kendini eleştirirken fazlaca acımasız davranananız var mı?

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
olası insani bir hatada veya süreç isteyen bir yanlışta vay benim eşşek kafam malım ben ya da benzeri tepkiler verir misiniz kendi kendinize? çok mu acımasız olursunuz? rus yazar dostoyevski kendisine karşı inanılmaz acımasızmış ve yazdığı eserlerin hiçbirini beğenmez utanç duyarmış. sinirlenirmiş hatta.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçen gün kendimi tokatladım. Akıllı olsun serseri.

Lan, geçen hafta yaşım 25'ti. Şimdi 26 görünüyor. 26 yaşında adamın yaptığı espriye bak. Ayrıca ben temmuzda doğdum. Bir de yalan ha? Vay hergele. Aha tokat geliyo.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vay benim eşek kafam diye daha çok tribe girip kötü şeyleri hatırlayacağınıza pedallayın daha iyi gelir. :D

• Beğen
Tepkiler: Berke

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@erdem özgür

Kendini acımasızca eleştiren, başkalarını kolaylıkla ezer. Kendimize insan olduğumuz için saygı duyalım ki, herkese hoşgörü gösterebilme olgunluğuna erişebilelim.

• Beğen
Tepkiler: Turgay AKSOY

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Başak burcuysan, kendini eleştiri dozu fazla abartılı oluyor. Hatta küçümsemeye bile başlıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
kendımızı acımasızca degıl ınsaflı bırsekılde elestırı yapmamız gerekır. dogruya dogru ben kımseyı acımasızca elestırmem. baskalarını elestırmeden once kendımı onların yerıne koyar empatı yapmaya calsırım sonra hataları oldugu kanısına varırsam elestırıım.. bazen de yapılan tezatlıgı karsımda gorursem cok sınırlenıp aniden parlıyorum .. orası da var hersey acık :D

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Valla Dostoyevski yi bilmem ama benim pek öyle bir huyum yoktur. Genelde sakin olur hatayı kurtarmaya çalışırım. Sakinsem de sanım sağolsun napalım hallederiz der geçerim. En fazla olduda çok sinir olursam siniri olduğumla kalırım yaptık birşeyler sonrasına katlanacağız der geçerim.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
kendime özeleştiri yaptığım zamanlar olmuştur. bu kimi zaman empati şeklinde oluşur
kendimi eleştirirken acımasızca eleştirdiğim zannetmiyorumki olsun. annemin bir sözü vardır: tosbağa kabuğundan çıkmış. üstüne tükürüp şöyle demiş ''bu ne çirkin bişey. bundan kim çıkmış.'' insan doğası gereği kendini nadiren eleştirir. en doğru söz kendinindir, en iyisini kendi bilir zanneder.:cool:
Dostoyevski gibi çoğu yazarın yapıtlarını beğenmediği doğrudur. Kafka mesela yazdıklarının çok kötü olduğunu düşünüyordu. hatta ölünce yok edilmesini istemişti. bu bence tosbağanın kendini kabulüdür. bu yüzden de o eserler mükemmeldir. bir hocamız vardı o da şöyle söylerdi: ''kendini eleştirebilen hatta kendiyle dalga geçebilen insan kendiyle barışık bir insandır.''