kıbrıs yapalım mı?

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
arkadaşlar kıbrıs yapan var mı bisikletle?
kıbrısa gitme düşüncesi birden hoşuma gitti
öylesine yazayım dedim

merak ettim konu açtım
sonu ne olur önemli degil

forum cafeye de yazarım da burada popüler olmak daha kolay

kıbrıs ada turu güzel olur derim
ama ben gelemeyebilirim baştan diyim

mesaj sayım : +1

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç
Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@kerem seckin

Sevgili Kerem ada gezisi için konu başlığı aç derken hiç böylesine bir başlık beklemiyordum. Başlangıç noktası her halde İstanbul olacak. Peki rotamız nasıl olacak? Bir sorunda Akdenizi nasıl geçeceğiz? Benim aklıma gelen bisikleti traktör veya kamyon şamreline bağlasak, arka yantın tellerinin yerinede pervane kanatçığı şeklinde özel yapılmış teller taksak. birde rüzgardan yararlanmak için surfçülerin kullandığı yelkenlerden kullansak. Böylece Taşucundan Girneye gideriz. Hatta yolada yanımızdan geçecek olan fribota tutunup bir süre o şekildede gidebiliriz. Ben calışmalara şimdiden başlıyorum. Herhalde çıkmaz ayın son perşembesine hazır olurum.

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
bende başlık kerem başlık dedi diye adalar diye bir başlık arıyorum adalar turu düzenledikte kıbrıs kaldı :D:D:D
gerçi ben erkek olsaydım bisikletle dünya turu yapardım :D
neyse
umutlarımız tükenmedi ileride inşallah karavanla dünya turu yaparım olmadı türkiye turu oda olmadı istanbul :D
sanırım ben bu gidişle avcılar turu yapacağım :D

• Beğen
Tepkiler: SEYYAH OZİ

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hah tamda bana göre bir tur bu turu kaçırmam mümkün değil
Hem hep istemişimdir Denizliye gitmeyi
Rotayı Denizli üzerinden cizelim
O işi de Orhan abi halleder .
Birlikte köyüme de uğrar bol meyvelerini hüpletiriz
Ama hangi meyve mevsiminde orda oluruz bilemiyorum.
:in:

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Orhan Kılıç

abi süper fikir:D sonra da bisikletforum olarak konaklamalı atlantik okyanusu büyük okyanus turlarınada başlarız

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
kıbrıs için yanılmıyorsam artık pasaport gerekiyor. pasaport gerektiğine göre kıbrıs yurt dışı uçuşu sayılacak. yurt dışı uçuşların da da bagaj sınırı 20 kg falan oluyor. bisikleti ve ıvırı zıvırı bisiklet kutusu içine koyarak bagaja verseniz ucu ucuna 20kg bir şey tutar zaten. çelik kadrolu ağır bir bisiklete sahip olmadığınızı varsayarak konuşuyorum :)

geri kalani özellikle küçük ama ağır eşyaları da el bagajınıza yüklersiniz. ordan da rahat bir 5-6 kg aradan sıvışmış olur. kaldı ki kilograö başına 10 lira gibi falan bir ücret ödeyeceksiniz ola ki fazla çıkarsa.

kıbrıs bisikletle oldukça zevkli olacaktır. zaten ince burun gibi innaılmaz doğal güzellikteki bir yere yolun patika olması sebebiyle millet arabasıyla giymiyorr. bisikletle çok zevkli kat edilebilcek düzlük bir parkur.

ince burun değil de tam tersi istikamete, adanın diğer ucuna giderseniz, limasol muydu neydi adı, işte böyle garip isimlere sahip köylerin bulunduğu yerlere gelirsiniz ki buralar alabildiğine portakal bahçeleriyle bezelidir. yol boyunca durup durup turunçgil yiyeceksiniz. başkent lefkoşa ve girneyi gezdiğinizi varsayarsak geri kalan adanın orta kısmında bir şey yok, aslında var ancak iyi bir hazırlık yapmanız gerek. çok şeritli otoyolların muazzam otoyolların bulunduğu, modern şehir anlyışına göre yapılmış çoğu yol, mavi hatydı yeşil hat mıydı işte adı her neyse oranın içinde kalıyor. diğer bazı yollar ise cephe bölüklerine yakınlığı sebebiyle silahlı kuvvetlerin denetiminde. hatta çok iyi hatırlıyorum bir keresinde asker bana dur demişti ve bende durmadım, bir daha dur dedi gene durmadım, bir daha dur dediğinde silahını da doğrulttu, bende durdum :) böyle bir anı işte :p

bu arada kıbrısta çok ucuz bir paraya bir haftalığına, mercedes ya da o tarz bir araç kiralayabilirsiniz. benim hatırladığım fakirler mercedes..vs kullanırken zenginler jeep, land rover tarzında ama daha çok amerikan malı dodge, cryler..vs gibi markların modifiye edilmiş arzi araçlarını kullanıyorlardı. tabi bu dediklerim benim adada kaldım 1996 yılından aklımda kalanlar. o zamanlr beyaz eşya da çok ucuzdu. sharp marka buzdolabı, mitsubishi televizyon, zanussi çamaşır makinesi gibi tr de olmayan cihazlara sahiptik.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@Orhan Kılıç

:)
walla bi sinirle açtık başlığı öyle nazire olsun diye pınara ama
yine de olur mu olur??:)

uçakla değil de güney bir ilimizden feribot yok mudur kıbrısa?
çınarcığa atlar gibi atlasak gitsek? walla arabanın arkasına koyarım bisikleti önce mersin sonra kıprıs:)

pınar daha kendi başlığında oyaladursun :p
(link)

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
mersinden arabalı gemi var, bisiklet için ücret alacaklarını sanmıyorum. ben binmedim ama bide katamaran şeklinde, çok daha hızlı kıbrısa giden gemilr var. bunlara da paket, kutulu oacak şekilde bisiklet konabilir belki? son sistemi bilmiyorum, yıllar geçti

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@kerem seckin

Eğer Türkiyede bisiklet sürmek istemiyorsan araba ile Mersine gidip yorulup benzin masrafı yapmaya gerek yok. Buradan atlarız uçağa Lefkoşada ineriz. Turumuzu yapar döneriz. Sıcağa dayanıklı olmayanlar bu işe hiç heveslenmesinler. Özellikle Lefkoşa çok sıcak. Yürümek bile zor. Benim gördüğüm Kıbrısta içki çok ucuz. Marketlerde export Yeni Rakı 12.5 TL ydi. Freeshopta ise 2 şişesi 22 TL, yek şişesi 15 TL ydi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kıbrısa gitmiştim ve Nufus cüzdanı ile de girirlebiliyor ki ben uçakla gitmiştim
Ayak bastı parası vardı o zaman 50 Tl mıydı neydi
Taşucundan Feribotlarla gidildiğinde ayakbastı parası alınıp alınmadığını bilmiyorum.
Sıcaklığa gelince Tam istediğim gibi bi sıcakları var Orhan abinin ilgisini içkiler çekmiş
Benimde ilgimi çeken Denizi Böcekleri olmuştu Tam kolleksiyonluk böcekler var
Kertenkeleleri 15 - 25 cm aralığında örümceklerinin çapı 8 cm çekirgeleri 10 cm dahada sayabilirim amaaa dikkat edeceğiniz bir teş şeyvar oda yakarca
3 mm boyu olan sivrisinek türü bir yaratık gece uyutmaz sizi sanırım bu böceğin iğnesi kalın batırınca acıtıyo :D

En çok sevdiğim şeyi ise denizi Girnede özellikle kayalık bölgelerinde dev havuzlar oluşmuş 4 - 5 mt derinliğinde atlaması dalması ve balıkları seyretmesi ayrı bir zevk

BU TURU YAPMALIYIZ BEN SİZE KAŞİFLİK YAPARIM DENİZ VE DOĞA BENDEN SORULUR :D

Not: Gece hayatı, Kumar ve içki hep uzak olduğumdan nerelere gidilir bilemem orasıda bu işten anlayanlara kalsın :D

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
sen misin büyükadaya gidemeyen diyip
'ada'lı abartı bir başlık açalım dedik
konu ciddiye bindi :)

orhan abi rakı fiyatları süpermiş sırt çantalarını biraz büyütür öyle gideriz.

birol hocam national geographic gibisin maşallah :) senin tecrübelerden yararlanırız orada börtü böcek konusunda

gece hayatı demişsin o da bizim işimiz. :D
şimdilik bizim hanım buraya üye olmadığına göre atıp tutmak serbest:D :D

diger taraftan fiyatlara baktım girne taşucu gidiş dönüş 100 lira
ama tabi mersine gitme masrafı da var diğer taraftan

uçak biraz kasılırsa 60 liraya kadar var. galiba o daha iyi fikir.

kalacak yer durumu nasıldır? şöyle pansiyon misali

walla pınar büyükadaya gidemeden kıbrısa ayak basarsak sürpriz olmaz :D :D

Cool_uzak

Forum Demirbaşı
Tepki
544
Birol gercekten benım kafadansın sen.. Keremde guzel fıkır baslık açmış. Kıskanıyorum ne guzel rahat planlar yapıyorsunuz en azından baslayabılıyorsunuz.Ben daha hayatımı yasamaya baslamadım. İstanbula tıkılıp kaldım. Bu gece içip dagıtsam iyi olur hazır taksime bara da cıkıyorken ıyı olacaktır..
....Sanırım bır sure forumları takıp etmezsem de ıyı olur.Bu şekilde depresyona yakın duruyorum.

Kıbrısa gıdıncede cadırda kalın.Ne pansıyonu. oteli.. Oyle oteldepansıyonda kalacaksanız zaten ucaga atlayıp tatılegıdın yada orada bısıkletkıralayın ve turu oyle yapın. Kımse yavrucuklarından ayrılmakıstemez sanırım. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kerem seckin

Çok yönlü olmak lazım değilmi :)

Arkadaşlarım bana taktıkları lakaplardan birkaçı,

Gece balık ve piknik gezilerinde doğayla iç içe yağmur çamur denlemediğimden RAMBO :D
Okulda hocaları dize getiren soru ve cevaplarımla PROFESÖR :D
Aklıma geleni çılgınlığı düşünmeden yaptığım için DELİ :D
İşime verdiğim önem ve sevgiden İŞ KOLİK :D
Denizde su altından yüzüp arkadaşları suya çektiğim için JAWS :D:D
Tüm bunların dışında kalan zamanlarımda yaptığım heykel Yağlı boya resim ve karikatür.
Bisikleti de araya sıkıştırıyorum.
Bu arada nedense hiç boş vaktim olmuyor...

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@birolcakir

konu başlığımıza reklam da aldık :D :D
bekar hanımlara duyurulur diyosun :)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Kıbrısa en son geçen yıl gitmiştim. Ayakbastı parası yok. Pasaportla çıkış yaparsan seyahat harcı ödüyorsunuz. Nüfus cüzdanı ile çıkışta hiçbir masraf yok. Pansiyon konusunda Kıbrısta yaşayan okul arkadaşlarım yardımcı olurlar. Bununla beraber her ihtimale karşı çadırlarımızada yanımıza alalım. Uyku tulumuna gerek yok. Orada her akşam yiyip içip tüketeceğimiz içkilerin parası ve yanımızda getireceğimiz içki ve sigaralarınkini göz önüne alırsak bu gezi bize uçak bedavaya, yeme, içme ve konaklama ise Türkiyedekinden ucuza gelir. Not: Geçen yıl yolcu beraberinde getirilebilen içki ve sigaralarda miktar indirimine gidildiğinden bir miktar kaybımız olacak ama onuda Kıbrısta su yerine rakı içerek kapatabiliriz. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kerem seckin

Bunun reklamımı olur hocam :D

Çekilmez biriyimdir.
Aşırı titiz temiz bazen ben bile kendimi çekilmez bulurum :D
Ev tertemiz olmalı mutfak tertemiz olmalı bir tane bulaşığa kıl olurum.
Birde ormana gittiğimde tam tersiyimdir Üstüm yırlımış bir yerim kesilmiş umursamam

Sanırım bu bebekken düşme sonucu geçirdiğim beyin travması etkileri
Belliki kalıcı hasara yol açmış :) Bir kulağım tamamen sağır diğeri %40 sağır :D

Not: Evli ve 3 kız babasıyım (cennetlik sayılırım)
Eşim beni iyi tanır titiz birisi olmasaydı zaten 15 yıldır eşim olmazdı :D
Erken evlenip yol alanlardanım.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
birol hocam allah bağışlasın ne güzel :) darısı bize.

orhan abi benim pasaportun süresi doldu. nüfus cuzdani ile girmek derken pasaporta gerek yok mu demek orayı tam anlamadım.

bir de nasıl bir zamanlama yapalım ? uçak biletini birkaç ay önceden ayarlamak lazım tabi.

rakı konusunda destek oluruz :) su misali benim tüketim de

sami ulus

Aktif Üye
Tepki
31
geçen ay gittim bisikletle tur yapacaksanız aksamları yapın çok sıcak yada bisikleti çıplak sürün

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@kerem seckin

Keremciğim,
Pasaportu unut. Pasaport kontrolde sıra sana gelince nüfus cüzdanını çıkapıp bankonun üzerine koyuyorsun polis memuru cüzdanı alıp bilgisayarda işlemleri yaptıktan sonra sana bir kart veriyor. Hamili kart vatandaşımızdır yazan kartı Ercan Havaalanında pasaport kontrol polisine veriyorsun karta damga basıp sana geri veriyor. Çıkıştada kartı damgalıyor. Yani nüfus kağıdı + kart pasaport yerine geçiyor. Kıbrısta bisiklet sürmek istiyorsan en geç Nisan ayında gitmek gerekiyor. Eğer ciddi olarak öyle bir organizasyonu düşünürseniz şimdiden biletleri almak gerekir. Geziyi iyice beleşe getirmek içinse gidişte araba parçası, bilgisayar parçası, dream box, elektrikli küçük ev aletleri götürüp satabiliriz.