Kilitli Pedal

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Aydın Hiçyılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Aydın Hiçyılmaz

  Aydın Hiçyılmaz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2009
  Mesajlar:
  227
  Beğeniler:
  131
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Arkadaşlar atolye başlıkları içinde pedal için özel bir başlık bulamadığım için konuyu buraya açtım. Eğer bir yanlışlık yaptıysam moderatör arkadaşlardan düzeltmesini rica ederim.

  Benim sorum kilitli pedaller ile alakalı olacak. İki adet kilitli pedal üzerinde karar veremiyorum. Bunlardan ilki SHIMANO 105 PD-5610 KİLİTLİ YOL BİSİKLETİ PEDALI, diğeri ise EXUSTAR EPS-R EPR 70 YOL BİSİKLETİ PEDALI. Shimanonun ağırlığı 240 gr ve yaklaşık 94 TL. Exustar ise 159 gr ve yaklaşık 100 TL. Ayrıca Exustar'ın materyali Alu, CrMo. Hangisini tavsiye edersiniz.

  İlerde daha iyi bir bisiklet içinde daha iyi kilitli pedallar düşünüyorum. Bu konudada iki pedalı karşılaştırmanızı rica ediyorum. Birincisi SHIMANO DURA ACE PD-7800 PEDAL ve ikincisi EXUSTAR EPS-R CARBON - TITANIUM YOL BİSİKLETİ PEDALI. Dura ace 240 gr ve yaklaşık 149 €, Exustar ise 93 gr ve yaklaşık 199 €. Aslında fiyatdan çok kalite ve hafiflik önemli. Ona göre değerlendirirseniz sevinirim.

  Ayrıca bu kilitli pedaller dışında bildiğiniz ve Türkiye'de satılan başka daha iyi kilitli pedaller var ise onlarıda söylerseniz sevinirim. Fakat biri antreman bisikleti biri ise yarış bisikleti için olacağı için yukarıdaki gibi iki ayrı kalitede bahis ederseniz sevinirim.

  İyi forumlar.