Kilom ve bisiklet sevdam

Tepki
0
Foruma yeni üye oldum. Gerçekten çok seviyeli bir forum oluşturmuşsunuz hepinizi kutluyorum. Bir kaç gündür tur fotoğraflarınıza bakıyorum çok etkilendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Bunları okudukça inanın eşim ve ben sizlere çok imreniyoruz. Gezme konusunda fazlasıyla zaafımız var ikimizinde. Yakın bir zamanda arabamızı satıp 1 sene kadar bütçe dinlendirmesi yapacağız :) Bu süre zarfında ve daha sonrasında ikimzinde sevdası olan bisiklete binmeyi alışkanlık haline getirmek istiyoruz. Fakat benim bir sorunum var. Kilo!.

Boyum 177 ve kilom 115. Bir diyet programı uygulamak istiyorum ve aynı zamanda bisiklete de binmeyi çok istiyorum. Bana önerebileceğiniz bir bisiklet var mı? İleriye yönelik düşünürsek dağ bisikleti olması tercihimiz. Sele konusunda biraz sıkıntılarım oluyor. Daha önce kiraladığım bisikletlerde kalça ağrısı gibi sorunlar yaşadım :) Sırf bundan dolayı bisiklete biraz korkarak bakıyorum. Acaba benim gibi birine nasıl bir bisiklet önerirsiniz. Bütçemiz 1200 TL' ye kadar çıkabilir.

Şimdiden önerileriniz için çok teşekkür ederim. İnşaallah en kısa zamanda turlarda hep beraber pedal çevirmek nasip olur. Herkese sevgiler.

Scudo

hüseyin özbay

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Marin
üzülme moralin bozulmasın.1.78 boy 98 kg benim.yavaş yavaş kilo vermeye başladım.hem city bike hemde mtb kullanıyorum hemde canavar gibi çok şükür.yavaş yavaş antreman ve düzgün bir diyetle her şey oluyor.

Tepki
0
İnşaallah düzenli bir şekilde kilo vermek istiyorum. Sigarayı bıraktıktan sonra bayağı bir kilo aldım. Sonrada evlilik derken saldık tabi kendimizi :D

Enduro önerir misiniz? Bu tarz bisikletler daha mı çok yoruyor kullanıcıyı acaba?

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Dostum şöyle açıklayım sana...
1,95 boyundayım. ve 126,6 kiloydum.
Şu anda 1,95 boy ve 110 kiloyum. 45 günde verdim geride bıraktığım kilolarımı..

Kilo vermek gerçektende çok basitmiş sadece listeyi uygula o kadar :D
Anlatıyım hemen. Akapuntur denilen bir yöntem var biraz araştırmışsındır zaten. Kulağının 5 tepkisel yerine küçük iğneli bantlar yapıştırıyorlar ve bir diyet programı veriyorlar. Spor yapmasan bile haftada 2,5 - 3 kilo garanti veriyorsun.... ve çok kolay bir yönbtem benden demesi Günde 6 öğün programın var :D
45 gün sonra 95 kilo olarak görüşmek üzere :)

Tepki
0
Doğru diyorsunuz önemli olan azim tabi. Çok teşekkürler. Artık gidip bir biziklet seçmem gerekiyor :)

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
sevgili kardeşim
çaba sarfetmeden birşeyler yapdan
bilmiyorum ne elde edilebilir
neler yapılabilir, şu dünyada

siz iyi bir yola girmişsiniz
çabalayayım
herm sağlıklı olayım
hem keyif yapayım
hem de bütçemi zorlamayayım diyorsun
akupunctur vs
bunlar elbette faydalıdır
ama
bir terazi var
aldığın enerji = harcadığın enerji

yapman gereken protein desteğini aynı tutmak
karbonhidrat ve yağ ihtiyacını da depolarından harcamak
spor da yaparsan
bir süre sonra yağ kütlen kas kütlesine dönmeye başlar
belki kilo vermiyor gibi görürsün
ama şekle girersin

3 sene kadar önce 70 kilo idim
kollar çıta gibi
göbek mevcut
ne olduysa spora başladım
şimdi 69 kiloyum
ama aynada kendimden utanmıyorum
herkes bana kilo vermişsin diyor
ben de zevkle hayır diyorum kilo vermedim...
vs vs

size kron xc 1000 öneririm
kış dönemi 700ün altındadır
bu dönemi kaçırma

hanımefendi ile beraber 2 adet alabilir ve binebilirsiniz

hayatın ne kadar keyifli olduğunu bir kez daha keşfedeceksiniz
Avrupa yakası pedal grubumuza katılabilirsin
birbirini menfaatsiz seven insanları göreceksin
sevgiler

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
(link)
linki tıklayınız
bizleri buradan takip edebilirsiniz
avrupa yakası pedal grubu

ümit BOZ

Üye
Tepki
15
mesaja gülerek başlıyorum :) Kerem bey 170 boy 128kg idim :) yazın eski heves bisiklete yeniden başladım , pazarları 60 70 bazen 120 km lik turlar yapmaya başladım , 105 kiloya kadar düştüm ama yol boyu abur cubur yiyerek :)

hayri77

Üye
Tepki
16
bir arkadasım da akupunkturla zayıfladı. gercekten kilo vermek için iyi bir yöntem ancak aradan 6-7 ay sanırım belk biraz daha fazla bir sure gecti ve arkadas tekrar kilo aldı. yani kilo insanın metabolizmasıyla genetikle ırsiyetle beslenme alışanlığı ve harcadığı kalori ile de çok bağlantılı. liposuction da bir yöntem mesela ama o da aynı sonuçları veriyor bölgesel yağlar için. belki biraz zayıfladıktan sonra bisiklete başlamak daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayabilir. sağlıklı günler...

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
sevgili kerem sana city bike öneririm hem onları seleleride rahat , yol uzadıkça en rahat sele bile acıtır bunu bil.
kilo vermek irade işi malesef , sen muhtemelen yaptığın yanlışları biliyosundur :D
önce doktor kontrollünden geç , sağlık problemin yok ise diyete başlayabilirsin.
çıkan enerji girenden herzaman fazla olacak ! ana kural bu.!
saat 7 den sonra sadece meyve-elma yemek çok faydalı.!
ben 105 den 89 a 5 ayda indim boy 190 , kendi yeme hatalarımın farkına vararak.
sezonda haftada 3 gün ortalama 80 km bisiklete biniyorum orta tempoda.!

İrade sende , hazır bukadar isteklisin yap şu işi . İlerde dahada zorlanıcaksın .

iyi haberlerini bekliyorum....

Berk Demirli

Aktif Üye
Tepki
62
Enduro dedikleriniz all mountain veya Downhill dediğimiz bisikletler hem fiyat olarak çok uçuk olacak .hemde beklentilerinizin üzerinde bir bisiklet olacak.Hardtail XC bir bisiklet almanızı yani halk arasında dağ bisikleti dediğimiz bir bisikleti tercih etmeniz sizin açınızdan en dogrusu olacaktır. Sele olarakta kendinize uygun rahat bir sele tercih edersiniz.Sevgiyle kalın.

Tepki
0
Herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda zayıflayıp turlara katılmayı çok istiyoruz. Ben çukurlara ve yoldaki bozukluklara pek dikkat edemiyorum o yüzden tercihimi sanırım sağ bisikletinden yana kullanacağım. Hem zayıflatan hemde keyif veren tek şey bisiklet olsa gerek :) Herkese çok teşekkürler. Bisiklet alıp binmek beni heyecanlandırıyor. Sanki araba alıyor gibiyim :D Şimdi sıra bütçemize göre bir bisiklet aramak olacak. Davetiniz için de çok çok teşekkür ederim Mustafa Bey. Ben Göztepe de oturuyorum maalesef belki yolumuz bir gün kesişir.

Sezer Özdemir

Daimi Üye
Tepki
122
Whistlelerin Çeşitli Modellerini Düsünebilrsin Gercekten Saglam Bisiklet