Kelebek gidona sünger takmak

BRSZNR

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Merhaba Herkese,

Aldığım kelebek gidona sünger takmak istedim ancak çok zorlandım. İnternette araştırdığımda içine su sıkarak nemlendirerek hızlıca yapılabileceğini gördüm ancak o da olmadı. Yağ kullanmak aklıma geldi ancak içinde yağ kalması ileride koku yada dezenformasyona sebep olur mu bilemiyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gidon sargısı tavsiye ederim.

ben elcik takarken bir miktar teflon yağ kullandım ertesi gün zamklanmış gibi sabitti elcik çok çabalamadıkça mümkün değil oynamıyor. ancak sünger için nasıl olur bilemem.

siz yinede gidon bandı kullanın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BRSZNR Merhaba, ben kolonya kullanarak takmıştım, bolca kolonya kullanmıştım ve o kadar zorlanmamıştım açıkçası, forumda okumuştum bu bilgiyi de. Uçucu olduğu için sonrasında da sorun olmuyor. Bulaşık deterjanı ve bulaşık deterjanı köpüğü kullananlarda oluyor ama yağlı bir ürünü kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem, selamlar.

ilker Coşkun

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Carraro
Bende sıvı bulaşık detarjanı kullanmıştım. En fazla 1 haftada kuruyo ve yapışıyo sünger. Bir ihtimal süngeri sıcak suda bekletip genleşmesini sağladıktan sonra takmayı deneyebilirsiniz ;)

• Beğen
Tepkiler: BRSZNR
Tepki
61
Bisiklet
Merida
Kolonyayı şırınga aracılığıyla içine sıkarak yapabilirsin hocam. tabi iğneli şırınga ile.

• Beğen

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
deterjan denedin mi dostum ? hem rahat geçer, hem kuruyunca daha da sıkı tutar

birde ben birşey sormak istiyorum. bende 29" dağ bisikleti var. kelebek gidon takıcam ancak 25mm ve 31mm lik 2 tane görünüyor. mtb ler için hangisini almak lazım ?

• Beğen

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
Ben de geçen gün kelebek gidon ve elcik aldım. Dediğiniz gibi zor takılıyor ben wd-40 kullandım içine wd40 sıktım rahatça takıldı. Daha sonra da uçtuğu için sorun olmuyor.

• Beğen

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
takmak çıkartmaktan daha kolay. kolonyayı süngerin içine döktüğünde kolayca girmesi lazım.
ayrıca çinden alacagınız 2 dolarlık sargılar süngerden daha konforlu oluyorlar.

• Beğen

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
merhabalar yapmak istediginiz seyi tam anlamadim size ilham veren resim yada konu hakkinda daha acikliyici bilgi paylasirmisiniz merak ettim acikcasi yardimci olucak fikirler illaki cikicaktir kolay gelsin

BRSZNR

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
wd-40 ile işyerinde arkadaşınkinde denedik rahatça oldu, çok teşekkürler herkese

@ercst0rm hocam iki linktekini birleştirmek diyelim kısaca

(link)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rehaserdar
hocam 25.4mm' lik gidonun avantajı gidona far çanta benzeri aparatları takmada kolaylık sağlaması. benim gördüğüm kadarıyla çoğu turcu ince olan gidonu tercih ediyor.

strayon

Üye
Tepki
3
İsim
ns
Bisiklet
Sedona
Süngerin içine bir fısfısla su veya başka bir akıcı madde sıkıyoruz.ben bir tarafını WD40 olmadığı için WÜRTH balata temizleme spreyiyle,diğer kısmını normal suyla yaptım.Normal suyla olan kısımda bayağı bir zorlandım.würth kısmı kolayca geçti.Kolonya uçucu olduğundan çok verim alamayacağınızı düşünüyorum.Deterjan da iyi iş görebilir.