kilitli arka amartüsör ?

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
kilitli arka sispansiyon fiyat bilen varmı acaba konudan bahsedilmiş ama 50 ytl gibi bir fiyat geçiyor emin olan varsa çok sevinirim saygılar,,,

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ben o fiyatlara kilitli arka amortisör görmedim... Yay olabilir ama amortisör yok benim bildiğim...Yani gerçek amortisör gibi çalışan birşeyden bahsediyorum...

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
@H.Çağrı
Haklısınız banada ilginç geldi imin olmak istedim o zaman tornacıda yaptırıp alimünyum bir parça taktıracam 350 liralık bisiklete 500 liralık kilitli amartüsör takmak da saçma sabit parça fikri nasıl çok yoruyo arka amartisör ne kadar yayı sıksanıda esniyor bisiklet.

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@güneysanat
sabit parça kaynatmak yerine havalı bir amortisör alıp biraz fazla hava basarsanız hem gereksi yere esnememiş olur hemde sert darbelere karşıda çalışmış olur kilitli amortisörden daha uygun fiyata bulabileceğinizi düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: kcuk_

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
(link)

kilitli amortisörü veya aortisörü kaynatmayı ben de düşündüm.ama en mantılkısının 4000db gibi yüksek potansiyelli yay alıp iyice sıkmak olduğuna karar kıldık:)

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
biraz pahalı ama FOX'un terelogic arka süspansiyonları var darbeyi alttan almadığı sürece çalışmıyor.Yani bisikletin üstünde zıpla her şeyi yap yaylandıramıyorsun ama alt taraftan darbe alınca çalışıyor.Biraz pahalı bi süspansiyon ama çok güzel :D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
1. Terelogic değil Terralogic.
2. Fox'un değil, Specialized'in. Artık Fox bu teknolojiyi kullanamayacak.
3. Kaldı ki zaten bahsi geçen sistem Terralogic değil, arka amortisörlerdeki bu sistemin adı; Pro Pedal.
4. Fiyat? ;)

landie

Üye
Tepki
1
Arkadaslar,
Iki hafta once Scott Spark bir kadro aldim; uzerinde DT Swiss'in Lock Out'lu bir
arka amortisor modeli var. Gecen hafta sonu daha ilk biniste sacma bir
sebepten dolayi gidon uzerindeki kumandasi kirildi; :boese157: cok nazik bir
plastikten yapilmis. Aslinda kumanda ile beraber gercekten de cok iyi calisiyor,
fakat her biniste "aman kirilir mi" diye stress cekilmez diye dusunuyorum; daha
fiyati ile de ilgili bir bilgi de gelmedi o ayri tabii.

Bu yuzden de DT Swiss'i sokup Fox veya RockShox almayi dusunuyorum.
Gordugum kadari ile Trek ve Merida cift amortisorlu modellerinde FOX RP23
isimli bir model kullanmis; bunlardan kullanan var mi acaba?? Bu ProPedal
denilen sistem gercekten de Lock Out'un yerini tutabiliyor mu acaba??
Agirligim da 90-92 kg arasi degismesi de iyi bir secim yapmami gerektiriyor.

Daha baska onerisi olan var mi acaba??

Selamlar,
Umit

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ümit merhaba
Pro Pedal teknolojisi bu sistemler içinde en iyi çalışanı diye iddia edilir (ki ben de bu iddiaya inanırım).
Bir tavsiyem (link) (Mountain Bike Reviews) sitesini ziyaret edip merak ettiğin arka shocklar hakkında kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini okumandır.
Bir de YouTube'da arka shocklar ile ilgili çekilmiş videolar var, onları izleyip sistemin gerçekten verimli çalışıp çalışmadığını görebilirsin.

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Halil abi fox bu teknolojiyi kullanamayacak demişsin neden?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@koraymalkoc

Terralogic'in patenti Specialized'e aitti. Fox bu teknoljiyi kullanarak üretim yapıyordu (ön amortisörler için). Ancak şimdi Specialized bu kullanım hakkını Fox'tan aldı ve sadece kendi bisikletleri ile kullanılabilecek Future Shock markası altında amortisör üretimine başladı. Bu teknolojiyi de orada kullanıyor.

Bu arada Future Shock sadece Specialized bisikletler ile kullanılabilecek çünkü boğaz ölçüsü farklı.