Keşan DOÇEK, Viyana'dan Moena'ya. "Bir Öykü-Bir Bisiklet Turu"

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Hakan Eşme tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Eşme

  Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeniler:
  6.163
  Şehir:
  Keşan
  Adı:
  Hakan EŞME
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  [​IMG]

  Keşan DOÇEK'in 18-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında Avusturya'nın Viyana kentinden İtalya'nın Moena kasabasına "Bir Öykü-Bir Bisiklet Turu" adı altında gerçekleştirmiş olduğu bisiklet ekspedisyonuna ait görüntüleri.

  Faaliyet Avusturya'nın başkenti olan Viyana'daki "Askeri Tarih Müzesi"nde başlamış ve Orhan Yeniaras'ın "El Turco" romanında bahsi geçen ve İtalya'nın Moena kasabasına "Türk Bölgesi" adı verilmesini sağlayan "Balaban Hasan"ın takip ettiği yol izlenerek İtalya/Bozen kentine geçilip oradan da Moena kasabasındaki Balaban Hasan'a ait olduğu öne sürülen anıtın önünde sona ermiş ve ardından Moena Belediye Başkanı ile görüşülüp iki halk arasındaki karşılıklı dostane duygular dile getirilmiştir.

  Kısaca faaliyet: "Keşan-Viyana-Leoben-Wagrain-Zell am See-Jenbach-İnnsbruck-Bozen-Moena-Keşan" güzergahında gerçekleşmiştir.

  (Öykümüzü yeniden anımsatmak gerekirse: Balaban Hasan adlı Osmanlı Subayı bilindiği üzere II. Viyana Kuşatması sonrası İtalya'nın Moena Köyüne yaralı olarak ulaşıyor ve hayatının geri kalan bölümünü orada geçirip; o zamanki köy halkını derebeylerin baskılarına karşı silahlandırıp onlara yardım ediyor ve köy halkı tarafından da çok seviliyor. 1683 yılından günümüze de bölge "Türk Bölgesi" Moena da "Türk Köyü" olarak anılıyor ve her yıl yaz aylarında bölgede yaşayanlar Türk kıyafetleri içinde, ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara dökülüp "Türk Festivali" düzenliyor.

  İşte biz de "Balaban Hasan'ın atıyla geçtiği bu yolu demir atlarımızla geçip olayı yerinde yaşamak istedik ve faaliyetimizin adına "Bir Öykü-Bir Bisiklet Turu" dedik.)

  Keşan DOÇEK olarak ulusal alandaki faaliyet ve organizasyonların yanında, uluslararası alanda da 20 kişinin katılımıyla oldukça kapsamlı bir etkinlik, planlandığı şekilde hiç bir aksaklık olmadan gerçekleştirilmiş olup; bu faaliyet kurum olarak kazandığımız deneyim, birikim ve ekip ruhunun canlı bir yansımasıdır.

  Avrupa'nın ortalarında ve sık kullanılmayan rotalar üzerinde pedal çevirip kamp yaparak bu faaliyetin aksaksız ve mükemmel bir ekip uyumu içinde gerçekleştirilmesini sağlayan, ülkedeki olağanüstü hal nedeniyle geri dönmek zorunda kalan; işleri nedeniyle katılamayıp da gönülleri bizimle büyük DOÇEK ailesine içten ve sonsuz teşekkürler ediyoruz.

  Keşan DOÇEK kurumsal kimliğiyle dünyanın dört bir yanında faaliyet yapacak bir birikim ve deneyim ile Keşan ve DOÇEK adını sadece yerel, ulusal ve bölgesel değil tüm dünyaya tanıtmak için yeni faaliyet ve projelerine devam edecektir.

  * Faaliyetin ayrıntıları her zaman ki gibi fotoğraf altlarındadır.

  Viyana'dan Moena'ya Faaliyet Fotoğrafları
   
  ali baykal ve Berkayesenkaya488 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

3-1468594337431-m30jxc42k218-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
Honest-Ads-Sports-Drinks.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
2.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...