kilo verme sonrası

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
Herkese selam.Arkadaşlar mayısın 12sinden beri kilo vermeye çalışıyorum.Başlarkenki kilom 95ti.ve bugün 14 temmuz salı 71 kiloyum:cool: :D Bu olayı haftada 2 gün akşam 2 saat koşma ve 5 gün bisiklet sürme ile başardım.kilo verdikten sonra bisiklete bindiğimde en çok neye seviniyorum bilin bakalım??seleye oturduğumda arka lastiğim inmiyor:D:Dinsanın fazla kilolarından kurtulması kadar güzel bişey yokmuş bunu anladım.iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Can Sonbay
Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Azmin için tebrikler.
Bundan sonra seni daha zoru bekliyor: "Ömür boyu bu kiloyu korumak".

Halen olduğun kiloya alıştıktan sonra daha da mutlu olacağına eminim.
Başarılar, sağlıklı ve mutlu günler. :)

• Beğen
Tepkiler: ahmett.01

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@ahmett.01

Tebrikler. Dogrusu cok kilo vermissiniz. Biraz hızlı olmus, 2 ayda 24 kg.

Boyunuz kac ?

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@ahmett.01

Azminiz için tebrik ediyorum ama diğer arkadaşlarımızın dediği gibi biraz hayatınız ile kumar oynamışsınız. Ben de 102 kilodan 80 kiloya indim, ama tamamen doktar kontrolünde oldu ve yaklaşık 10 ay kadar sürdü. Bilmişlik yapmıyayım ama bana soracak olursanız, kendinizi iyi hissediyor bile olsanız bir doktora görünüp kan değerlerinize baktırmak yerinde olacaktır.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Tebrik ederim.
Tahminen ikinci sevindiğiniz şey de daha rahat yokuş çıkmaktır? :)

• Beğen

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
@behcetatinc

evet kabul ediyorum birz hızlı oldu ama böyle olmasaydı ben hayatta kilo veremezdim.ve doktorada gittim gayet sağlıklıyım.
bu arada boyum 1.82

• Beğen
Tepkiler: sebo

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
170
@ahmett.01

dostum kilo vermene çok sevindim ama anormal hızlı kilo vermişsin; vücut ağırlığının yaklaşık %15 ini kaybetmişsin!
kilo kayıplarında vücuduna ve özellikle kalbine yeni duruma adepte olması için zaman tanımalısın. yukarda arkadaşın da belirttiği gibi hafta da 1 kilo bilimsel bir eşiktir. sen normalden 3 kat daha hızlı kilo vermişsin. ve maalesef kaybettiğinin çoğu mevcut kas varlığın ve aslında sadece su. seni temin ederim çok riskli ve ölümcül bişey yapıyorsun. özellikle kalbini çok yıprattığından eminim. üstüne üstlük kalbini yormaya devam ediyorsun; koşuyorsun ve bisiklet biniyorsun.
bence doktorunu değiştir. herhangi bi diyetisyene gitsen bile sana buna benzer şeyler söyleyecektir.
kilo vermenin ne demek olduğunu biliyorum ki defa çift haneli kilo kaybı deneyimim oldu. bunları moralini bozmak için söylemek için söylemdiğimi bilmeni isterim ki en hafif tonda söyledim zaten. bence bi uzmana tekrar görünmelisin. kilo vermek için hiç acele etme, emin ol azimliysen zamanla zaten istediğin kiloya düşersin zaten.
son olarak bu işlerin kaidesi gerçektende şudur: ne kadar hızlı verirsen o kadar hızlı alırsın!!

• Beğen

harunkenan

Üye
Tepki
56
Bir arkadaşım askerde 3 ayda 86 kilodan 72 kiloya indi. İzine geldiğinde tanıyamamıştık. Doktora gitti, ona da herşey normal demişlerdi. Şu anda hala aynı kiloda sağlıklı ve mutlu yaşamına devam ediyor.

• Beğen

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
arkadaşlar evet kilo kaybım hızlı oldu ama.ben bunu aşırı aç kalarak felan yapmadımki.gayet normal yemeğimide yedim.2 porsiyon yiyorsam 1-1.5 porsiyon yedim.ve hergün aksatmadan en az 2-3 saat spor yaptım.şu an gayet sağlıklıyım...

• Beğen
Tepkiler: felis911

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar hızlı vermiş diyorlar, doğrudur, ama bazen çok aşırı kilo varsa hızlı vermede sorun yaşanmayabilir. Bazı insanlar değişik olabilirler ve hızlı kilo verme daha iyi sonuç verebilir.

İşinizin zor kısmı şimdi başlıyor gibi, devamlı olarak herşeye dikkat etmeniz ve rehavete kapılmamalısınız.
Eğer 2-3 sene kadar kilonuzu muhafaza ederseniz hayat boyu korumanız kolay olacaktır.

Tepki
15
Tebrikler, harika bir azim.. Ancak vermek kadar kiloyu da korumak önemli, diyeti ve sporu birden bırakmamak gerekiyor..

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Hızlı ama baya etkili olmuş anlaşılan.Şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz? Hergün yaptığınız sporu yavaş yavaş azaltıp sonra sabit bir tempoda tutmayı mı?
Benim de boyum 1.83 m , geçen sene bu sıralarda bisiklete başladığımda 103 kiloydum şimdi 83 kilodayım.Bir 6-7 kilo daha verdim mi tamam olacak herşey.Hepsi bisiklet sayesinde.İyiki başlamışım..

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
Ahmet kilo verdiğine sevindim inşalah birdaha eri almazsın.Sen bisiklette ant. yaparken Adana sokaklarına lastik kokusu kalmamıştır artık :D

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
@Fırat Ayanyan

valla öylle ya.yokuşlar insana daha bi güzel geliyor sanki.bide şu seleye oturduğumda arka lastik inmiyor ya o bambaşka bişe:D:D