskalarının hata yapma olasılıklarına karsı daha dikkatli olmak gerektigini ogrenmek bu kazanin icindeki tek "iyi" herhalde .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
" ayni yerden "
sag kopucuk kemigim dokuz hafta once kirilmisti .
bu sure icinde iyilesmis ve tam dokuzuncu haftanin bitiminde ayni yerden tekrar kirilmistir .

(link)

(link)
(link)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
geçmiş olsun abi ya üzüldüm:( en tehlikeli kırılma köprücük kemiği kırılmasıymış. bilgi olarak kalsın. köprücük kemiği kırıldığında kol aşağı serbest bırakılmalı ve dirsek 90 derece açı yaparak kaburga kemiklerinin bitimi olan yere getirilecek. diğer elle destek olunursa daha sağlıklı olur. mümkün olduğunca kırık bölge oynatılmamalı. çünkü kemik kırılması karbon metallerin kırılmasına benzer. kırılan bölge jilet kadar keskindir(kasaplıkla ilgilenen varsa bilir). akciğerleri parçalama riski yüksektir.

• Beğen
Tepkiler: yaminkutlu

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
gecmis olsun... en kisa sürede tekrar bisiklete binmen dilegiyle....

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
saçlardan sanki 9 veya 10 hafta geçmiş gibi görünüyo zaten:D ikinci resimde daha karizmasın ömer abi:D dexter ın büyük biladerine benziyon :D bu arada biraz cıvıttık gibi:D umarım en kısa zamanda iyileşirsin. öğrendiğime göre kemiğin tam iyileşmesi vücut yapısına göre 3-12 ay buluyomuş. tabi duyuntudur bu sadece. umarım daha kısa sürer. tekrardan geçmiş olsun.

A

Adrenaturex

Misafir
hayırlı aksamlar en kısa surede iyilesip yeniden yollarınıza donme dilegiyle x)

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
çpk geçmiş olsun yahu. içim ezildi valla.. Acil şifalar.

Tepki
54
@omertopaldemir

çook geçmiş olsun kader arkadaşım benimde sol köprüçük kırık şuanda 3 hafta oldu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben de butun iyi dilekler icin cok tesekkur eder , herkese kazasiz belasiz surusler dilerim .

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun kardeşim... eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar... ben de geçen sene bu zamanlar kırmıştım "clavicula" denilen lanet kemiğimi... hızlı iyileşiyor ama düzgün kaynama olasılığı çok düşük olan bir kemik, hemen altından kol sinir ağı bulunduğu için cerrahi müdahale risk arzediyor, onun için kendi haline bırakıyorlar, ne alçıya alınabiliyor ne bandaj sarılabiliyor, acayip bir kemik bu ya! en kötüsü de hiçbir zaman tam olarak iyileşmiyor, bir akrabam, 30 küsür sene önce kırılan clavicula kemiğinin hala ağrıdığını, o koluyla ağır kaldıramadığından şikayet ediyor... düşün artık gerisini... gerçi bünyeden bünyeye farklılık gösterir illa ki ama yine de eski halini hiçbir zaman almıyor... Tekrar geçmiş olsun, Allah daha kötülerinden korusun...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Gürkan

cok tesekkurler . verdiginiz bilgiler daha da endiselendirmedi diyemem .

omuz ekleminden kaynaklanan dayanilmaz agrilar var , su koprucuk yuzunden cektigim fiziksel aci gibisini hayatimda hic birseyden cekmemistim, insani canindan bezdiriyor . hic iyilesmicekmis gibi.