Kedi sever bisikletçiler

Kaos.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Peugeot
@Dağhan
Mavi Rus'tan üretilmiş bir cins. Daha uzun tüylü olması için.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@efaruk Kısırlaştırmış mıydınız?

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Yok. Düşündük aslında fakat biz bilerek kısırlaştırmadık.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@efaruk
O da bilmeyerek kaçmış.İçgüdülerine dayanamıyorlar ne yazık ki.:kötü:Kısırlaştırma olmayınca da malesef çok normal bir durumla karşılaşmışsınız.Keşke kısırlaştırmış olsaydınız.

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Evet, güdüsel olarak kaçtı. Doğal ortamına gitti. Haklıydı, hakkıyla gitti. Umarım kendisine bir aile kurabilmiştir çünkü yalnızlık ve buraların soğuğu zor. Geçen kışı atlatabilmiştir umarım. Biz onu hayvan barınağından almıştık. 1.5 yıl kadar çok iyi baktık. Hazır mamalar ile besledik. Artık boyu iki katına ulaşıp, ergen bir erkek kedi olunca, zorla da evin içinde tutamazdık. Araştırmıştık, kısırlaştırılan kediler, keyifsiz mutsuz şişko ve depresif oluyor imiş. Benim ve eşimin gönlü razı gelmedi. Zaten yaşama alanına geri de döndü. Arkasından kendi bilir dedik ve kapattık dosyayı. Ömür boyu bizimle kalacak diye bir kaide de yok sonuçta.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk

Kaos.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Peugeot
@efaruk

@hamlet2006

Bizimki de kaçmıştı. Hem kısırlaştırmamıza rağmen, hem de dördüncü kattaki balkondan arka bahçeye atlayarak. "Aa burada ne güzel bi hayat var" diyerekten. Kaçtığı gün aradık taradık, bulamadık ve ben üzüntü içinde işe gittim. Sonra, bi baktık, bahçede ve çete kurmuş kendine resmen. Tabi, iyi beslenmiş, parlak tüylü ev kedisi, takmış diğerlerini peşine. İndim bahçeye mama verdim falan. Yok gelmiyo. "Burası çok güzel, ben burada takılacam" diyo. Tam 18 gün sonra, bahçe katındaki komşu beni aradı işteyken. Gel senin kedi bizim eve sığındı. Bi sevinçle işi bırakıp gittim. Ve anlaşıldı o an niye geri döndüğü:

O besili çete lideri, hırpalanmış, belki dayak yemiş, tüyler simsiyah, aç kalmış, küçülmüş, çirkinleşmiş. :komik:
Şimdi cam pencere açık, istesen de kaçmıyo.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kaos.

Kısırlaştırılmayan kedinin kaçma ihtimalinin kat be kat daha yüksek olduğunu düşünürsek; kaçması bile kısırlaştırma işleminin her açıdan önemli olduğu gerçeğini değiştirmez.

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
ben kedi kopek gibi hayvanlari beslerim çok severin onlarla sevgi bagi iletişim kurmanızı tavsiye ederim. karşılıksız sevgiyi icinizde hissetiginizde cok şey degişir duygusal dunyanızda

• Beğen
Tepkiler: zeynepkamil

Kaos.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Peugeot
@hamlet2006

Yanlış anlaşılma olmasın diye yazıyorum. Ben alıntıyı, @efaruk arkadaşımıza "bizim kısır kedi bile kaçtı" diyerek teselli olsun diye yapmıştım. Kısırlaştırılmamış kedi zaten duramaz anlamında.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçen gün sahiplendirdiğim dünya güzeli.

IMG_20180828_151715.jpg IMG_20180828_151724.jpg IMG_20180828_151729.jpg

Merhaba arkadaşlar.

Hayatımın ilk mahkemesine çıktım demin. Türkiye’de kanunların ne kadar komik ve saçma olduğunu bu sefer kendi gözlerimle gördüm. Ölmeniz lazım arkadaşlar anladığım kadarıyla karşıdakini suçlayabilmeniz ve ceza alabilmesi için.
Olayı çok kısa özet geçeyim size. Yılbaşı günü, kedilere mama dağıtıyordum. Şahsın birisi canımdan çıkıp küfür etmeye başladı, kedilere mama vermemi istemiyordu. Neyse ben güzel dille hayvanları beslemeye engel olmanın suç olduğunu anlatmaya çalıştım. Sonra aşşağı gelirsem bilmem ne yaparım dedi şahıs. Neyse ben takmadım tabi aşşağı koşarak geldi. Üzerime koşup vurmaya çalışıp durdu, bi yandan da küfür ediyordu. Ben hala sakin bi dillle şikayetçi olacağımı söylüyordum bir yandan arkaya doğru adım atarken şahsın vurmaya çalışmalarından kaçmak için.
Neyse işte karısı da çıktı o da küfür ediyor bir yandan da o saldırmaya çalışıyordu. Sırf bir kediye mama verdim diye bütün bu kaos. Komşular çekti onları götürdü, ben haklı olayım mahkemede diye ne bir küfür ettim ne de adamı dövmeye kalktım.
Her neyse bugün mahkeme vardı, adam çocuklarım için kedileri beslemesini istemedim, kuduz kapabilirler diye ağladı, ben küfür etmişim de olay öyle başlamış gibi anlattı, hatta abarttı gitti fetö olayları zamanında elinde poşetle binamın önünden geçti korktuk dedi :D :D :D Salonda beni bi gülme aldı. Neyse işte karısı tanıktı karısı da küfür ettiğini kabul etti, sanırım yalancı tanıklık yapılınca ceza alacağından korktu. Her şeyi anlattı o gün olan.
Her neyse sonra ilk polis tutanağında benim bir yazımdan dolayı davayı düşürdü :D Yani olay şöyle, polis, aradım o gün önce, sonra polisin gelmesine gerek yok diye tekrar aradım ben gelirim merkeze şikayet etmek için diye, zaten polis hiçbir olayda hiçbir şey yapmıyor boşuna çağırmayın. Bu polisi iptal ettiğimi tutanağın ortasında, olayı anlatırken söyledim. Polis merkezindeki kişi de oraya “polisi arayıp şikayetimden vazgeçtim” olarak yazmış ki bu şikayetlerimin ortasında yazıyor (Bu arada bu olaydan sonra gidip yaptığım şikayet). Ben de hiç bilmiyorum o “şikayetimden vazgeçtim” kelimesini hakimin alıp, o kelime üzerinden davayı düşüreceğini ki mahkeme salonunda da açıklayıp ifademin yanlış anlaşıldığını anlattım ve düzelttirdim.
Karşıdaki kişi , en azından karısı, suçlarını itiraf etti ve kendisi de bir kısmını itiraf etti çarpıtarakta olsa. Değiştirdiğim halde ifademi hakim gidipte o kelimeden dolayı davayı düşürüyorum dedi.
Şimdi üç soru akla geliyor.
1) Ben şikayetim yokken şikayetimden vazgeçmek için mi polis merkezine gittim?
2) Karşıdakiler ifadelerinde kabullenmişken ve yanlış anlaşılmayı düzeltmişken tutupta davayı düşürmek nedir?
3) E madem o kelime yüzünden dava düşecek, 1.5 saat mahkeme salonunda ifadelerin alınması, hatta mahkemenin açılma amacı nedir? Madem şikayetimden vazgeçmek için dava açmışım, o zaman bu davanın açılmaması gerek mantıken.
Şimdi ya ben şizofrenim ya da bunlar :D :D

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Geçmiş olsun demekten başka birşey aklıma gelmiyor maalesef.
Ülkemizde hak ,hukuk, adalet kavramları o kadar yalnız bırakılıyor ki; Sayın Adalet Bakanı adalet işlerini bırakıp ekonomi hakkında yorum yapabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Alias

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hamlet2006 maalesef abi

IMG_20180925_124933.jpg

Arkadaşlar sokağımızdaki yavrular için bi instagram sayfası kurduk, bakabilir ve takip edebilirseniz sevinirim. Hem sahiplendirmelerini kolaylaştırmak için, hem de mümkün olduğunca yardım bulabilmek için kurduk sayfayı. Teşekkür ederim.
(link)

bikeacar

Üye
Tepki
19
İsim
Acar
Bisiklet
Bianchi
Alerjim olmasa çok daha fazla seveceğim şu hayvanları -_-

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Canım çok korkmuş hala kocaman gözbebekleri. Uğraşan ve kurtaranlardan Allah razı olsun.

• Beğen
Tepkiler: BarkinD