Kedi sever bisikletçiler

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şapşalım 5 gündür ortalıkta yok. Başına bir şey geldi sanırım, çok üzgünüm. Bisiklet antremanından dönerken yerde sürünürken bulmuştum onu, yer yeri yara içindeydi, tüyleri yoktu, kanıyordu bacakları. Çok ishali vardı, tuvaletini hiçbir şekilde tutamıyordu. 7 ay baktık evde, tuvaletini kaçırması en aza indi, ishali soğukta kalmadıkça tekrar etmiyordu. Çok kilo aldı, dünya güzeli bir oğlan oldu. Maalesef sahiplendiremedim, almak istemedi kimse. Sokaklarda yaşadı, çok çabuk alıştı sokağa da, mutluydu. 5 gün önce kaybolup gidene kadar. Hiç ayrılmazdı, kızgınlıkta bile en fazla 1 gün ortadan kaybolurdu. Sanırım araba çarptı yine, bir canımızı daha aldı adi bir taratık. Geçenlerde de Gecem kayboldu, maalesef ona da aynı şey oldu muhtemelen. Lanet olsun öyle insanlara. Bu da Şapşalımın son fotoğrafı, çok üzgünüm. Umarım daha iyi bir yerdedir.
186890

Bu yavrum da (en soldaki) Şapşalımdan 1 sene önce ortadan kaybolan, muhtemelen aynı şekilde ölen Şapşalım. Kendisi çok benziyordu bu yavruma, aynı ismi koymak istedim bu yüzden. Ortadaki de annesiydi, onu da kaybettik :(186891

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
maalesef araba çarpması benim de korkulu rüyam. bahçemde beslediğim kedinin cansız bedenini bir gün tesadüfen balkona çıktığımda sokak ortasında görmüş ve yıkılmıştım. en çok koyan da yavrusunun annesinin ölmüş bedeninin başında beklemesiydi. şimdi o yavru kocaman oldu ama her balkona çıkıp aşağıya baktığımda hep aynı korku var içimde.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu fotoğraf günlük 186915ama kuzenleri "pamuk" yoğun kar yağışının olduğu hafta ölmüş, çok güzel kediydi üzdü bizi.
186917
Yazık yahu bu hayvanlara bakamıyoruz. Yemek veriyoruz alıştırıyoruz sonra mutlaka bi şeyler oluyor başka şeylerle meşgul olurken hazıra alışmış bu zavallılar kendi başlarının çaresine bakamıyor. Severek zarar mı veriyoruz acaba...

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve BarkinD

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yol kenarında bir tane minnak bir kedi yavrusu gördüm.Yanında annesi veya babası gibi bakan iri bir kedi daha vardı. :D Dedim acaba sevmeye kalksam sıkıntı çıkarır mı.Bisikletten indim yanına eğildim ama diğer kedi bana bakıp şöyle bir gerildi,sonra dedim büyüklük bende kalsın,sıkıntı çıkmasın. :D Ama yavru çok şirin duruyordu. :)

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Bu da bizim afacan. Gerçi bizim yaptırdığımız, diğer arkadaşlarıyla birlikte kaldığı yuvası var sitenin arkasında ama kendisi bizim bloktaki alışveriş arabasının içinde takılmayı çok seviyor :)

186932

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Arkadaşlar Şapşalım bugün geldi eve ? Nasıl mutlu olduk anlatamam. 6 gündür yoktu, ya çok uzak bir yerlere gitti ya da bir yerde kapalı kaldı diye düşünüyorum. İlla bulurduk yoksa yavruyu. Çok acıkmış yavrucak ??

187134

edemirdag

Üye
Tepki
72
İsim
Emre D.
Bisiklet
Carraro
Kedi ile Bisikletçi
  • Bisikletçi, bağımsızdır, özgürdür, yalnızca kendi istediği yoldan gider. Kediler kimseye hesap vermez, istemediği bir yere götüremez kimse kediyi.
189297

• Popüler olanın peşinden gitmez bisikletçi, başkalarını takip etmez; solo turlardır en güzeli, kimi zaman. Kedi arkadaş sever ama kalabalığa ihtiyaç duymaz, hiç şikayetçi değildir yalnız zaman geçirmekten de.
  • Bisikletçi kendine, bisikletine iyi bakar, sürekli antrenman yapar, bisikletini yeniler. Kedi de bütün gün kendini temizler, güzelleştirir, en mükemmel hale ulaşmak ister sanki hep.
189298
Bisikletçi için uyku en önemli şeydir, kasları, eklemleri güçlendirir, ertesi güne hazırlar onu. Uykuyu en çok kedi sever, uykuda yenilenir o da bisikletçi gibi.
Isınma egzersizleri çok önemlidir tur öncesinde, gerinme ve esneme, açma-germe, tıpkı kedilerin yaptığı gibi. Tüm bu rutinler hazırlar her ikisini de yeni bir etkinliğe.

189299
  • Bisikletçinin yılmaz, yorulmaz; bitmez bir enerjisi vardır, onu en yüksek geçitlerden geçiren, en uzun yollardan aşıran. Kediler de doğuştan atlettirler, en esnek, en kıvrak ve en zarif onlardır.
  • Bisikletçi azimlidir, amacına ulaşmanın bir yolunu bulur ve eninde sonunda başarır. Kedi de öyle, istediğini elde edene dek, miyavlar, ısırır, tırmalar olmadı mı, mırlar, sürtünür sever, sevdirir ana eninde sonunda kazanır.
  • Bisikletçi için önemli olan varmak değil, yolda olmaktır. Yaşadığı anın tadını çıkarır, tıpkı kedi gibi.

Dosyalar

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sadece kedileri degil ben tüm hayvanlari seviyorum, Yilbasindan bir kac gün önce Antalyada bir kurum hayvanlar icin bagis topluyorlardi, esimle beraber gezerken tesadüfen denk gelince yardimda bulunalim dedik.

Sonra bir kutu yem verdiler elime ve ben kedilere yem verirken.... :)

189318

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Sadece bisikleti ve kedileri değil, tüm hayvanları sevenler, size söylüyorum. Hepiniz adamsınız lan!!!

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Metin Levent

Azime hanım ne güzel söylemiş

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Moda dünyasının efsane isimlerinden Karl Lagerfeld hayata veda etti.

Çocuğu olmayan Karl Lagerfeld'in ölümünden sonra geriye kedisi Choupette kaldı.

Kahvaltıda kaz ciğeri ve karides yiyen Choupette'ye iki bakıcının yanı sıra veteriner, bodyguard ve manikürcü hizmet ediyor. (link)