Kelebek gidon mu yoksa gidon yükseltici aparat mı?

Sizce hangisi daha fazla konfor sağlar?

• Toplam katılım
    13

kokanche

Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba;

Gidonumu biraz daha konforlu olsun diye yükseltmeyi düşünüyorum. Bu durumda kelebek gidon gibi bir alternatif var. Kelebek gidon mu kullanmak faydalı ve konforlu olup yoksa gidon yükseltme aparatı mı?

Teşekkürler,

Scudo

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Uzunca turlar için illa ki kelebek gidon. Ama 1, saatlik kıvraklık isteyen parkurlar için asla düşünmeyin kelebek gidonu. Dün gece ayrancı-ümitköy arası gittim 75 dakka toplamda. Mazgallar dışunda akrobasi gerektirmiyor. Ellerim uyuştu. Farklı açılar ve farklı konular istedi ellerim.

• Beğen
Tepkiler: kokanche

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Şu kelebek gidondan bi ben memnun kalmadım sanırım.

Hem kelebek gidon (açıları sorunsuz) hem de gidon yükseltici kullandım.
Neresinden tutarsam tutayım bileklerim ağrıdı. İnat ettim 3 günlük frig vadisi bisiklet turuna aynı setup ile gittim.
200km'ye yakın sürdüm, yine de mutlu bir tutuş pozisyonu bulamadım koca gidonda :)
Bisikletim tur için hazırlanmış cro-moly kadro, sabit maşalı, nispeten konforlu geniş lastikli bu arada.

Yakında tekrar düz gidon ve barend kombinasyonuna döneceğim.
İstanbul'da olsaydın seve seve denemen için verebilirdim gidonu.

kokanche

Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
@Homer ;

Nazik düşünceniz için teşekkür ederim.

Türkiye de gidon yükseltme aparatları 60 - 80 TL bandında. Bu parayı verene kadar aşağıdaki ürünü alıp denemek istiyorum. Olmadı yina aynı siteden 8 USD'ye bir de gidon yükseltme alır, 3 farklı kombinasyon ile denerim. Teslimat süresi uzun sürdüğü için tecrübeleri dinelemek ve ona göre yönlenmek daha akılcı geldi. Önerilere açığım.

Teşekkürler,

(link)

• Beğen
Tepkiler: DayKnight
Tepki
70
İsim
İhsan KILIÇKAYA
Bisiklet
Canyon
bende gördüğün ürünün benzeri var resimdeki gibi yaptı bisikletçi ama memnun kalmadım belki ters takılsa memnun kalabilirdim bende gidon yükselteceğim.

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
@kokanche merhabalar Benzer durumdan bende sikayetciyim. Bu alacaginiz kelebek gidon/gidon bogazinin sizin bisiklete olup olmayacagini nasil anlarsiniz ? Bende 2017 Giant Escape 2 var, bu parcalar benim bisiklete uayar mi bilemedim.

Merhabalar,

Bisiklet üzerinde eğilmeden dik ve daha rahat gidebilmek için gidon boğazını değiştirmek ve kelebek gidon almak istiyorum. Gidon ölçülerini ve fotoğraflarını aşağı ekliyorum. Ürün tavsiye edermisiniz.

Clamp:31,8mm
Width:640mm
UpSweep:6
BackSweep:9

Gidonun solunda ISO-M 1609 DH, Sağında ise 8-9N.m E:90+15 yazıyor.

Lazım olur mu bilmiyorum ama bisikletin tüm özellikleri:(link)

(link)
(link)
(link)

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
31.8 kelebek gidon yazarsanız google'a modeller karşınıza çıkacaktır. 25.4 yazanlara bakmayın.

c90umut

Üye
Tepki
0
İsim
umut
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@elric1982 slm gidon yükseltici olmaz dedi benim tamirci bisiklete mosso 7571 tb kelebek gidonun 31.8 25. 4 nerenin çapı bu rakamlar neye göre alayım teşekkürler

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@c90umut gidon yükseltici nasıl olmaz orasını anlamadım. Sebebi neymiş?
Bu rakamlar gidon boğazının ve gidonun ölçüleri.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@elric1982 slm gidon yükseltici olmaz dedi benim tamirci bisiklete mosso 7571 tb kelebek gidonun 31.8 25. 4 nerenin çapı bu rakamlar neye göre alayım teşekkürler
Gidon yükseltici takılmaz diye bir şey olacağını düşünmüyorum. Daha önce kullandığım bisiklette hem kelebek gidon hemde yükseltici takmıştım, her hangi bir sıkıntı veya problem ile de karşılaşmadım. 31.8 ve 25.4 gidon boğazının çapı. kimisi böyle düz çubuk gibi olurken kimisinde ise bu boğaza bağlandığı kısım bombe şişkin oluyor.

Dosyalar

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo birde kolların end lere takıldığı kelebekler var, hangisi daha uygun, rahat?..şeklen o daha çok hoşuma gidiyor..

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MakRo birde kolların end lere takıldığı kelebekler var, hangisi daha uygun, rahat?..şeklen o daha çok hoşuma gidiyor..
aynen ben görseli gidon boğazı göstermek için ilk resmi attım. Yoksa benim kullandığım da sizin dediğin tipte bir gidondu. Hem gidonu hem yükseltme adaptörünü aliexpressten almıştım uzun yıllarda kullandım satarken bisikletin üzerinde verdim. Bendeki gidon 31.8'di.
IMG_20200330_122442.jpg

nrcnft

Üye
Tepki
18
İsim
Feti
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gidon yükseltici takılmaz diye bir şey olacağını düşünmüyorum. Daha önce kullandığım bisiklette hem kelebek gidon hemde yükseltici takmıştım, her hangi bir sıkıntı veya problem ile de karşılaşmadım. 31.8 ve 25.4 gidon boğazının çapı. kimisi böyle düz çubuk gibi olurken kimisinde ise bu boğaza bağlandığı kısım bombe şişkin oluyor.
Hocam 31.8 ile 25.4 farkı nasıl anlarım. Gitane marka dağ bisikleti ve Bisan trx8400 bisikletim var. Gidon yükseltmek istiyorum. Birde açı ayarlı gidon aparatı tavsiye edermisiniz