Kilitli ayakkabı

Tepki
27
Merhabalar

Arkadaşlar almayı düşünüyorum ama kullanışlı mı bir zorluğu gerekliliği var mı şehir bisikleti sürüyorum

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir
Scudo

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Bende kilitli pedala geçtim. Faydası performans başta olmak üzere çok fazla. Örneğin bacakların ön kısımlarındaki kaslar yok gibiydi kilitli pedaldan sonra gelişti. Sadece basarken değil, çekerkende güç uygulanabildiği için ister istemez performans artıyor.

Sadece yürüme hızına yakın hızlarda zor oluyor. Bi sefer düşme tehlikesi atlattım. Ayağından çıkaramayıp olduğu yere yatanlar var biliyorum onun için bende yavaş hızlarda ve dur kalklı zamanlarda en az bir pedalı geçirmiyorum.

Kısaca tavsiye ederim.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@ali bayrak

ben forumdan bi arkadaştan ikinci el 80 liraya Scott almıştım. deltanın sitesinde 110 TL civarında olanlar var değişik markalardan.

Ama Türkiye'de ucuza pek yok. Büyük şehirlerde mağazalara gidip alma imkanınız varsa pazarlıkla ucuza alınabilirler diye umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: ali bayrak

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
decathlon'dan aldım sıyah b'twın marka. rahat bır ayakkabı. yururken fılan zorlamıyor. ben aldıgımda fıyatı 86 tl ıdı yanlıs hatırlamıyorsam.
kullanan bır kac kısı daha tanıyorum onlarda cok memnunlar...

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Serkan Demir

Hocam o da işe yaramadı. İlk kullandığım gün durmak için solpedalı çıkartmıştım. Bisikletin tekeri kaldırımın köşesine sütünce dengem bozuldu sağa doğru düştüm :D
Hiç beklemiyordum, çıkartmayı bile deneyemedim ayakkabıyı :D

• Beğen

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
ben 145 liraya deltadan northwave rocker aldım. numara birtek onda vardı :D son derece memnunum. pedallarımda m-520 hepsi 200 liraya mal oldu geçiş bana.

birde ilk gün bisikletçinin önünde kilit almaya gittiğimde düşmüştüm. daha o gün 2. kez kullanıyodum rahat çıkıyodu ama ayağımda spd olduğunu unutunca düz çekmeye kalktım direk sol dizimin üstüne düştüm. bizim bisikletçilerde daha ilk defa görüyolar tabi, bak bu çok tehlikeli hep düşersin bunla falan dediler. bende normalden daha güvenli dedim bak şimdi sen bilmezsin diye anlatmaya başladı amcam :D daha ilk defa görüyo spd pedal halbuki :D

sonuç olarak ben tavsiye ederim. :) kullanımı rahat yaylarını gevşettiğindede sorun olmuyo :)

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Toros

padelın geçme yerlerinin sertlik ayarını biraz yumusatınca da kolay cıkıyo iyi oluyo

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@ali bayrak

biraz pahalı ama uygun elbet bulunuyor. umarım ayak numaranız büyük değildir. ben 46 giyiyorum çok zor bulmuştum. ikinci el denk gelince forumda kaçırmadan almıştım. mtb için olanlar normal spor ayakkabı gibiler ancak yol bisikleti için olanlarla yolda yürümek imkansız gibi.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Demir

Tamda bunu sorucaktım bende 46 numara giyiyorum. Bulmak mümkün olur mu dicektim ki siz ben soruyu sormadan cevabı vermişsiniz :) Teşekkürler..

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@Tamer KAMIŞLI

rica ederim ne demek

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
http://www.dutchbikebits.com/image/cache/data/38828-500x500.jpg
benim pedal düz+spd;
hangi türünü alsam iyi olur?

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@ali bayrak

hesaplı olsun dersen shimano m520 derim hem kullanışlı hem uygun fiyatlı.
http://spdpedals.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/shimano-m520-spd.jpg

bir tarafını platform olarak kullanmak isterseniz ise şu aparatlardan alabilirsiniz
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/SM-PD22.jpg

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
teşekkürler serkan bey. çift taraflı pedal ver elimde zaten.ayakkabıyı hangi tür almalıyım?bisiklet hybrid
whistle guipago.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@ali bayrak

normal kullanımada uygun bir ayakkabı almanı öneririm hem çok dikkat çekmiyor hem bisikletten inince yürümek kolay oluyor.

• Beğen

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar bende geçmek istiyorumda sanırım ayakkabıyı netten sipariş vericem normalde 44,5 giyiyorum. Bu değer spd ayakkabıda farkeder mi?

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@Burhan Özyılmaz

normal spor ayakkabı ile aynı diye biliyorum

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
@Serkan Demir
İnşallah öyledir gerçi daha almayı düşünmüyorum ama bir bilgim olsun yine de sağol...