Kilo ve yaş sorunu yol bisikleti sürmemi engeller mi?

Fatih Emir

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
Büyüklerim kardeşlerim ben bir süre önce bisiklet sürmeyi bir spor haline getirmeyi düşündüm ve yol bisikleti almayı düşünüyorum ama benim yaşım 12 biliyorum çok küçüğüm ama bisiklet sevdasının yaşının olamdığını düşünüyorum hemde kiloluyum kilolarımı vermek isityorum hareket edip sizce 12 yaşında olmam yol bisikleti sürmemi enegellermi sorunlarla karşılarşırmıyım lütfen yardım edin yaz sonunda bir sorun olmazsa bisikleti alacağım.

• Beğen
Tepkiler: FerroMuratti
Scudo

FarukE

Üye
Tepki
13
İsim
Faruk
Bisiklet
b'Twin
@Fatih Emir yardımcı olmamız için ilk önce bütçeni söylemen gerekir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Güzel kardesim, Yasim 12 diyorsun ama 16 olarak üye olmussun. Herhangi bir nedeni varmi?

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve edge35

Lotusan

Üye
Tepki
26
İsim
Ömer
Bisiklet
b'Twin
Ne için süreceğine bağlı kardeş zayıflamak için ise şehrin yollarında daha kullanışlı olan mtb sürmeni önerebilirim senin için daha iyi bir seçim olacaktır inşallah dilediğin bisiklete kavuşursun

• Beğen
Tepkiler: Fatih Emir

edge35

Üye
Tepki
41
İsim
Muhammad
Bisiklet
Sedona
@FarukE
Hangi bisiklet dememiş, aklıma gelmeyen birşey varsa bilemem fakat bütçenin önemki olduğunu düşünmüyorum.

@Fatih Emir Yol kullanmadığım için hangi sorunlarla karşılaşırsın bilemiyorum ama bildiğim kadarıyla eğer fazla kiloluysan yol bisikleti sorun olabilir. Tabi bu benim bildiğim, eminim daha iyi bilenler yarsımcı olacaktır.
Birde konu adını değiştirirsen daha iyi olur, Yas 12, yol bisikleti, yardım lazım. gibi mesela. İnsanlar ne için yardım olduğunu anlasın

• Beğen

Fatih Emir

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
büyüklerim o zaman biraz daha açıklık getireyim boyum 1.57 biliyorum küçüğüm kilom ise 80 falan çok küçüklüktne beri kiloluyum hem tur yapmak eğlenmek istiyorum okuluma falanda bisikletle gideceğim hemde yememi düzenleyip bisiklet sürüp kilo vermek istiyorum kilom çok fazla yaşıma göre çünkü hani 1. si benim boyumda yol bisikleti sürülebilirmi 2.si yokuşları falan geçtim hani normal bir yolda veya bisiklette kilomdan sıkıntı çıkarmı

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Kilon ve boyun sürüşe engel olmaz kesinlikle, bu şekilde kilo veren niceleri var da... Bence en güzeli MTB bisiklet... Hem okula sağa sola da onla gideceksen daha rahat olur. Yol bisikletini her yerde zapt etmek kolay olmaz düşüncesindeyim. Ucuz yollu bisiklet ile de kilolarını verebilirsin. Bunda senin sürüş pozisyonun, pedal devrin ve yapacağın mesafe önem taşıyor.

• Beğen

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih Emir Öncelikle bu sporu hedef olarak seçmen çok iyi.Bisiklete başlamak,türünü seçmek,doğru beslenmek ve bilimsel antrenman yöntemleriyle düzenli yapmak şartıyla sana çok yararlı olacaktır.
Batı da 5-6 yaş grubunda yol bisikleti yarışları yapılırken,bizde herkeste" dağı görmemiş dağ bisikleti"kullanma hevesi aldı yürüdü.
Konya bisiklet sporu tarihimizde önemli bir şehirdir,zaten düz bir coğrafya.Bence yol bisikletine başla.Ama deneyimli bir ağabey yada bir antrenörden yardım alarak boy ve kilona uygun giriş seviyesi bisikleti seçmelisin.
Iyi haberlerini bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: amd ve Fatih Emir

Fatih Emir

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
@cazci Çok saol abi benim bisiklet süren bir akrabam var ondan biraz yardım alacağım ve bu forumda güzel yardım eden abilerim olursa belki daha güzel olabilir bana bu yazıyla biraz daha istek verdin saol.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
Bir cevapta ben patlatayım yukarıda bir arkadaş sana olacağı söylemiş halen gelişmektesin boyun uzayacak ve 2 yıl sonra o bisikleti kullanamayacaksın ve yeni boyuna uygun bişi alacaksın bunlar problem değilse yol bisikleti bu iş için biçilmiş kaftan kilo 80 demişsin ben 138 kiloyu gördüm bir dağ bisikleti aldım 125 e indim yola geçtim hedefim 100 e kadar inmek ilk etapta ve ben bu kilo ile daha hiç problem yaşamadım eğer çok sert arazilerde sürmeyecek isen yol bisikleti şahane he tabi dağ bisikleti rahat yol bisikleti rahatsız ama bunu ilk kez tadacak biri için aradaki farkı bilmeyeceğinden bence yol bisikleti kullan hiç bir sıkıntı yaşamazsın ilerde bakarsın 2 bisikletin olur duruma göre binersin iyi bir plan ile 3 ayda 10 - 15 kilo vermemen için ( biraz azaltarak söyledim ayda 4 kilo idealdir ben diyetisyenimin yalancısıyım) hiç bir sebep yok.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat Cömez

valla murat bende gördüm yaş 16 yazıyor,ama küçük kardeşimize göre kadro olurmu ,yol kadrosu , boyu1.57 ,birde kilolu imiş,babası onu bir diyetisyene götürmeli ne yiyecek doktor onu söyleyecek,annesi ona göre yemek yapacak ,evde cips felan yemeyecek ,festfood 'u unutacak.

@yaboga

doğru ,boy 1.57 ,2 yıl sonra boyu uzayınca kadro küçük gelecek.

@Lotusan

boyu uzayacağından küçük kadro mtb alacak ,daha sonra 14 yaşında yol alacak ,ama 18 yaşında boyu uzayacağından ikinci bir yol alacak. bu işler aşama aşama 12 'de başlar ise 18 'de fırtına olur .

herkesin ekonomik durumu çocuğunun boyu artacağından yol kadrosuna yetmeyebilir.

Fatih Emir

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
bu arada yaşımı 16 yapmamın amacı 12 yaş olarak girdiğimde yaşınız çok küçük diyor benimde hani burada birilerinden yardım almam lazım sizin gibi abilerimden ondan dolayı 16 yaptım

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yaşın forum için sıkıntı olmaması lazım. akıllı uslu yazdıktan sonra 12 olmuş 18 olmuş farkmaz. Tabii yaşını başını almış insanlar bile dengesizlik yapıyor, yapıyoruz.

sen ilk etapta bi mtb ile başla bence. birden yol bisikleti yorucu olabilir. veya maddi durum sıkıntı değilse kadro boyu ufak bi yol bisikleti ile de başlanabilir. ağırlık da sıkıntı olmaz. ilk başladığında bir ay içinde 4-5 kilo direk verirsin zaten.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fatih Emir

yukardaki mesajlarımı oku,boyun artacak ,ailenin ekonomik durumu iyi ise sana yol alır 1.57 boyun, kadro çok küçük olacak,(bilen birisi ile bisikletçiye git )ayrıca diyetisyene babanla git ,kilo fazlan var, doktor sana 1 haftalık beslenme programı yazacak,annende onu uygulayacak.forumun 12 yaşında en küçük sürücüsü olursun, sebat et derslerinide aksatma, boş vakitlerinde akraban ile pedalla.

Fatih Emir

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
ben 12 yaşındayım sormayın büyükleirm 16 yazıyor ama 12 yaşındayım evet sorum şu.Yol ve yarış bisikleti kullanmak istiyorum ama sanki yaşım küçükmüş gibi geliyor belki boydan olabilir boyum 1.57 yani sizce başlasam bir sıkıntı çekermiyim?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fatih Emir

foruma girdiğinde yaşın çok küçük yazıyor ise,forum kuralları gereği,sen yaşını 16 yaptın,ama dürüst olduğun için 12 yaşımdayım dedin bizi aydınlattın ,

Yol Bisikleti - Road Bike

Boy Kadro Boyu (cm)
155 - 165 48 - 51 cm

forumu araştırdığın zaman bulursun boyun 1.57 sana 51 cm kadro lazım,

(link)

ayrıca akrabanla git,kilitli pedala sonra geçersin ,önce normal pedal kullan,(düz pedal )
kesin olarak akraban ile sür yola uzun zamanda alışırsın ,düz yolda akraban seni çalıştırsın ,trafikte değil,bisiklet yolunda süreceksin.yapıp yapamam anca sele üstüne geçtiğin an ilk ne hissettiğinle doğru orantılı yani alakalı.

Fatih Emir

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Kron
birde bir şey soracağım yol ve yarış bisikleti diyelim alırsam eğilirken çok çok zorluk çekermiyim? veya bir süre sonra alışırmıyım bana bir katkısı olurmu gövdedeki kilolarımı eritmek için

BF Okuru

Üye
Tepki
2
önce bir şehir bisikleti almalısın bence. 12 yaş ve 80 kilo yol bisikleti için çok fazla
sürmeye sürersin yolu da bi şeye yaramaz