Kilo Alalım Güçlenelim

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşlar aramızda illaki kilo almak isteyenlerde vardır ondan dolayı Cem Unden abi min tavsiyesi ile bu konuyu açıyorum.
Yaşım:16
Boyum:175 cm
Kilom:50 kg
Hedef Kilom:65-70(boyum uzamazsa; uzarsa daha da fazla)
Hedef Tarih:20 temmuz
Hedef Süre:3 ay
Alınması Gereken Kilo: 15 kg
yani ayda 5 kg almam lazım.
20.05.2013 tarihinde tartılıp kilomu bu başlığa yazacağım.
(link)
günlük 2600 kalori almam lazımmış burdaki hesaba göre.
ideal kilomda 70 miş ama bence 65 yeterli.
burdaki hesaba göre günde 1642 kalori harcıyormuşum.
(link)
burdanda ideal kilom 64 çıktı.
(link)
evet şimdi nasıl kilo alacağız sorumuz bu?
yaklaşık olarak günlük yaşantımdan bahsediyim.
sabah 7 lerde uyanırım.
7:45 de servise binerim binme yerim 300 m(kendi tercihimden dolayı ters taraftan binsem 100 m oluo :D)
8:10 da okuldayım. 2 tane tost yerim.
8:30 da ders başlar işte öğlene kadar gider.
beden dersi olduğu gün ez az 1:30 saat basketbol oynarım.(beden olmasada 30 dk)
öğlen bir döner+ çikolata+ meyve suyu içerim
günde litre kadar su tüketirim.
son derse gider böyle
haftada cips ıce tea yaparım.
saat 16:15 de evdeyim
17:00 de yemek yerim miktarı değişir
sonra bilgisayar televizyon gidip gelip yemek yemek atıştırmak.bazen dışarı çıkıp basketbol vb.
hafta sonu cumartesi pazar tamamen şınav, mekik , koşu yani kardiyo ve dayanklılığa bağlı basketbol antrenmanım var.
ancak kilo alamıyorum hep 50 yim önerileriniz nedir?

Scudo

Oğuz22

Daimi Üye
Tepki
52
Bisiklet
Bianchi
Kardeşim o zaman bisiklete 3 aycık ara vereceksin.Yağ miktarı yüksek karbonhidratlı şeyler tüketeceksin Ense yapmaya bak :D

• Beğen
Tepkiler: observer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Günde 6000 kalori ve 300 gr protein almalısın diyeceğim gençsin yakarsın ama!!sen profesyonel vücutcu değilsin elbet kilo al ama kas olarak almaya bak.bunun'da yolu spor yaparak olur basketbol oyna elbet ama ancak boyunu uzatır ve bacak kasların gelişir.ama dersenki nba ligindeki adamlar gibi antrenman yaparım veya yapabilirim oda size kalmış.anladığım kadarıyla bünyen o yaşdaki her genç arkadaşımız gibi yakıyor metabolizma yavaşlatıcı bitkisel ilaçlar ve takviyeler var ama!!!yinede bir uzman yardımı alman en güzeli yani sana ben burdan desem bunu ve şunu yap doğru olmaz benim vücuduma göre olan antrenman sana uymaz (vücut geliştirme işinde olan arkadaşlarımız beni daha iyi anlamışdır.) zamanla ilerleme kaydedeceksin elbet

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bence de kilo almaktan ziyade kaslarını güçlendirmeye bak , fitness yap , core training yap . Duruşun sağlam olsun , hacimsel olarak kas kazanmak yerine kaliteli kaslar oluşturmaya çalış .

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
hacim konusunda bilgiliyim artık forumda açılan bir konu sayesinde.adını tam hatırlamıyorum ama bir abimiz hacimli kas sadece plajda +puan kazandırır demişti.
şu anlık şöyle yemeyi düşünüyorum.
kahvaltı:2 adet tost+yarım litre m.suyu/süt + bal reçel vb. + fındık/ceviz/badem vb
öğlen yemeği: 1 adet döner + 2 adet tost + yeteri kadar içeçecek :D
eve geldim ilk yemek yani akşam yemeği: çorba+ pilav/makarna + ne olursa işte :D
gece yemeği(yeni icadım) saat 23 gibi :ekmek arası atıştırmalık vb.
günlük zaten 2 şekerli en az 3 bardak çay içerim.
bazen 3 litre ıce tea + 300 gram cips yediğim oluyor ama 3 gün karnım şişik kalıyor bir zararı var mıdır acaba ? :D

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@emircan Başbuğ06

Kilo alalım , güçlenelim demişsin . Şu beslenmeyle güçlenmekten ziyade , yağ çuvalı olursun , dübük bir şey olur çıkarsın .

Kilo alsan da almasan da gelecekte çok sorun yaşarsın . Kalbini bitirirsin , bu yediklerinde dolayı kabızlık falan da vardır sende . Önce sağlıklı nasıl kilo alırsın ,onu araştır . Şu yediklerinle anca intihar edersin

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
tamam merak etmeyin böyle beslenmiyorum sadece böyle beslenmeyi düşünmüştüm ki iyiki uygulamadan önce buraya yazmışım :D
edit:ama 2 haftada 1 ıce tea ye abanıyorum :D 2 haftada toplam 5 litre ıce tea içerim ama bir gün(artık hangi güne isabet gelirse) 3 litre içerim.

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Yahu rejim yapanlar bu konuya girince bir kötü oluyormuş. Arkadaşın sorununun çözümü yemek yemekten geçiyor! Keşke böyle bir problemim olsaydı da , şöyle 3 ay diye kilo derdi olmadan doyasıya bir ziyafet çektirseydim mideme :)

• Beğen
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
gece yemeği(yeni icadım) saat 23 gibi :ekmek arası atıştırmalık vb.

gece yemeği ne yav güldürme abi :D

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Ozan Güner

Yemek yemekten geçiyor ama sağlıklı yemekten geçiyor.
Öyle tostla, çikolatayla kilo alınmaz.
Alınır da yağ alınır, o da bi işe yaramaz. Sabah müsli ile vs. düzgün bir kahvaltı. Öğlen öyle döner falan değil. Evden gidecek sağlıklı yemeklerle öğle yemeği. Akşam da ev yemeği yemesi gerek arkadaşın. Düzgün miktarda karbonhidratını da alacak, proteinini de alacak...

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
zaten kantin yemekleriyle doymuyorum evde 4 ya da 2 tane ekmek arası götürüyorum.ama ev yemeği götüremem galiba.ancak kantine makarna ve çorba satılıyor acaba onlardan yesem olur mu :D bu arada makarnaya ketçap mayonez in yararı zararı var mıdır?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emircan Başbuğ06

Sakın olmaz olurmu heleki mayonez aman ketçapda öyle evet makarna onsuz olmaz ama ben bile artık makarnaya katmıyorum ketçabı bir kere fast food alışkanlığınız varsa uzak durun coca cola ve türevi zırvalıklardan uzak dur.bol bol balık,taze ve mevsiminde yine aynı şekilde meyva bunun dışında kilo almak istiyorsun bol bol karbonhidrat ve protein ve yağ ağırlıklı beslenmelisin.çikolata ve benzeri şeyler tok tutar yiyemezsin ve ekmek kesin uzak dur yada kepek ekmeği tüket tam buğday ekmeği olabilir.yumurta mesela aşırıya kaçmadan tahin,pekmez,bol bol kuruyemiş olabilir.taze sıkılmış meyva suyu bu ve benzeri besinler çok daha önemli bide yaptırabilirsen bir test var onu yaptır hormonal denge testi gibi birşeydi tükürük bezlerin ve testestoron seviyesi ne durumda gibi.

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
Asitli şeyler, nitrojen dengeni bozar. Normalde sağlıklı halde iken proteinlerin böbreklerinden atılmasın diye negatif bir elektrik yükü böbrek kanallarını örter. Proteinler de negatif yüklü diye kanda dolaşmaya devam ederler, süzgecin öteki tarafa geçmezler. Asitli şeyler yersen bu denge yavaş yavaş bozulur yediklerini kaybetmeye başlarsın.
Yeşil, taze, ekşi ve sebze başlıklarıyla tarif edebileceğimiz gıdalardan daha çok yersen kilo alabilirsin. Sadece enerji içeren beyaz unlu, nişastalı(kuru fasülye de bu başlıkta değerlendirilebilir maalesef, nötr sayılıyor) gıdalarla alsan da, vücudunda tutamazsın.
Belki zayıf olmanın sebebi hızlı çalışan tiroidindir, lahana mesela tiroid hormonunu azaltır. Sırf kilo alıcam diye yemen metabolizmanı yavaşlatır. Sen doğal beslenmeye çalış, sağlıklı gıdaların hazır paket halinde kantinlerde pek rastlanmadığı gerçeğinden kafan karışıyorsa şaşırmam.

• Beğen

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Toros
Tabi ki, fakat yağlar tamamen gereksiz değil, ideal kiloda olan birinde %10 %15 bulunmalı ki,hazırda bulunan[karbonhidrat ağırlıklı] enerjisini tüketince,depoda enerjisi olsun :)

• Beğen

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
Kahvaltı/

1 bardak light süt karışımı Pekmez ya da bal (155 kalori)
Lor peyniri (85 kalori)
Muratbey light kaşar peynir 100 gr (243 kalori)
2 tam yumurta + 1 beyazı (225 kalori)
1 haşlanmış patates (100 kalori)
Domates ve salatalık (25 kalori)

Toplam - 833 kalori
------------------------------------------------------------
11:00/

1 ton balığı (152 kalori)
1 elma (60 kalori)

Toplam - 212 kalori
12:00/

1 Porsiyon Kaşar Peynirli Makarna (425 kalori)
Süt karışımı ETİ Lifalif Yulaf ezmesi ve keten tohumu (350 kalori)
Fıstık (560 kalori)

Toplam - 1385 kalori
12:30/

Turp ve 1 havuç (61 kalori)

Toplam - 61 kalori
13:30/

1 porsiyon mercimek çorbası (386 kalori)
1 porsiyon Pilav (326 kalori)
Haşlanmış tavuk göğsü (256 kalori)
Mevsim salata (130 kalori)
1 kase yoğurt (95 kalori)
1 portakal (50 kalori)

Toplam - 1243 kalori
15:00/

1 elma (60 kalori)
Kuruyemiş (500 kalori)

Toplam - 560 kalori
17:00/

2 yumurta (160 kalori)
1 ton balığı (152 kalori)
1 portakal (50 kalori)

Toplam - 362 kalori
18:00/

1 bardak light süt karışımı yulaf ezmesi (155 kalori)

Toplam - 155 kalori)
20:00/

1 Porsiyon Kaşar Peynirli Makarna (425 kalori)
2 elma (120 kalori)

Toplam (545 kalori)
20:00 - 21:00 arası İdman/
23:00/

1 kase süt, pekmez karışımı 10 adet cici bebe kombini (400 kalori)
Muratbey light kaşar peynir 100 gr (243 kalori)

Toplam - 643 Kalori

GENEL TOPLAM KALORİ - 6009 KALORİ (Kcal/Kj)

Hardline Nutrition Progainer (Karbonhidrat)
Kullanım Şekli:
1 porsiyon (170 gr) 500 ml süt ile karıştırılarak, öğünlerden sonra ve antremandan hemen sonra olmak üzere günde 1-2 porsiyon alınır.

http://m1304.hizliresim.com/18/q/mbvuq.jpg

UNUTMA; Günlük harcadığın kalorinden 2 katını alacaksın!

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
aslında uygulanabilir bir program ama öğlen 4:15 de ev de oluyorum yani ondan önce adam gibi yemek yiyemiyorum okulad ve peynir zeytin de yemiyorum birde yediğiniz yumurta sayısı fazla değil mi? yani 2 den sonra fazla gibi geliyor bana.ayrıca göğüs kası anrenmanlarınız nedir? ben şınav+ sırt üstü yatarken ağırlık kaldırırken yapıyorum birde göğüs yayı var gliba

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@emircan Başbuğ06Tüketilen yumurta az aslında, verdiğim program home tarzı dumbell ile yapılabilen antrenmanlardır eknomik düşünerek fitness'a o kadar para vermek istemeyeceğinizi düşündüm zira öğrencisiniz. Bu programı geliştirip, azaltılabilir bütçeye göre. Verdiğim bu program ile 2 ayda istenilen değere yaklaşabilirsin günlük 6009 kalori çünkü. Antrenman öncesi protein, antrenman sonrası karbonhidrat tüket.

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
peki ton balığı - lor peyniri ni listeden çıkarsam yerlerine ne koyabilirim?kaşar peynirinde sorun yok :D

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@emircan Başbuğ06
Lor peynirinde peynir altı su fazlasıyla var protein amaçlı. Ton balığı da çok etkili çıkarmamanı şiddetle tavsiye ediyorum. Bütçen iyi ise her öğün 1 muz götür.

• Beğen