Kim takar bisikletçiyi

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
ya da şöyle soralım; kim sevmez bisikletçiyi?
Trafikteki araçlar,yayalar,seyyar satıcılar,oltalı balıkçılar,ido;)
Şunu anladım ki bir bisikletçiyi yine bir bisikletçiden başkası sevmiyor.
Ha! kepapçı ve kuryeleri saymazsak motosikletçilerin de sempatiyle baktıklarını söyleyebiliriz.
Dün akşam Eminönün'den Kadıköy'e geçtim.Gerek bakışlar gerekse inip binerken insanların tehammülsüz sıkıştırmaları bana hiç cesaret vermedi vesselam..

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:) öyle abi.Geçen trafikte kavga ettik.Adamın biri benimle aynı hızda gidiyor.Yolda sağ şeritte beni sıkıştırıp duruyor.Bende ayağımla dayanamayıp tekme attım arabaya indi napıyon sen falan dedi.İşin iyi tarafı benim lastikler somunluydu :D 16 anahtarı bulamayınca ingiliz anahtarı koyduydum çektim çantadan ne var lan şıkıştırıp duruyon ya canımı sıkma benim falan dedim üstüne yürüdüm :D korktu gitti :D

Fatih Özçetin

Aktif Üye
Tepki
72
Kesinlikle haklısınız ya bende yoldan gidemiyorum adana da kaldırımdan gidiyorum korkumdan ezilme tehlikesi var ya sizi araçtan saymıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bülent Ersoy'dan geliyor efendim
buyrun :)
"araç diye sana denir" nay nay nay
"senin değerin hep bilinir" na na na nay
"senin her kahrın çekilir" nay nay
"bisikletçiyi sevmeyen ...sün , ...sün "
"bisikletçiyi sevmeyen ...süüüüüüünnnn"

ben yinede herkesin tahmin ettiğini kelimeyi yazmadım.
Onların bize saygısı yoksa da bizim onlara yine de var. :)

Tepki
47
herkes e mutlu hafta sonları devirli pedallar dilerim.
şöyle bir etkinlik başlatsak....
engelli kaldırımları ve geçitleri önlerine , bisiklet ve yaya yolları üzerine park edenlerin araçlarını plakaları ile birlikte resimlerini çekip günün,haftanın,ayın hatta yılın en düşüncesiz en ''hödük'' ( yontulmamış, hala ormanda yaşadığı günlerde olduğunu zanneden; kibarlıktan, görgü kurallarından haberi olmayan insanlar için kullanılan (link). itü den alıntı ) vatandaşı uygulaması başlatsak bir nebze de olsa bu yaraya parmak basmış olmazmıyız...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Ne olacak bu milletin bisiklet nefreti anlamıyorum . Ufak otelimize bir gün bir İtalyan kafile geldi . Bende haftada birkaç kez yaptığım gibi otelin yanına kurdum traineri başladım antremana . Bir anda İtalyanlar etrafıma doluştu . Cep telefonuyla fotoğraf çekenler , Coppi Coppi , Basso Basso diye bağıranlar ; bir an kendimi Mark Cavendish sandım vallahi

Bu adamlar hiç görmemiş deseniz ; alasını görmüşlerdir memleketlerinde . Holandalılar da keza aynı . Bizim millet ise manyağa bak , salağa bak diye karşı kaldırımdan bağırıyor . Her gelen turistle bisiklet sohbeti yapıyorum . Hele Holandalıysa hiç kaçırmıyorum . Bizde ise 6 yaşında çocuk elektrikli bisiklete biniyor. Allah hepsini bildiği gibi yapsın.

Benim yaptığım taktiği uygulamanızı tavsiye ediyorum . Türk Milli takımı forması giyin . Yollarda artık daha çok saygı görüyorum . İnşallah bir memleket düşmanına denk gelmem

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Aktif olarak bisiklete binmeye başlamadan önce hep derdim; "Bu millet adam olmaz" diye...

Şimdi sözümü geri aldım, yenisini piyasaya sürdüm; "Bu millet kesinlikle ve kesinlikle adam olmaz kardeşim"

Yani saygı görmek için, adamdan sayılmak için kodaman mı olmamız lazım, altımıza Q7 jeepler, 3.20 BMW'ler mi çekmemiz lazım illa ki...

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Bir gün bende uzun yoldan yani 150km'lik yoldan geldim şehrin içinde gidiyorum. Yol zaten dümdüzdü canım falan sıkılmıştı. Trafiğin içinde aynı süratle gidiyorum yani bi engel olma durumum falan da yok. Arkadaki adam korna yapıp dururken döndüm "ne var" diye bağırdım. Yani ben kenarda olsam 1 sn zamandan kazanır başka bişey yok. Sağdan yol buldu bastı gitti sonra. İleride ışıklarda takılsaydı güzel bi istişare yapardık kendisiyle ama nasip olmadı :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:D abi böyle bazen sinirden köpürtüyorlar adamı.Adam yukarıda anlattığım olayda üstüme yürüyecek olsa inderecektim kafaya ingilizi akıtıcaktım salağın pekmezini.Bu trafik birgün beni katil edecek ya bakalım,nasip ;)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bundan 15 sene önce İzmir , Menderes - Ahmetbeyli güzergahında ilerliyorum . Karşıdanda bir mobiletli geliyor . O solda , ben sağdayım . Baktım yolu ortalamaya başladı . Üzerime süreceğini anladım . O zaman uzun pompalar var . Bende Don Kişot gibi çektim pompayı . Ne tırsık insanlarmış , korkup kaçtılar .

Birgün yine aynı yolda gidiyorum . Kamyonun biri dibimde havalı kornayı çaldı . Acemilik düştük işte . O gün 40-50 km'yi bacaklarım yara bere kanlar içinde sürmüştüm

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Cem Unden

Forumda ban yemeyeceğimi bilsem onlara söylenecek çok güzel bir çift laf var aslında.Birde kalitesizlik olacak.Ne kendi kalitemizi nede forumun kalitesini düşürmeye gerek yok.

Atakan DEMİR

Daimi Üye
Tepki
63
Bizim milletimizde bu kültür oturmuş seviyede değil ben kendim bisiklet parça imalatçısıyım bazen işe bisikletle gidip geliyorum bazı müşterilerim görüyor bazen al diyor deliye bak arabanmı yokda bisiklet biniyosun al diyorum burdan yak bindiğim bisiklet adamın kendi üretimi hala bana delimisin bisiklete biniyosun diyor yani anlıycanız bizim bisiklet piyasamız sadece bu işi para olarak görüyor ilerletme geliştirme amacı gütmüyor merak edip elixir cr freni söküp nasıl yapmışlar diya baktığımdada paran çok galiba deniliyor böyle bir memlekette yaşıyoruz bizim bu yaşadığımız olaylar pekde garip değil yani alışmamız lazım :)

Tepki
47
@Atakan DEMİR

bazen elde olmayan sebeplerle vaz geçilebilir, bazende en ekonomik ulaşım aracı oluverir. ülmemiz insanı bunu ya ulaşım yada garibanlık olarak düşünüyor. oysa gelecek nesiller e verilebilecek en güzel hediye temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakabilmekbuda ancak bisiklet ile olabilir. ülkemizdeki sözüm ona bir çok çevreci hiç bisiklete binmez , heryere araçla yada ne bilim dünyanın kaynaklarını bir şekilde kullanarak gider. petrol platformlarını boykota zodiac botla gider ama bilmezki o yaktığı benzin o platformdan çıkıyor. demek istediğim kendimizi çok kandırıyoruz . yapmak istediğimiz herşey tutarsız olduğumuz için fiyaskoyla sonuçlanıyor. fransa bisiklet turunda insanlar dağlara sıra sıra diziliyop gelip önünden 3 snyede geçecek sporcuya destek vermek için ayazda bekliyor. bizdeki kültür ise bunlar kim ya ne yapıyorlar. deli bunlar , akla bak bisiklete biniyorlar gibi laf atmaktan öteye gitmiyor. daha geçen adana da bir mtb yarışı koşuldu birkaç arkadaş çekim yapmışlar. önlerinde bir türk sporcu düşüyor ve ona sözüm ona düşmesine gülerek moral veriyorlar. ardından yabancı bir sporcu düşmeden inmeye gayret ederken arkadan düşsene .... diyorlar. ve bunuda yapanlar bisiklet sürüp bu sporu sevdiklerini söyleyen bir takım zavallılar. bunları gördükten sonra sana söylenen delimisin lafı bence okadarda büyütülecek bir olay değil. fazlada üzülme derim acizane. çok yazdım ama okumaya vakit ayırdığınız için teşekkür ederim... :in:

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Cem Unden

Ahhh, ahhh
o yollarda 2700 km sürdükten ve Türkiye ye geri geldikten sonra aylarca ellemedim bisikleti vallahi. Nasıl sokağa çıkacağımı düşündüm. kimlerle nelerle karşılaşacağımı.
Kondisyon bisikleti ile idare ettim.
Bilgisayarın karşısında.
:)
kendi çektiğim Avrupa görüntüleri ile. :)

• Beğen

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@M.Burak KARADAĞ
:) levye mi taşıyalım n'apalım.Ama yok o ağır olur,ben biber gazı taşıyorum.
4 ayaklı hayvanlarda işe yarıyo.İki ayaklasında henüz denemedim.Umarım denemek zorunda kalmam.Siz yine de bulaşmamaya çalışın keyfinize limon sıktırmayın.Herkese kazasız,belasız en hoş sürüşler dilerim..:in:

• Beğen

Berk Demirli

Aktif Üye
Tepki
62
Kendine saygısı olmayan insanın kimseye saygısı olmaz.. O Yüzden onların yerinede dikkat etmeliyiz kendimiz için..