kendi minik marifetleri büyük

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
kendi minik marifetleri büyük:victorinox,bu efsane çakılar çok kaliteli.paslanmaz çelik,öyle bir keskinki kollarınıza sürtün tüyleri keser.bir kampçının olmassa olmazı.bende victorinox camping modeli var.daha 2 günlük:D.konuyu açmamın sebebi bu aletler ile bilgilenmek.

Bu şirket 1884 yılında kuruldu. 1891 yılına kadar şirket İsviçre Ordusu için çakı temin etti. Ünlü amblemleri — haç ve kalkan — Victorinox tarafından 1909'dan beri kullanılmaktadır. O yıl, şirketin kurucusu olan Karl Elsener'ın annesi vefat etmiştir ve onun onuruna şirket adı "Victoria" olarak değiştirilmiştir. 1921'de, "inox" ekinin ürünlerine eklenmesi ile (stainless steel, paslanmaz çelik, acier inoxydable Fransızca karşılığı) , şu anki şirket markası ve adı olan "Victorinox" ("Victoria"+"Inox") meydana gelmiştir.

26 Nisan 2005'de Victorinox, diğer resmi İsviçre Ordu Çakısı Wenger'ı satın aldı. Victorinox, şimdilik her iki markayı da muhafaza edeceğini duyurdu.
(Wenger-Wictorinox artık aynı firma yani karıştırmaya gerek yok.öncede farklıydı ve wictorinox hisseleri aldı)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: fatihgüven
Scudo

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
isveç çakın hayırlı olsun, bide fiyatları ile ilgili bilgi verse idin keşke, bende çok meraklıyım bunlara, biraz pahalı diye yanaşmıyorum ama kalite dimi.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
sağol abi yok fiyatları çok uygun;) ben şuan evde değilim tatildeyim.yarın eve dönücem ben 39 ytlye aldım sahte çıktı malesef.araştırdım soruşturdum orjinalinde garanti belgesi oluryor.ama bendeki sahte.su deydi amblemine direk çıktı.götürdüm bende geriye iade ettim.artık gebzeden alıcam.seneye yurtdışına çıkıcam oradan alıcam.isteyen olursa seneye ben getiririm bişiler.

• Beğen
Tepkiler: teampasha

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
arkadaşalar ben bu çakıların hastasıyım bende 1,3713 modeli var üstü mattır biyerlerde görürseniz ben d&r dan aldım çok memnunum.. ya bu çakılar cidden farklı bu çakılarla ilgili bildiklerimi sıralıyım

1.çok keskinlerdir(traş olabilirsiniz:D)
2.kullandıktan snra körelmezler(lazerle bileyleniyorlar fabrikadan çıkarken)
3.asla paslanmazlar senelerce suyun altında kalıpta çıktığında çalışan victorinoxlar gördüm..
4.çok fonksiyoneldirler
5.her modelinde kürdan ve cımbız bulunur
6.kılıflarıyla çok şık oluyorlar
arkadaşlar aklıma bu kadar geldi fiyat aralığı olarakta 25ytlden başlıyıp 600 700ytl ye kadar çıkıyorlar ama 600 700 olanlarda yok yok diyebilirim ama orta halli işinizi görcek olanlar 50ile 75 ytl arası kılıfları ise 30dan başlıyo bildiğim kadarılya arkadaşalar

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
bu arada bende camping modelini almak istedim ama kalmamıştı o yüzden gttm huntsman aldım

victorinoxları bir tak kampçılar kullanmaz bi çok değişik kullanım yerleri vardır
1.kamp
2.golf
3.garsonlar
4.kurtarma ekipleri
5.balıkçılar
6.avcılar

bütün bu yazdığım gruplar için victorinoxta bu işlere uygun çakılar var..
victorinoxun son çıkardığı bazı modellerde usb bellek bulunuyor. ayrıca swisscard die piyasaya sunduğu ürünleri cüzdana girebilecek kadar ince yani yanınızda herzman bulunabiliyor..

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
para biriktirmeye başladım şimdi smith-wesson swat alıcam.çok dehşet birşey.akrabada gördüm kağıdı jilet gibi kesti.çamurun altında birgün beklettik sonuç:hala mükemmel hiç sorun yok.işte bu canavar:
(link)

mustafateke34

Aktif Üye
Tepki
89
Merhaba Arkadaşlar

Bu da benim bıçağım.Almak için piyasa araştırması yapmadım ama alınca da pişman olmadım.Kabzasında bir pusula var;Kabzayı çevirince içinden mini bir survival kiti çıkıyor.İçinde holta takımı,kibrit,iğne-iplik ve çengelli iğne var.

Sürekli doğal ortamlara -dağlara çıktığım için deneme fırsatımda oldu.Ama bir vakit sonra tavsiye edilmiş güzel bir marka bıçak alacağım...

(link)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(link)

Mustafa

necod

Daimi Üye
Tepki
180
mustafa bıçağını güle güle kullan görmemiştim ne zaman aldın

mustafateke34

Aktif Üye
Tepki
89
@necod

1 aya yaklaştı.Bir de küçüğü var.Doğalıyız artık

görüşmek üzere

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu bölüm cok güzel olmus. Ben de meraklıyım ve birkaç tane var. Ankara'da uygun fiyata güzel çakılar bulmak mümkün. Mesela 10-15 liraya güzel birşey alabilirsiniz....

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Bende de bir tane Victorinox var. 3 sene oldu alalı ve ne yazık ki artık eskisi kadar keskin değil. Bıçağının üstünde ciddi aşınmalar oluştu. Bir salatalığı bile doğru düzgün kesemez hale geldi. Ama 3 senedir tepe tepe kullandığım için bu aşınmayı normal görüyorum. Tavsiye ederim vereceğiniz paraya değecektir.

• Beğen
Tepkiler: fatihgüven

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
arkadaşlar bıcaklara çakılara meraklı pedalcı dostlarımı gördüğüm için çok mutlu oluyorum :D bendede iki tane waltherın bıçapı var biri 30cm biride 41cm bi tane de victorınoxum var bunlarla hertürlü ortamda mangal yakarım:D :D

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
jackal_jeo: walther bıçağın bumu: (link)
haftaya bundan alıcam resimlerini koyarım:D

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
@jackal_jeo

köreliyorlar, abartmayalım. orijinal bileyleri de satılıyor hatta yanlarında. çünkü her bıçak gibi köreliyorlar.

küçük bi biley edinin derim. ben 5ytl'e aldım, orijinal mi bilmiyorum. biledikten sonra da çok dikkatli olun. neşter gibi oluyor çakı. şakası yok.

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
@hayko-cepkin

yok arkadaşım bundan değil. benimkisi birazdaha basit bu bıcak daha hoş görünüyo. şimdiden hayırlısı olsun

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
@kerembasaran

bu çakıların her modelinin çeliği aynı değil bazı modelleri bileylenemeyec kadar sert. bu bilgiyi 35 senedir bu çakıları satan bi firmadan öğrendim kaynak sağlam yani

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Bıçak diyince aklıma ilk Buck geliyor.Gerçekten çok güzel modelleri var.Bi bakın derim.Artık nerdeyse Victorinox satan yerlerde bu bıçakları da görmeye başladım.Sitesi de burada:
(link)

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
özel çelikler olabilir haklısın. ama bilenemeyecek kadar sert sözü yanlış. elbet bilenir. elmas bile bileniyor. çok az sıklıkta biley gerektiren ve özel bileyleri olan bıçaklar var. muhtemelen o tip bişeydir.

ayrıca,
tecrübeli satıcı bilir kişi değildir. bilgilerini belgelerden ya da mühendislerin söylediklerinden edinmeye bak.

iyi forumlar,