Kilolu olmam yol bisikleti sürmeme engel olur mu?

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
Şehir bisikletimi yolmu derken artık kafama oturdu yol bisikleti almak istiyorum ama kilo sorunum var boy 1.73 kilo 85 çok şişkin olmasamda kilo var , kendimi bildim bileli futbol oynamama rağmen kilomdan kurtulamadım ama korkum şu işe falan giderkende kullanmak istiyorum yol bisikleti sürmek kilodan dolayı daha çok efor gerektirirmi veya kilomdan dolayı büyük sıkıntılar yaşarmıyım bunu merak ediyorum Gideceğim yollar genelde şehir içi ama arada kısa mesafede olsa e-5 e çıkmak zorundayım dönüş yolumda biraz yokuşlu yollar var çok zorlanırmıyım kilodan umarım cevaplarsınız ..

Scudo

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göbek (var ise) ufak bir zorluk çıkarsada çok problem olacağını sanmıyorum
Bencede rahat olun benim kilomda 83 sıkıntı yok

gremlis

Üye
Tepki
75
İsim
Hasan S.
Bisiklet
Orbea
hicbir problem olmaz benim de boy kilo oranim sizinkine benzer (172boy 83 kilo) yol bisikletimle uzun turlara (100Km+) cikiyorum kilomun dezavantajini gormedim diyebilirim. Sadece tirmanislarda yuksek tempoda cikmak isteseniz size engel olabilir ama o da kilo verdikce ve ayaklar guclendikce dezavantaj olmaktan cikacaktir. ozetle, normal tempo suruslerde akar gidersiniz, kimse sizi tutamaz :)

• Beğen
Tepkiler: frkncn

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Deniz A

varla yok arası aslında 2-3 aylık düzenli sporla eritirim cevabınız için teşekkürler

@gremlis
Cevap için çok sağolun gerçekten rahatladım Umarım kısa sürede bu kiloda gider dahada rahatlarım :)

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Bence kilolu insanların yol bisikleti sürmesi çok çok daha kolay mtb şehir bisikleti vs ye göre daha akıcı olduu için daha rahat sürersiniz rahat olun iyi günler...

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Ne demek kendimden biliyorum iyi günler tekrardan bu arada istanbuldaysanız en uygun ve bol çeşitli bisikleti mehmet bisiklet büyükçekmeceden bulabilirsiniz kesinlikle reklam amaçlı söylemiyorum ben ordan mosso cavalier 700 aldım başka mağazalarda 100 liraya yaptıkları bakımları ücretsiz yapıolar mesela öneriyim dedim :)

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Ulaş Çavuşoğlu Biraz yakın olsam düşünebilirdim ama maltepede oturuyorum fazlasıyla uzak :D Öneri için sağol yinede yolum düşerse bi gün bakarım orayada .

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sıkıntı olur, ne demek olmaz! :)
Kanun var kardeşim, hem forumda da kilolu insanların yol bisikleti kullanmasını hoş karşılamayan bir kitle bile var. Ben bunlara vücut kitle endeksi lobisi diyorum :)

Kilon normalin üzerinde olsa da obezite sınırında değilsin. Mutlu pedallamalar dilerim!

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Kuzey Ege
Yorum için sağolun düzenli bir spor hayatına başlıyabilirsem inşallah şu fazlalıklardanda kurtulucam :D sizede iyi pedallamalar :)

@yaboga
Valla abi kilo vermek şart ya ama dediklerine göre bu yol bisikletleri baya sağlam :D umarım tez zamanda göbeklerimiz düz hale gelir :D

@Kuzey Ege Bu arada profilinizi hala açamıyorum :D Farklı tarayıcılardanda denedim olmadı amerikanlar oyunlarına devam ediyolar sanırım :kötü:

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
Ben 89 kiloya kadar çıkıp, bisiklet+yürüyüş ile 82'lere indim şu sıralar, boyumuz aynı. Sonuçta kilodan dolayı kimsenin lastiği baaaaaaaam diye jant üzerine patlamadı :) Ki bu kilolar aşırı değil, merak etmeyin :)

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Onur Arslan
Teşekkürler yol bisikleti hiç kullanmadm ama izlediğim kadarıyla diğer bisikletlere göre biraz daha eğilip kullanılması biraz soru işaretleri bırakmıştı bende o soru işaretide kalktı artık :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kuzey Ege Bu arada profilinizi hala açamıyorum :D Farklı tarayıcılardanda denedim olmadı amerikanlar oyunlarına devam ediyolar sanırım :kötü:

@Batu54 Aslında geçen uyarman iyi oldu, uyandırdın beni. Akabinde çocuklara talimat verdim, bakın hesabımı zorluyorlar, güvenlik önlemleri arttırılsın dedim, güvenlik koridoru oluşturulsun dedim, sağolsun yaptılar. Artık hiç göremezsin :) evin tepesinde helikopter bile dolaşıyor o derece! :D

• Beğen
Tepkiler: Batu54

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
@Batu54 Ha evet pardon, "eğilme" sorun yaratıyorsa onu bilemem, dikkat etmek lazım. Yol bisikleti ve gidon olayını unuttum :) Ben şehir kullandığım için aynı sürüş pozisyonu düşünüp "niye sorun olsun ki" diyordum :)

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
Fazla kilolar yol bisikleti için sorun olmaz. Ama
Yol bisikleti fazla kilolar için büyük sorun olur.
Tüm fazla kiloları yok eder ona göre :)

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
Oturdugum yeri asagiya indirsem yine cok egilmek zorunda kalirmyim acaba denemek lazim aslinda en iyi cevap oyle olucak sanirim

@scitakoglu alisabilirsem kisa zamanda yok eder insallah :)