Kilitli Pedal-Destege Ihtiyacim Var.

h.cevik

Üye
Tepki
2
Arkadaslar yurtdisindayim. Trek DS 8.3 marka bisiklet aldim. Uzun yol yapmak icin aldim bisikleti. Kilitli pedal onemliymis uzun yol icin, performans icin. Almaya niyetlendim.
Kilitli pedallari arastirdim ama hala bilgiye ihtiyacim var. Kilitli pedallarda tek cift olayi varmis. Ben bu noktayi anlamadim iste. Pedallarin bir yonu kilitlenebilen yani kilitli pedal ayakkabisi ile kullaniliyor diger yonu ise normal ayakkabi ile mi kullaniliyor? Yoksa pedallarin bir tanesi normal pedal digeri kilitli pedal mi oluyor? 1 hafta 10 gun icinde bisiklet icin bir kac parca alacagim. Kilitli pedal da listemde ama bu konuda yetersiz bilgiye sahip oldugum icin hata yapabilirim secimde. Ne tur pedal ve ayakkabi onerirsiniz? Marka model olarak belirtirseniz benim icin daha iyi olacak. Ayakkabi ve pedallar icin 40- 70 dolar arasi butcem var. Amerika` dayim. Burada biraz daha ucuz malzemeler. Bunu da goz onune almanizi isterim.

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Öncelikle çift yönlü pedalların yapısı ; Pdalın bir tarafı kilitli, diğer tarafı düzdür.Gerektiğinde kilitlemeden düz tarafa basabilirsin.Yada normal bir ayakkabı ile sürmek istersen yine kilitsiz tarafı kullanabilirsin.Ama ben 2 tarafıda kilitli hafif bir pedal almanı öneririm. Shimano M-540 bir örnektir.Ama Çok daha fazla seçenek bulabilirsin.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
bisikletçilerde satılan özel paratı var. çift tarafıda kilitli olan bir model alın ve ayrıca satılan aparatlarından temin edin.bu aparatlar pedalın bir tarafına spd özelliği ile kilitleniyor ve düz pedal kullanımına olanak veriyor.kilitli pedal kullanımına tam olarak alıştığınızda çıkarır çift yönlü kullanırsınız...

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
bu konuya abone olayım bisikleti aldığımda.bende sizden destek alırım:) ama öncelikle düz pedal ile biraz bisikleti sürüp kondüsyon yapıp sonra spd ayakkabı ve kilitli pedal olayına geçmek istiyorum.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
ama demiş olduğunuz rakamlara hem pedal hem ayakkabı ve hemde spd pedalı kiltsiz hale getiren aparatı almanız pek mümkün değil gibi diye düşünüyorum ya internette çok araştırmak lazım yada kelepir düşürebilmek

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
konuyu yanlış yere açmışsın vites ve çekiş sistemine açmalıydın

h.cevik

Üye
Tepki
2
Arkadaslar 60 USD ye Sidi Sierra MTB ayakkabi aldim. TR fiyati 105 Euro. Pedal da yakinda gelir. Forumda yeniyim. Forumu tanima firsati bulamadan konu actim. Yanlis yere acmis olabilirim.