Kipeo forma firması şikayet

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli arkadaşlar,
Bireysel olarak katıldığım grandfondo ve benzeri gibi yarışlarda kullanabilmek adına forma sponsorum ile birlikte forma siparişi arayışına girdik. Kulüp formamız Sora olduğu için ve kalitesinden çok memnun olduğumuz öteden beri bildiğimiz için Sora Tekstil'e müracaat ettim. Aslında bir set takım için sipariş almadıklarını ama beni kırmamak adına şuan elleri çok yoğun olduğundan ancak sezon sonunda üretebileceklerini belirttiler. Benim için durum biraz acil olduğundan kendileri Bu mütevazi yaklaşımdan dolayı teşekkür ederek Kipeo firmasına yöneldim. Kipeo bir takım sipariş almadıklarını ancak 3 takım bedeli 600 lira ödersem yapabileceklerini söyledi, rica minnet 400 lirada el sıkışarak Formanın son tasarımını teyit ettik ve onayladık yarı parası olan 200 TL. ödeme yaptık. Keyifle ve heyecanla beklerken forma ulaştı fakat paketi açtığımda adım soyadım olan isimlikte soy adım yanlış, mailde yazılı onay verdiğimiz dışında ön taraftaki tasarım yanlış ve askılı tayt sevmediğim için askısız belden lastikli tayt tasarımı isteyip bu şekilde onaylamış olmamıza rağmen askılı tayt gelmiştir.
Hemen fotoları çekip kipeoya iyi dileklerle mail atıp durumu en mütevazi bir dille ilettiğimde (tüm yazışmalar vardır dileyene gönderebilirim.) gelen cevap beni çok derinden üzdü. Özetle gelen cevap şöyle, gönderin malı alın paranızı, zaten hep böyle düşük siparişlerde sorun yaşıyoruz diye cevap geldi. Siparişin az oması, çok olmasının ne önemi var, aynı hata 10 takım formada olabilirdi, hiç hoş olmadı, neden böyle diyorsunuz, koskoca firmasınız, falan diye cevap yolladım. Gelen cevap, mailiniz çok uzun okuyamam malı göndermenizi bekliyoruz şeklinde mail geldi. Bende cevaben 200 lira beni fakir etmez, sizi zenginde etmez, bu şekilde giyeceğim, göndermeyeceğim ama hiç yakıştıramadım dedim fakat kısa keseyim mevzu daha uzun detaylar var ama sizleri yormak istemiyorum. göndermeye karar verdim, Iban no verdim, ürünü gönderdim bana gelen cevapta, ürün istediğiniz şekle getirildi peşin kargo ödenerek tarafınıza kargo yapıldı kalan bakiye olan 200 TL'yi ödeyeceğinizi teyit edin yazılmış.

Bende madem düzeltildi ve kargo yapıldı gelsin bi göreyim öyle kalan bakiyeyi öderim diye hayal edip kendi kendimi düşünürken ertesi gün ürünü beklerken tekrar bir mail daha geldi. "Tayt lastikli modele çevrildi, istediğiniz değişiklikler yapıldı. Kalan bakiye ödendiğinde ürün gönderilecektir." Kaldı ki forma sökülüp ön parça tekrar basılıp dikilmesi, dikişleri fermuarı sök tak olayları kumaşı, formayı kötü etmiştir, taytıda lastikliye çevirmek olmaz, ben daha önce başka taytta denedim olmuyor, direk belden lastikli dizayn tayt olması lazımdı. Askılının askısını söküp lastik takmak onu belden lastikli tayta çevirmiyor. Böyle mi yapıldı bilmiyorum da. Paranı gönder al malını, para göndermeden mal yok der gibi. Gelen mail beni ayrıca üzdü. Bende tekrar bir mail attım, bu şekilde bir değişiklik, revize istemiyorum, ben para iadesi yapacaksınız diye ürünü gönderdim, bana gönderin malı alın paranızı dediniz bende öyle yaptım benim teyidim olmadan formaya işlem yapmışsınız. Artık o formayı keyifle giyemem, tadı tuzu kalmadı bu işin diye yazdım iade yapmazsanız tuketici kanunlara göre hakkımı arayacağımı belirttim.

Gelen cevap şu şekilde;
Aynen kopyala yapıştır.
"Yazıklar olsun ki, sizin siparişinizi işletmeme aldım. Tehdit bir suçtur. Ve bu yaptığınız çok ayıp.
Haram zıkkım olsun emeklerimiz size. Bunca insanın ahını aldınız burada. 2 tane siparişi size kim yapar acaba.. Sizin gibiler yüzünden zaten bu işletmeler zarara uğruyor..
Bir daha bizimle sakın irtibata geçmeyin ve yazışmayın.. Kendi cebimden yaparım ben ödemeyi. 200 tl insan değilim ben..
SAKIN CEVAP YAZMAYIN BİZE.."

Artık gerisini siz değerli dostlara bırakıyorum. Ben bu camianın içinde yıllardır varım, beni bilen bilir, tanıyan tanır, Anlattığımda eksik yok fazlası var. Koskoca KİPEO firması, nasıl bir mailler, nasıl cevaplar hayretler içindeyim. KİPEO'dan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kaldı ki, diğer markaların formasını da kullanmış, yıllarca tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum. Bariz bir farkla KİPEO ürünleri, taytının kendisi, pad kalitesi diğerlerine göre çok geride ve bunun yanı sıra fiyatları da daha yüksek.

Gidin başka yerden sipariş edin, firma adı, marka vermiyorum dileyene özelden verebilirim ama KİPEO tavsiye etmiyorum. Ben bir daha asla bulaşmayacağım ve bir çok kulüp, bisiklet gurubu tanıdığım var her mecrada yaşadığım bu hadiseyi dile getireceğim.

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bir formaya 600Tl istedikleri an herşey belli olmuş bence. O nasıl bir rakam !?!

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hepsinin yazışması var. Saklayacağım, hiç hoş şeyler değil, çok üzücü oldu, yıprandım bir forma siparişi yaptırana kadar.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@soneryen geçmiş olsun
@BerkEvren bir set takım, hem yazlık hem kışlık olsa gerek. Başka bir şey gelmiyor aklıma.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
En az 3 takım yapabildiklerini ve bunun için de 600 TL ödeme istemişler pazarlık edip 400'e anlaşmışlar galiba @Mustafa Zeybek @BerkEvren
geçmiş olsun :(
Bu arada farklı bir firma vardı adı aklıma gelmedi malzeme kalitelerini falan beğenmişlerdi keşke onlara başvursaydınız markayı bulunca eklerim birazdan buraya
Not: JordanRed var hocam okuduğum yorumlar +'di birdahakine bakabilirsiniz

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soneryen gerçekten sinir bozucu bir durum, ve sanki şaka gibi bir mail.. Geçmiş olsun..bende bu ara forma arayışında idim, özel tasarım filan değil Sora ve Kipeo arasında alternatif olarak yine son kurtarıcı olarak çeşit azda olsa decahtlon diyordum . Decahtlon malum hepimizin bildiği müşterisini üzmeyen kurumsal bir sporcu mağazası, Sora duyumlarım çok az ve nadirende olsa sıkıntılardan bahsedilmiş, ama Kipeo resmen öldürmüş(firmayı suçlamamakla beraber maillerde dönüşü sağlamakla yükümlü arkadaş uslübü ile medeniyet fakiri bir şahıs olsa gerek)
Yine kaldık galiba yurtdışı arayışlarına

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren sipariş verebileceğim bir link vs varmı acaba,Atilla bisiklet satıyor ama Anadolu yakasında ve Atilla takımı baskılı ayrıca. o yüzden onu eledim...teşekkürler

@soneryen suçlular ama kendilerine güçlü muamelesi yapmışlar, meblağ 400 yada 600 önemli değil deme lüksü kimsede yok sonuçta para öyle kolay gelmiyor, hele asgari ücretin 1600 olduğu dönemde ... Benim merak ettiğim mail yazan kişi şirket içinde yetkili biri değil ise sizin şirket yetkililerine dönüşünüz oldumu ve size cevapları...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Yurtdışından özel olarak yaptırdığım alt üst formalarım geldi dün 30 dolar gibi bir fiyata alt üst takım alıyorum. Gümrüğe de takılmıyor 135 tl ye alıyorum toplam yani. Ve bu adam Türkiyede olduğu halde hem 200 tl alıp hemde 1 tane yapmam diyor. Böyle oldukça kimse ürün almayacak bunlardan ve batacaklar yakında. Ne diyim sizede geçmiş olsun gerçekten.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Firmanın sahibi Belçikalıdır.Bu alaturkalığı öğrense yerin dibine geçip, telafi etmek için uğraşırdı.Atölyede çalışan,, siparişlere bakan bizim insanımız ise pişkinliğiyle üstte çıkmakta bir maharet var sanıyor....

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Sora gerçekten çok kaliteli.

@EnesKlf07
Toplamda 400 lira hatta 600 dediler 400’e anlaştık

@bilalfidanboy
Mail yazan kişi bayan ve fabrika müdürü yazıyor email titlesinde. Yazdıklarını hem pozisyonuna hemde bir bayana hiç yakıştıramadım.

@cazci
Kipeo sahibimi belçikalı. Keşke mailine ulaşsakta haberi olsa

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@soneryen

@soneryen

Şunu yazmamış olsanız size daha farklı bakacaktım, ama şimdi elimde değil, sizin de kendi içinde tutarsız biri olduğunuzu düşünmeye başladım.

@soneryen

@soneryen

yine, benzer çelişki.

En son yazdıklarınız da adamların sabrının son damlasını taşırmış görünüşe göre;

@soneryen

Artık adam nasıl sinirlenmişse lanet okumuş. Sabır taşmış, belli.

Üzücü bir durum, hep söylediğimi söyleyeyim: Keşke hiç yaşanmasaymış.

Bu şunu da ekleyeyim (yine üzerime yürünecek farkındayım :D) Bu tip şikayet başlıklarında kendini %100 haklı, karşıyı da %100 haksız olarak gören tarzda başlıklar bana pek samimi gelmiyor malesef. Tamam pedalsaşım sizsiniz, otomatik olarak acınızı paylaşmam, tabiki sizin yanınızda olmam gerek ama adamları çelişkili ifadelerinizle bu ağır ifadeleri size söyleyecek kadar zorlamışsınız.

Burada firmanın tek hatası, siparişin ilk gelişindeki yanlışlıklar. Ki firma bu yanlışlıklar için size yardımcı da olmuş, "iade almıyoruz, bunlar custom ürünler, üzgünüz" dememiş.

En son yazdıkları ağır paragrafın hata olduğunu düşünmüyorum. Mecbur bırakılmışlar, sabır kalmamış

Tekrar geçmiş olsun yaşadığınız üzücü olay için

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Mali adresini ver direk mailleri atayım sana kendin oku karar ver ben kendimi haklı göstermedim veya göstermeye çalışmadım o en son yazilanı benim yazmam gerek ama ben o seviyeye asla inmem mailleri okursan anlayacaksın yoksa benim bu tarz polemiklerle girmem egom yok

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam konuşmaları buraya koyarsan daha iyi olur, bence bu tarz ciddi mağduriyet içeren başlıklarda delillerde kullanılmalı. Onun dışında sizin adınıza üzüldüm, bu cevapları size yazan firma yetkilisi artık nasıl bir insan merak ediyorum doğrusu.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
serkan yine her zamanki gibi yanlış detaya takilmissin. Mobilden yazdım çelişki yok kısa kısa yazdım. Kimseyi çileden çıkarmadım yazışma ortada hep sükûnet korudum . Sabrını tasirdigimi düşündüğün mail den önce kendi aralarında yazışmaları silmeden bana mail atmışlar şaşırmamak elde degil onu okuduğumu görünce olmuş olabilir

@TORUKOJİN

Mali atayım bakın onları burada olmaz her türlü delil niteliği olarak veririm

Benim hatam olan herşeyi kabul ederim

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kendi cebimden yapacam ödemeyi diye ajitasyon yapmaya çalışmış galiba maile cevap veren. Bu benzetmemden dolayı konu yanlış yerlere çekilmesin ama tabiri caizse işi çingeneliğe dökmüş o çalışan, benim tespitim bu.

• Beğen

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
türkiyede bir şey yaptırlmaz alıunmaz bisiklet sporu için söylüyorum bunu,bana ister kızın ister eleştirn bu benim şahsi düşüncem,bir çok tecrübe yaşadım gördüm,arkadaşlar imkanız var ise iç lasitğe kadar yurt dışından alın derim,forma konusunda sanrım şu an en düzgün yer exuma gibi gözüküyor onlarda pek iş yapmıyor sanrım bilgim yok ama,geçmiş olsun sizede diyeyim

ayrıca şunuda beliritmek isterim bu firmlar olsun başka firmalar olsun yurt dışı bilindik marklar ile hiç alkası olmyan keismde tayt yapıyolar bir nalini bir santini bir wermac gibi ürünleri alın kaşrılştırn kesim dikim hep farklı özleikle poc denen ürün ülkemizde üretiliyor deniyor ok yurt dışındaki poc ile bizim iç piyasaya itelenen satılan ürünler hiç bir şekilde aynı değil kesimleri olsun ölçüleri olsun,bu ülkede bisiklet sporu yok arkadaşlar giyim hali ile olması daha zor bişey olanıda direk avrupada satılan ünlü markların fiytları baz alınarak satılıyor,nerden bakarsanız bakın hep bir acitasyon hep bir yalan dolan durumları mevcut,yok o pahalı yok bu pahalı yahu bu kadarmı aciz bir ülkeyiz tekstil ülkesiyiz tekstil,her ne kadar eski si gibi olmasada yinede tekstil ülkesiyiz hali ile ucuz olması lazım gelir iken dayamışlar fiyatları yersen vede yiyoruz :)

• Beğen

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Türkiyede bisiklet ile ilgili olan herşey gibi forma işi de sıkıntılı, kendime 1 afet forma bastırmak için resmen çile çektim. En sonunda Jordanred firmasında olumlu ve kaliteli sonuç elde ettim. Herkese de tavsiye ederim, firma personelleri çok ilgililer.